programy
kategorie

Chciał połknąć kajakarki. Przerażające nagranie z Kalifornii

Dwie kajakarki z USA mogą mówić o dużym szczęściu. Ta obserwacja wielorybów w pobliżu Avila Beach w Kalifornii mogła skończyć się dla nich dramatycznie. Kobiety znalazły się w samym centrum polujących humbaków. Nieświadome wpłynęły nad ławice małych rybek. W pewnym momencie jeden z gigantycznych ssaków zaatakował, wybijając się ponad taflę wody z otwartym na ryby pyskiem. Wyglądało to, jakby połykał kajaki z obiema kobietami. Dramatyczny moment przypadkowo nagrał jeden ze świadków. Na szczęście kajakarkom nic się nie stało. Zwierzę przewróciło je i kobiety po prostu wpadły do wody. Obie miały duże szczęście, bo spotkanie mogło się zakończyć dla nich tragicznie. Kobiety szybko o własnych siłach wróciły na brzeg. Humbaki u wybrzeży Kalifornii są aktywne przez cały rok. Służby apelują, by osoby, które chcą je z bliska obserwować, zachowywały bezpieczne odległości.

06-11-2020
360 reakcji
193
81
86
Podziel się
Komentarze (86)
06-11-2020
KkkkkTo nie wieloryb chciał je połknąć. To one wpłynęły w jego śniadanie. Gdyby głupota miała skrzydła wielu ludzi mogłoby latać.
zobacz więcej komentarzy (86)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(86)
Kkkkk
4 lata temu
To nie wieloryb chciał je połknąć. To one wpłynęły w jego śniadanie. Gdyby głupota miała skrzydła wielu ludzi mogłoby latać.
Człowiek
4 lata temu
Wniosek jest prosty nie pływaj tam gdzie żerują wieloryby To jest ich dom a my jesteśmy gośćmi nie zawsze chcianymi !
kiwi
4 lata temu
szczęście to może i miały, ale rozumu im już nie przybędzie. pozostaje mieć nadzieję, że są tak wystraszone, że nigdy już nie wypłyną na wodę. a tak przy okazji: ciekawe, czy wieloryb potrafi wypluć kajak, wiosła, bo o ew. upolowanych ludzi nie pytam, choć trawienie pianki neoprenowej damskiej nie przyszło by mu łatwo...
Alex
4 lata temu
Nie mógłby ich połknąć bo ma bardzo wąskie gardło gdzie nie mieści się dorosły człowiek.
Wiola
4 lata temu
Serio???? Znalazły się na drodze humbaka i ławicy. "Brawo" dla szukających sensacji.
Najnowsze komentarze (86)
Bywalec
4 lata temu
Największym kęsem, jaki może przełknąć ten wieloryb, jest łosoś. Kajakarki jako pokarm go nie interesują. Ale mógł im przyłożyć ogonem.
Ryszard..
4 lata temu
O co tyle hałasu? Skosztował i w całości wypluł...
aniołek
4 lata temu
jakby mi coś w zupie pływało to pewnie też mógłbym to połknąć
CNNNC
4 lata temu
Z tych pieknych zwierzat robia potwory.
gość
4 lata temu
Co za idiotyczny tytuł artykułu! Mam nadzieję, że nadejdą takie czasy, że będzie to zakazane. Żaden wieloryb nie chciał połknąć kajakarek!
kantor
4 lata temu
....w innym portalu wieloryb połknął kajakarki....rzetelne informacje, a naród się cieszy
Widmo7
4 lata temu
Kazde zwierze , nawet i te kolosy jak czuja sie zgrozone lub zblizamy sie za blisko postepuje podobnie , broni terenu , rodziny , lowiska na swoj sposob ..........Humbaki nie moga nawet przelknac pekinczyka ze wzgledu na ich sito przelykowe , ktore pozwala jedynie na kryla i podobnej wielkosci owoce morza :)
Hej
4 lata temu
Gdzie to przerażające nagranie?
xxl
4 lata temu
ble ble ble wieloryb pewnie miał covid-19 nie odróżniał planktonu od człowieka,głupota ludzka nie zna granic
ant
4 lata temu
Wieloryby jedzą małe stworzenia, pływające w ławicach - rybki, krewetki, kryl itd. Na pewno nie chciał połknąć tych bab, bo nie poluje na duże zwierzęta ( przyjmując ze wziąłby kajak za jakąś rybę czy fokę), gdyż nie ma nawet jak zjeść czegoś wiekszego niż ryba. Po prostu wpłyneły akurat tam gdzie była ławica którą wieloryb chciał chwycić w paszczę.
Assl
4 lata temu
Kajakarki na deskach surfingowych :)
press
4 lata temu
Nie chciał, tylko były tam gdzie jego śniadanie. Wypluł od razu, ludzina wielorybom nie służy.
tak czy nie?
4 lata temu
Wieloryby mają w przełyku jakby cedzak, więc dużych stworzeń nie są w stania połknąć?
Marek
4 lata temu
Co ci ludzie tam robią ?
...
Następna strona