bGXjDtKI
bGXjDtKM
bGXjDtKQ
programy
kategorie
bGXjDtKJ

"Czas bardzo nam się skrócił". Ekspert mówi, co stanie się z Helem i Gdańskiem

W Arktyce pojawiła się ogromna dziura - alarmują naukowcy. To tak zwana połynia, czyli naturalny przerębel. Problem w tym, że to pierwsze takie pęknięcie na północ od Wyspy Ellesmere i jest naprawdę ogromne. Według ekspertów, pojawienie się dziury w tej części Arktyki to kolejny dowód na to, że najstarszy i najgrubszy lód Arktyki jest podatny na topnienie, a to bardzo niepokojące wydarzenie. - Wszystkie zjawiska, które teraz zachodzą, przyspieszają topnienie lodu obserwowane przez ostatnie lata. To nabrało tempa. Pojawia się coraz więcej wody ciepłej w oceanach, co zaburza cyrkulację oceaniczną, która ma wpływ na cyrkulację atmosfery. To jest jeden mechanizm sprzężenia zwrotnego między atmosferą a oceanami - tłumaczył w programie "Newsroom WP" prof. Mariusz Figurski, dyrektor Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zdaniem eksperta, konsekwencje tego procesu będą katastrofalne dla Polski. - Jeżeli chodzi o Gdańsk i Hel,...

rozwiń
393 reakcje
115
128
150
Podziel się
bGXjDtKL
Komentarze (150)
21-10-2021
Po co to pisanie?W ciągu ostatnich 10 lat Indie zwiększyły emisję CO2 o 158%, a chiny o 203%. Reszta jest bez znaczenia.
zobacz więcej komentarzy (150)

Programy Wirtualnej Polski

bGXjDtKV
KOMENTARZE
(150)
Po co to pisa...
rok temu
W ciągu ostatnich 10 lat Indie zwiększyły emisję CO2 o 158%, a chiny o 203%. Reszta jest bez znaczenia.
gosc
rok temu
Za brak wody trzeba dziękować tym "mądrym",którzy doprowadzili do drenowania i meliorowania wszystkiego co się dało.Zmieniono mikroklimat.Tam gdzie kiedyś kaczki dzikie miały swe lęgowiska dzisiaj rośnie kukurydza.Zniszczono wszystkie bagna,zalewiska,zdroje,stawy- co się dało.Teraz mamy albo powódź albo suszę a wody gruntowe coraz niżej.
wisimilacha
rok temu
za kilka dekad to Polskę zaleje ciapatyzm i poprawność polityczna
bGXjDtLn
robol
rok temu
dodajcie że pokrywa lodowa na obu biegunach przyrasta gwałtownie , bo od dwóch lat notuje się tam najniższe w historii badań temperatury. nie nie dodać ? bo do tezy nie pasuje? szkoda...
lewak
rok temu
Jeszcze troszkę i nareszcie będziemy mieli polską Wenecję
Najnowsze komentarze (150)
aann
8 miesięcy temu
Brać przykład z Nederlandów i się zabezpieczać: budować zapory i wały, Oni mogli ujarzmić depresję i zamknąć morze to my też, po co nam przekop mierzei i CPK.
Bombaj
rok temu
No to trzeba będzie z zatoki gdańskiej zrobić jezioro gdańskie.
Trzeba
rok temu
podwyższyć Hel w paru miejscach przez refulację. Jeśli zacząć wcześnie to można działac na ograniczoną skalę, bez paraliżowania życia na Helu i niszczenia przyrody.
Expert Maryna...
rok temu
to jednak te plany z Centralnym Portem Morskim w Radomiu to nie żarty jednak jak myślałem. Zaskoczymy ruskich bo w Radomiu łodzi podwodnych się nie spodziewają !
Robin
rok temu
Straszą już 50 lat:) W 2040 roku Nowy Jork miał być 40 metrów pod wodą od 1975 roku a podniósł się max 2 cm.. Ach ci Naukowcy...
Spoko
rok temu
Niema problemu, zamiast stawiać mur na granicy niech stawiają na plaży , będzie ok
Sopot 11 late...
rok temu
najlepsze rozwiazanie to jak pierd... meteor i po problemie Czlowiek evil tego swiata nie powinnien egzystowac na tej pieknej planecie
enter
rok temu
Jeśli to będzie jakieś pocieszenie dla nas to chyba takie że cały rosyjski obwód kaliningradzki wraz z ich infrastrukturą wojskową i rakietami którymi nas straszą też pójdzie pod wodę. Bo tam też jest depresja.
bGXjDtLf
Kamil1
rok temu
bajki z mchu i paproci ciag dalszy
prawda
rok temu
on sam se przeczy mówi że w polsce wody brakuje a tu polske bedzie zalewać noto mnóstwo bedzie wody co
Slijde
rok temu
Zamiast miliona elektryków, Matołuszek powinien rozpocząć produkcję samochodów podwodnych, aby można było jeździć mostami na kanale Mierzei Wiślanej. Jednocześnie należy zacząć budować port morski w Malborku bo po zalaniu Elbląga podwodnym kanałem Morza Bałtyckiego bo Bałtyk pochłonie oba zalewy: Wiślany i Gdański potężne statki i okręty o zanurzeniu 5-cio metrowym nie będą miały możliwości rozładunku i załadunku milionów ton materiałów, towarów, maszyn i urządzeń dostarczanych i wywożonych każdego miesiąca.
słoik
rok temu
a nasi politycy czepiają się kominka opalanego drewnem (cała Skandynawia ogrzewa domy, sauny, drewnem), każą nam jeździć i co chwilę stawać przed głupim pieszym i znów ruszać co powoduje większe spalanie! bo pieszy nie raczy przechodzić na pasach tylko gdzie się da. Zlikwidowano koleje o wiele bardziej ekologiczne niż tysiące tirów na szosach! I tak można długo... Ale najłatwiej pod takim pretekstem uderzać w zwykłego obywatela!
Antoni
rok temu
Wpieprzają 1,5mld zł w przekop Mierzei, a za kilka lat Bałtyk połączy się sam z Zalewem Wiślanym i to na całej jej długości Mierzei.
Podatnik
rok temu
poczekali by troche z tym przekopem .Niedlugo beda go miec za darmo.Albo doslownie powiedziane utopiona kasa
...
Następna strona
bGXjDtLH
bGXjDtKO
bGXjDtLO
bGXjDtLP