bFZMxpvo
bFZMxpvs
bFZMxpvw
programy
kategorie
bFZMxpvp

Zapomniany król Polski. W podręcznikach do historii o nim nie wspominają

Międzynarodowe sojusze i zawirowania w średniowiecznej Europie sprawiły, że Polska miała w pewnym momencie dwóch władców: Polaka i Czecha. Co gorsza ten drugi, Wratysław, został namaszczony na króla przez samego papieża i nosił na głowie piastowską koronę. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Wratysław II. Król Polski, o którym nigdy nie słyszałeś.

171 reakcji
102
30
39
Podziel się
Komentarze (39)
05-03-2021
Dan
Takich zapomnianych, to mamy ponad 52 władców Wielkiego Państwa Słowian, aż do Mieszka I, cały poczet skrywany, przed uznanym Chrztem, przez Watykan, można oglądać na...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (39)

Programy Wirtualnej Polski

bFZMxpvB
KOMENTARZE
(39)
Dan
rok temu
Takich zapomnianych, to mamy ponad 52 władców Wielkiego Państwa Słowian, aż do Mieszka I, cały poczet skrywany, przed uznanym Chrztem, przez Watykan, można oglądać na Jasnej Górze. Pierwszym znanym władcą był król Sarmata 1800 pne.
JAKIczas..
rok temu
HM W ŚREDNIOWIECZU KRÓLAMI PRZEWAŻNIE ZOSTAWAŁ Z RÓD NAJWIĘKSZYCH ŁOTRÓW I ZABÓJCÓW IM WIĘCEJ WYRŻNĘLI PRZECIWNIKÓW TYM DŁUŻNEJ MIELI SPOKÓJ -- TO JAK OBECNIE ELITAKA ROBI ZA POMOCĄ PREPARATÓW I WYBRANYCH DO WYBORÓW SKORUMPOWANYCH POLITYKÓW
Vratislav
rok temu
Państwo polsko- czeskie byłoby zbyt silnym konkurentem Niemiec, więc tak to się musiało skończyć. A zgody na koronację nie wyrażał żaden "Watykan", bo wtedy papieże rezydowali gdzie indziej.
bFZMxpvT
Domino
rok temu
Kościół wymazał z kart historii Bolesława Zapomnianego bo był poganinem. Sława Mu. Już w tedy wiedział czym jest kościół katolicki i jakie stanowi zagrożenie ale masy są głupie i wierzą w cuda. Nawet teraz PiS naobiecywał i gdzie te spełnione obietnice pisowski ludzie wyborczy?
tak jest!
rok temu
Czesi byli najwiekszymi wrogami i najaktywniej niszczyli polskosc wtedy.
Najnowsze komentarze (39)
Wiedrus
rok temu
Najwiekszy myk wszechczsów.Mieszka ochcili niby na chrzescijanina , a został katolikiem , tak jak cały narod polski, został zrobiony w banbuko!
AdaM
rok temu
bo całą historię trzeba napisać od nowa
Witek
rok temu
Nie, naszym pierwszym królem był Żwyiec Kąpany ze wsi Ruska Buda kolo Białegostoku :)
robkoo
rok temu
Firer też chciał zjednoczyć Europe i stwrzyć coś w rodzaju Cesarswa
Babka Leśna
rok temu
Pepiki niby takie spokojne, a chcieli zająć Królestwo Polskie ..Nie czesi mnie piwo !!!!!
Sebastian
rok temu
A mi się wydawało , że insygnia koronacyjne wyjechały z Bolesławem III Śmiałym na Węgry i potem wróciły z jego synem Mieszkiem. Co ma Mieszko II do roku 1085?
Lech
rok temu
Wystarczy zapytać przeciętnych Polaków ilu tak naprawdę mieliśmy koronowanych królów, to pewnie jeden promil nie wystarczy... , a co drugi zacznie wymieniać ich od Mieszka I.
aaa
rok temu
Bentley tylko TY.
bFZMxpvL
aaa
rok temu
Bądź ze mną
divide et imp...
rok temu
Mieszko Pierwszy rządził krajem liczącym około miliona mieszkańców nz pomocą zaledwie trzech tysięcy dobrze uzbrojonych wojów, którzy nieustannie jeździli po kraju i zbierali podatki,. Opornych wieszali albo wbijali na pal. Jak to możliwe, aby tak niewielu było w stanie sterroryzować tak wielu? Otóż Mieszko w mistrzowski sposób wykorzystywał konflikty między poszczególnymi plemionami i napuszczał ich nawzajem na siebie
nix
rok temu
Syn Bolesława Chrobrego Mieszko II Lambert był pierwszym polskim władcą, który umiał pisać i czytać. Analfabetami byli wszyscy jego poprzednicy, czyli Piast Kołodziej, Siemowit, Leszek, Siemomysł, Mieszko I i Bolesław Chrobry.
Kniaź
rok temu
Bzdura, jak zwykle kiedy WP zabiera się do opowiadania historii. Jeden błąd przepisywacza w kopii czeskiej kroniki, i zaraz sensacja.
Zygfryd von W...
rok temu
Wratysław nie był żadnym realnym królem Polski, bo nie sprawował tutaj realnej władzy, w Polsce rządził wtedy nieudolny Herman. Mógł być co najwyżej lennym zwierzchnikiem Hermana, z nadania Henryka IV, co Herman przez kilka lat zdawał się akceptować, świadomy swojej nieudolności. Pomijając już to, że to wszystko prawdopodobnie wymysł Kosmasa, który kłamał i zmyślał wielokrotnie, co zauważono już w XII wieku (np. Annalista Saxo)
taka prawda
rok temu
Watykan ZAWSZE szkodził Polsce, wręcz otwarcie często ukazywał swoją wrogość
bFZMxpwn
bFZMxpvu
bFZMxpwu
bFZMxpwv