programy
kategorie

Zdeformowane czaszki. Ujawniły zmiany po upadku Cesarstwa Rzymskiego

Cmentarz Mözs-Icsei-dűlő pochodzi z V w. i znajduje się na Węgrzech. Odkryto go w latach 60. XX w. W trakcie prac natrafiono tam na co najmniej 96 szkieletów. 51 czaszek było sztucznie zdeformowanych. Rzuca to nowe światło na zmiany zachodzące w regionie po upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego. W V w. Europę Środkową w najechali Hunowie. To ich wpływy widać na cmentarzu Mözs-Icsei-dűlő. Groby podzielono na trzy grupy. Pierwsza, najstarsza była pochowana z zachowaniem tradycji rzymskiej. Druga grupa (pokolenie) to mieszanka obu kultur, a trzecia to już silny wpływ "kultury z zewnątrz". Wszystkie grupy łączy podoba dieta, ale najstarszych pochowanych od najmłodszych dzieli pochodzenie z innych regionów. Naukowców zaciekawiła też praktyka ostatniej z wymienionych grup. To wiązanie czaszek w celu ich deformacji. Badacze uważają, że była to forma wyrażenia statusu społecznego.

92 reakcje
24
34
34
Podziel się
Komentarze (34)
05-05-2020
nosradukaprzecie to starozytni kosmici
zobacz więcej komentarzy (34)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(34)
nosraduka
3 lata temu
przecie to starozytni kosmici
OLLO
3 lata temu
Ciekawe czemu czaszki A i B bez szwu ciemieniowego i o innym kształcie od C i D?
mmmmm
3 lata temu
To są przedstawiciele obcej cywilizacji a nie żadne zdeformowane czaszki. Autor jest dur....
prawda
3 lata temu
To nie jest żadna deformacja. Kiedy naukowcy wreszcie dojrzeją...?
czaszef
3 lata temu
Ostatnio te same czaszki amerykańscy naukowcy odkryli na Antarktydzie. Ktoś je najwyraźniej wozi po świecie i zakopuje dla kolejnych odkrywców.
Najnowsze komentarze (34)
horn
3 lata temu
Biedni naukofcy, nie wiedza , że to neflim, jedna z ras kosmicznych najeźdźców gnębiących ludzkość.
rabinhood
3 lata temu
Budka ma taką głowę. Można go zapytać.
Czaszka
3 lata temu
Potomkowie zdeformowanych, dziś są na Nowogrodzkiej
lech
3 lata temu
czy nie dociera,aby nie powtarzać napisów zasłaniają cały kadr,a można je przeczytać jak dają te głupkowate reklamy
RIPLEY
3 lata temu
to obcy wracają..8 pasarzer NOSTROMO
Badacz
3 lata temu
A o czym świadczy postura - niski wrost a głowa okrągła jak kartofel ?
Julana
3 lata temu
No to ciekawe:>
Tom
3 lata temu
Czy to, że po otwarciu grobów znaleźli czaszki było takie straszne? Spodziewali się znaleźć coś innego?
Piotr
3 lata temu
Cesarstwo rzymskie nigdy nie upadlo .Dla cesarsrwa rzymskiego glupi polacy co tydzien w zebach przynosza characz.Czy to tak ciezko zauwazyc
srt
3 lata temu
jarek jest cały zdeformowany to jaki ma status?
Leszek
3 lata temu
homocapensis
Jakiśchłopak
3 lata temu
Mossbacher.
marcin
3 lata temu
To ma czysty związek z demonami i magią. Przedłużone czaszki oryginalnie pochodzą od tzw. antycznych gigantów. Ale tłumaczenie na giganci nie jest dobre. W oryginalnym języku starożytnych skryptów opisani byli terminem jako ci co spadli z nieba. W toku wieków nijak to nie pasowało tłumaczom, więc nadano im nazwę od ich olbrzymiego wzrostu. Tak nastąpiła zmiana ich pierwotnej nazwy. A ci co spadli z nieba, to byli zbuntowani - upadli aniołowie. Były ich tysiące, jeśli nie setki tysięcy. Szczegóły w księdze Henocha. Uczyli ludzi wszelkich podstępnych i złych rzeczy. Byli bardzo inteligentni, silni, źli i posiadali zaawansowaną więdzę daleko wykraczjącą poza naszą współczesną. Celowo złamali zakaz Boga. Zwabili kobiety. Mieli z nimi bardzo liczne potomstwo, które mówiło od razu po urodzeniu się. Ich potomstwo było złe, tak jak ich ojcowie. Bardzo uciskali ludzi. Aż płacz ludzi doszedł do tronu Boga. To oni zbudowali kamienne miasta na całej Ziemi. Poruszali się powietrznymi i kosmicznymi pojazdami, prawdopodobnie antygrawitacyjnie. Dlatego nie było problemem transportowanie wielodziesięciotonowych bloków skalnych na duże odległości. A nawet wieloset tonowych, które choćby do dziś są w m.in. Syrii. Kiedy ich liczba była duża, a moralne i fizyczne zło opanowało świat, Bóg wytracił ich potopem. Ale nie usunął ich demonicznych dusz z obrębu Ziemi. Nadal więc kuszą ludzi do zła. Podpowiadali i podpowiadają wielu rządzącym o wojnach, agresjach i opresjach. Przywódcy Hunów musieli czcić te demony i chcieli się upodobnić do nich, jako do wyższej rasy panów. Dlatego uciskali swoje czaszki. Nie jedyni zresztą. Prawdopodobnie demony dały im pomysły jak złamać Rzym. Z pomocy magii i szatanizmu korzystali prawie wszyscy liderzy przez wieki. XX wieczne wojny to skutek tej współpracy. Wszyscy ci spowodowali tylko masowe zło.
Maria
3 lata temu
Oglądajcie na youtube film Ukryta Archeologia. Wszystkiego się dowiecie. Profesory nam o tym nie powiedzą.