bGxbYoic
bGxbYoig
bGxbYoik
programy
kategorie
bGxbYoid

Banki podnoszą opłaty. "Nie ignorujmy listów i maili, to ważne"

Pandemia wywołała kryzys, a to powoduje, że banki kompensują straty kosztem klientów. - Rzeczywiście opłaty wzrosły. Uczulam, by nie ignorować listów czy maili z banków, bo wiele z nich wprowadziło nowe tabele opłat i prowizji, większość dotyczy załatwiania spraw w oddziale, czym banki zachęcają klientów do bankowości mobilnej - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Anna Malek, totalmoney.pl. - Era darmowej bankowości nadal będzie, o ile w dużej mierze będziemy realizować ją sobie sami, czyli zlecać przelewy przez internet, wypłacać gotówkę w bankomatach, przelewy robić BLIK-iem - dodała.

Tranksrypcja:Kwestia opłat bankowych. Bo jeśli banki nie zarabiają tak du...
rozwiń
Jeśli to oprocentowanie spadło, jeśli Polacy nie idą tak chętnie pożyczać tych pieniędzy, bo się trochę boją, to pewnie banki gdzieś tam sobie próbują te pieniądze zarobić w inny sposób.
I to jest tak, że widzicie, że dzisiaj są podnoszone opłaty wszelakiego rodzaju - za konto, za kartę, za jakiś przelew, za jakieś inne usługi, które świadczą nam banki?
Tak, rzeczywiście. I tutaj bardzo mocno uczulam, żeby nie ignorować listów, ani maili z banków, bo rzeczywiście wiele z nich zdecydowało się na wprowadzenie nowych opłat tabeli i prowizji.
Podniesienie opłat dotyczy głównie operacji zlecanych w oddziale. Czym banki zachęcają klientów do tego, żeby załatwiać wszystkie bankowe sprawy albo przez internet, albo przez aplikację mobilną.
Tutaj warto też dodać, że podwyżki dotyczą również kart kredytowych, więc jeśli...
Bo też tutaj ryzyko rozumiem się zwiększa i z tego powodu banki sobie spróbują jak gdyby to odbić, tak?
Tak, również są ograniczone tym niższym oprocentowaniem, ale mogą dołożyć na przykład opłatę za użytkowanie karty.
Czyli mniejsze odsetki, ale większa opłata. Era darmowej bankowości się kończy wraz z nadejściem koronawirusa?
Trudno powiedzieć. Moim zdaniem nie. Era darmowej bankowości będzie. O ile w dużej mierze będziemy realizować ją sobie sami.
Czyli zlecać przelewy przez internet, wypłacać gotówkę w bankomatach, robić przelewy blikiem.
Wszystko co jesteśmy w stanie zrobić bez udziału pracownika banku. To moim zdaniem nie będzie drożało. Taniej już było jednak mimo wszystko.
Trzeba tak sobie to powiedzieć, że jednak tych opłat będzie więcej niż mniej.
Tak, zdecydowanie. To tym bardziej trzeba więc zdroworozsądkowo podchodzić do tych usług i wybierać takie, które pasują najbardziej do naszego profilu.
Można skorzystać więc z porównywarki Totalmoney.
14 reakcji
1
13
0
Podziel się
bGxbYoif
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bGxbYoip
KOMENTARZE
(0)
bGxbYojb
bGxbYoii
bGxbYoji
bGxbYojj