programy
kategorie

Zmiany w urzędach pracy. "Trzeba iść z duchem czasu"

Urzędy pracy czeka reorganizacja. - W pierwszej kolejności skoncentrujmy się na tym, jakie zadania powinny realizować nowoczesne urzędy pracy. Dla mnie jest najważniejsze, aby zadania zarówno powiatowych, jak i wojewódzkich urzędów pracy były dostosowane do oczekiwań wszystkich partnerów rynku pracy - powiedziała w programie "Money. To się liczy" wiceminister rodziny Alina Nowak. - Być może należy wprowadzić nowe instrumenty rynku pracy, idąc z duchem czasu - przygotować dobre programy informatyczne, by korzystać z usług tych urzędów w formie elektronicznej. Pewne zmiany są konieczne, by sprostać oczekiwaniom instytucji, które współpracują z urzędami. Skoncentrujmy się na początek na to, by realizować zadania zarówno wobec bezrobotnych, biernych zawodowo i przedsiębiorców. Tak, by zwiększać wskaźnik zatrudnienia i nie doprowadzać do długotrwałego bezrobocia - dodała.

Tranksrypcja:Jak według pani mają wyglądać urzędy pracy w tej nowej rzecz...
rozwiń
Panie redaktorze, ja bym powiedziała tak.
W pierwszej kolejności skoncentrujmy się tak naprawdę na tym, jaką rolę, jakie zadania powinny realizować nowoczesne urzędy pracy, urzędy pracy przyszłości.
Myślę, że to jest dla mnie dzisiaj najważniejsze, aby skoncentrować się na tym, żeby zadania zarówno wojewódzkich, jak i powiatowych urzędów pracy były dostosowane do oczekiwań wszystkich partnerów rynku pracy.
Ale to znaczy, że teraz urzędy pracy nie spełniają swojej roli?
Panie redaktorze. Myślę, że dzisiaj należy pochylić się nad tymi zadaniami, które są realizowane przez urzędy pracy. Być może należy wprowadzić nowe instrumenty rynku pracy.
Być może idąc z duchem czasu należy przygotować dobre programy informatyczne, które też pozwala wielu odbiorców usług rynku korzystać z tych usług w formie elektronicznej.
Jestem przekonana, że pewne zmiany muszą być podjęte tak, żeby sprostać oczekiwaniom tych wszystkich instytucji, które współpracują z urzędami pracy.
I powiem tak - ja nie koncentruję się w pierwszej kolejności na tym, czy to mają być instytucje samorządowe, czy instytucje rządowe.
Panie redaktorze, skoncentrujmy się w pierwszej kolejności na tym, żeby realizować zadania.
Zarówno wobec osób bezrobotnych, wobec przedsiębiorców, wobec osób biernych zawodowo. W taki sposób, żeby one przyniosły korzyści dla rynku pracy.
A to co myślę, dla mnie jest najistotniejsze na dzień dzisiejszy. To to, aby zwiększać wskaźnik zatrudnienia.
Aby nie doprowadzać do długotrwałego bezrobocia. I w krótkim czasie przywracać wszystkie osoby na rynek pracy.
Oczywiście należy ogromną troską i wsparciem otoczyć przedsiębiorców. Mamy również zadania realizowane w ramach urzędów pracy, dotyczące cudzoziemców.
Urzędy pracy realizują zadania na dzień dzisiejszy w taki sposób, jaki pozwala im na to ustawa o promocji.
A myślę, że oczekiwania partnerów są dzisiaj już troszkę inne.
I nad tym na pewno będziemy w przyszłości pracowali. Pani minister, no chyba nie będzie zaskoczeniem.
Pewnie zgodzi się pani ze mną, że kiedy mówimy o tym, że ktoś szuka pracy, to bardzo rzadko kieruje od razu się do urzędu pracy.
Raczej korzysta z innych narzędzi, przede wszystkim internetowych.
88 reakcji
22
66
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)