bCImJZUA
bCImJZUE
bCImJZUI
programy
kategorie
bCImJZUB

Archeologiczne relikty. Odkrycie na Podkarpaciu

Podczas prac budowlanych nad gazociągiem w miejscowości Nowy Łupków na Podkarpaciu, natrafiono na niezwykłe, archeologiczne znalezisko. Pracownicy budowy natrafili tam na doskonale zachowane fundamenty budynku wykonanego z kamienia i cegieł. Naukowcy, którzy rozpoczęli badanie znaleziska uważają, że prawdopodobnie to pozostałości po grekokatolickiej plebanii, znajdującej się w obrębie nieistniejącej już wsi. Wstępna analiza sugeruje, że budynek może pochodzić z okresu międzywojennego. Rozpoznano już ślady po piecu grzewczym, część schodów z piaskowca oraz tylne wejście do budynku. Na miejscu odnaleziono kilka cennych przedmiotów, z różnych okresów. Tamte tereny kryją w sobie jeszcze sporo tajemnic, dlatego planowane są kolejne prace archeologiczne. Plan jest taki, aby zachować odkryte pozostałości po budynkach jako trwałe ruiny.
62 reakcje
32
21
9
Podziel się
Komentarze (9)
02-06-2020
qra70Rzeczywiście niezwykłe znalezisko, sensacja archeologiczna, przedwojenna plebania greckokatolicka. Pewnie Tutenhamon był tam popem.
zobacz więcej komentarzy (9)

Programy Wirtualnej Polski

bCImJZUN
Napisz komentarz
02-06-2020

qra70Rzeczywiście niezwykłe znalezisko, sensacja archeologiczna, przedwojenna plebania greckokatolicka. Pewnie Tutenhamon był tam popem.

02-06-2020

345wielka skala znaleziska!! Chatka sprzed 80 lat! Uaaa!!! Szczenka mi opadła!

02-06-2020

FifiŁał, pozostałości plebani sprzed 100 lat!!! To dopiero, turystyka wzrośnie. Toż to wydarzenie na skalę światową. Proponuję autorowi tej sensacji … Czytaj całość

bCImJZVf
Rozwiń komentarze (9)
bCImJZVz
bCImJZUG
bCImJZVG
bCImJZVH