bETxSVKI
bETxSVKM
bETxSVKQ
programy
kategorie
bETxSVKJ

Chińska misja łazika Yutu 2. Zaskakujące odkrycie po ciemnej stronie Księżyca

Ta fotografia zaskoczyła wszystkich. Chiński łazik Yutu 2 na niewidocznej z Ziemi stronie Księżyca odkrył dziwną, spiczastą skałę. Określono ją jako "kamień milowy". Jej pochodzenie i wielkość nie są znane. O odkryciu poinformowała Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna (CNSA), która regularnie publikuje zdjęcia z łazika. Ostra, wydłużona skała mogła powstać w wyniku uderzenia meteorytu. Kompletnie nie pasuje do swojego otoczenia. Może to być także duży odłamek wyrzucony z któregoś z księżycowych kraterów. Dan Moriarty, stypendysta NASA, spekuluje, że przez kształt i charakterystyczny grzbiet obiekt jest geologicznie młody. Naukowcy CNSA liczą na analizę składu skały, korzystając z możliwości obrazowania łazika Yutu 2. Chiński lądownik Chang’e-4 z łazikiem, jako pierwszy w historii, dotarł na niewidoczną z Ziemi stronę Księżyca w styczniu 2019 r.

16-02-2021
147 reakcji
59
21
67
Podziel się
Komentarze (67)
16-02-2021
LolekOdwalcie się od słupa granicznego mojej działki! Żółtki!
zobacz więcej komentarzy (67)

Programy Wirtualnej Polski

bETxSVKV
KOMENTARZE
(67)
Lolek
10 miesięcy temu
Odwalcie się od słupa granicznego mojej działki! Żółtki!
Baron
10 miesięcy temu
A może tam jest napis "LOVE" na tym kamlocie. Niezwykłe odkrycie, kamień na księżycu, no coś zupełnie nieprawdopodobnego.
Autmex
10 miesięcy temu
A redaktorzyna to po której stronie księżyca jest:))) Nie ma czegoś takiego jak ciemna strona księżyca!!! Jest tylko strona nie widoczna z ziemi!!! Księżyc krążąc w około ziemi zostaje oświetlony z każdej strony, ale z racji tego, ze nie wykonuje obrotu wokół swojej osi, to cześć jego powierzchni jest nie widoczna dla obserwatora z ziemi w żadnym okresie cyklu księżycowego!!! Niby proste, ale dla niektórych dalej tajemnica:)))
bETxSVLn
Adam
10 miesięcy temu
Księżyc obraca się w miarę synchronicznie z ruchem Ziemi. Obraca się więc w takim tempie jak Ziemia. Księżyc nie jest dokładnie regularną sferą. Ma przesunięty środek ciężkości. Dlatego się przy okazji po prostu kolebie. "Ciemna strona Księżyca" to tylko tytuł utworu Floydów. Jest noc i dzień na Księżycu. Po prostu części powierzchni nie widzimy z Ziemi. Autor newsa powinien o tym wiedzieć.
axe
10 miesięcy temu
Chinczykom zalecam zanim poleciie w kosmos opracyjcie obuwie z niodpadajacą podzeszwa piszace długopisy wiertła na wecej niz jeden owtór elketronarzedzia działajace dłuzej niz 3 dni itd
Najnowsze komentarze (67)
wojtas
9 miesięcy temu
Skąd na księżycu kamień. To ci dopiero temat. Najlepiej jakby chinole tam polecieli i na miejscu tą zagadkę rozwiązali , WSZYSCY.
Takietam
10 miesięcy temu
Co ma choinka na samym szczycie, spic czy szpic ?
G2V
10 miesięcy temu
Nie ma czegoś takiego jak "ciemna strona Księżyca", przestańcie propagować tą brednie w tytułach!
Pytek
10 miesięcy temu
NASA ciągle coś ukrywa,a kłamstwa mają kurtka nogę
sjk
10 miesięcy temu
Ekscytująca wiadomość. Trochę przerażająca i minimalnie napawająca nadzieją.
stefan wie
10 miesięcy temu
to bunkier Jarka. Siedzi tam i knuje w bezpiecznej odległości od kobiet i dzieci.
SUCK...MY
10 miesięcy temu
TAK BO UWIERZE W TO ZE PIERWSZY LOT NA KSIEZYC UDALO SIE ZOORGANIZOWAC Z FAJERWRKĄ I KOMPUTERAMI GLUPSZYMI OD WSPOLCZESNEGO IPHONE??????JESZCZE UDAŁO SIE WYLĄDOWAĆ WSADZIC FLAGE USA I WRÓCIC BEZPIECZNIE DO DOMU NA OBIADEK............. PROSZE WAS NIE OSMIESZAJCIE NAUKOWCÓW !!! I TE BZDURNE ZDJĘCIA .....KSZTAŁTY ZIEMI ITP....
WOW
10 miesięcy temu
Sensacyjne odkrycie. - NA KSIĘŻYCU SĄ SKAŁY !!!!
bETxSVLf
realist
10 miesięcy temu
No i proszę, w roku 1965 Rosjanie wysłali na Księżyc Łunochoda. W roku 1961 , Amerykanie rozpoczęli program Apollo zakończony lądowaniem na Księżycu w roku 1969. Pomiędzy rokiem 1961 a 69 w Chinach z głodu umarło 40 milionów ludzi. Dziś, to sami Chińczycy policzyli i podali do wiadomości. Minęło pół wieku a Chińczycy są na Księżycu. Tymczasem my w Polsce rozprawiamy cały czas nad tym, czy kobieta ma prawo dysponować swoim ciałem. I to jest przedstawiane jako największe osiagnięcie w naszych dziejach i wkład cywilizację światową.
Damian
10 miesięcy temu
Księżyc jest taki mały że widać na zdjęciu zaokrąglenia hehe
wisłowy
10 miesięcy temu
Po tej ciemnej stronie moona jest skała co wystaje. Pewnie to zrobiły ruskie kraje.
egon
10 miesięcy temu
do Lolka - to nie Twój słupek, to podwaliny pod mój domek letniskowy !
Belzebub
10 miesięcy temu
Jest to skamielina - pozostałość mózgu Macierewicza. Już dawno wystrzelona w kosmos, gdzie niefortunnie wylądowała (winny był Tusk). Teraz będziemy się domagali by Chinczycy nam ją zwrócili.
Stanley
10 miesięcy temu
Dla.mnie to wygląda jak nagrobek ten kawałek skały.
...
Następna strona
bETxSVLH
bETxSVKO
bETxSVLO
bETxSVLP