programy
kategorie

Cudowne właściwości gorzkiej czekolady. Badacze wreszcie mają dowód

Czekolada lekiem na poprawę nastroju? Tak, w końcu mamy na to naukowe dowody. Chodzi jednak wyłącznie o czekoladę gorzką o zawartości min. 85 proc. kakao. Naukowcy z Korei odkryli, że zdrowe i dorosłe osoby, które spożywały dziennie 30 g 85-proc. czekolady gorzkiej, były szczęśliwsze w porównaniu do osób, które jadły czekoladę z mniejszą zawartością kakao lub nie jadły jej wcale. Naukowcy z Narodowego Uniwersytety Seulskiego przeprowadzili szczegółowe analizy. Badanie dotyczyło 46 osób. Uczestnikom przez trzy tygodnie podawano 30 g dziennie czekolady gorzkiej (85 proc. kakao), tyle samo czekolady, ale o zawartości 70 proc. kakao lub nie podawano czekolady wcale. Słodkie i mleczne czekolady nie wchodziły w grę. Naukowcy twierdzą, że poprawa nastroju u badanych osób była związana ze zmianami mikrobiologicznymi w jelitach po spożyciu czekolady, co wykazały przebadane próbki kału. Ciemna czekolada od dawna jest uznawana za substancję poprawiającą nastrój. Jednak...

rozwiń
269 reakcji
213
27
29
Podziel się
Komentarze (29)
09-12-2021
hahahahahahaJutro będzie artykuł o szkodliwości
zobacz więcej komentarzy (29)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(29)
hahahahahaha
2 lata temu
Jutro będzie artykuł o szkodliwości
haer
2 lata temu
Szkoda, że pomimo kilku prób (główny wnioskodawca to Belgia), nie udało się przeforsować w UE pozbawienia producentów produktów czekoladopodobnych (składających się głównie z margaryny i mleka w proszku, tak alpejskiego też, o aksamitnym smaku rzecz jasna, i chemicznych zapachach) prawa do używania nazwy "czekolada".
Karp
2 lata temu
Czekolada tylko GORZKA
Cacao
2 lata temu
Kakao surowe można kupić już w wielu sklepach, więc mamy wersję bez żadnych dodatków.
Zatroskany
2 lata temu
Jeden sex dziennie daje jeszcze wiecej radosci
Najnowsze komentarze (29)
smakosz
2 lata temu
-a na święta-tylko-śledzie w czekoladzie -pod dobrą wódeczkę , -nie trzeba badań robić....a do piwa najlepsze są pączki ,
pytajnik
2 lata temu
Jaki wpływ na nastrój ma codzienne pobieranie próbek kału?
fffg
2 lata temu
a jakby zjeść 70g 60%???
Grubas zjadac...
2 lata temu
A czy te same badanie dowiodły również że nałogowi zjadacze tejże czekolady, nie tylko są szczęśliwi ale otyli równolegle?
janusz
2 lata temu
wszystko zalezy od genów moja babcia przez wiele lat piła kawe z 3x łyzeczkami cukru razem spozywiała 150-120g cukru dziennie i juz ma 91 lat
Dagna
2 lata temu
No i mamy receptę na całe zło. Jedzmy czekoladę, będziemy szczęśliwi. Co tam choroby, inflacja, niewydolność państwa. ważna jest czekolada.
Miki
2 lata temu
a ja jestem szczęśliwy jak mam pieniądze, i wcale nie muszę ich jeść
Juli
2 lata temu
Szkoda tylko, że nie każdy może jeść taką 85% czy 65%……czekolada powoduje silne zaparcia, i nie zawsze polecana jest przy problemach jelitowych czy żołądkowych….
pawel-
2 lata temu
o jej panaceum jak nic ...
Mizantrop
2 lata temu
UWAGA !!!!!!!! Kazada czekolada daje pozytywne rezultaty dla organizmu ludzkiego !!!!! Sprawa jedynie jest w tym, ze czym więcej ma w sobie kakaa, tym bardziej jest zdrowsza !!!!
kon
2 lata temu
....mial raka i zarl czekolade .....ale byl szczesliwy.....hahahaha
ferfrf
2 lata temu
Szkoda tylko, że jest mgrenogenna
olo
2 lata temu
w Korei ???? to wystarczy ....
vitarian
2 lata temu
Mateusz Piąty@ Ja nie jadam pieczywa i lepiej się czuje