programy
kategorie

"Czas bardzo nam się skrócił". Ekspert mówi, co stanie się z Helem i Gdańskiem

W Arktyce pojawiła się ogromna dziura - alarmują naukowcy. To tak zwana połynia, czyli naturalny przerębel. Problem w tym, że to pierwsze takie pęknięcie na północ od Wyspy Ellesmere i jest naprawdę ogromne. Według ekspertów, pojawienie się dziury w tej części Arktyki to kolejny dowód na to, że najstarszy i najgrubszy lód Arktyki jest podatny na topnienie, a to bardzo niepokojące wydarzenie. - Wszystkie zjawiska, które teraz zachodzą, przyspieszają topnienie lodu obserwowane przez ostatnie lata. To nabrało tempa. Pojawia się coraz więcej wody ciepłej w oceanach, co zaburza cyrkulację oceaniczną, która ma wpływ na cyrkulację atmosfery. To jest jeden mechanizm sprzężenia zwrotnego między atmosferą a oceanami - tłumaczył w programie "Newsroom WP" prof. Mariusz Figurski, dyrektor Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zdaniem eksperta, konsekwencje tego procesu będą katastrofalne dla Polski. - Jeżeli chodzi o Gdańsk i Hel,...

rozwiń
393 reakcje
115
128
150
Podziel się
Komentarze (150)
21-10-2021
Po co to pisanie?W ciągu ostatnich 10 lat Indie zwiększyły emisję CO2 o 158%, a chiny o 203%. Reszta jest bez znaczenia.
zobacz więcej komentarzy (150)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(150)
Po co to pisa...
2 lata temu
W ciągu ostatnich 10 lat Indie zwiększyły emisję CO2 o 158%, a chiny o 203%. Reszta jest bez znaczenia.
gosc
2 lata temu
Za brak wody trzeba dziękować tym "mądrym",którzy doprowadzili do drenowania i meliorowania wszystkiego co się dało.Zmieniono mikroklimat.Tam gdzie kiedyś kaczki dzikie miały swe lęgowiska dzisiaj rośnie kukurydza.Zniszczono wszystkie bagna,zalewiska,zdroje,stawy- co się dało.Teraz mamy albo powódź albo suszę a wody gruntowe coraz niżej.
wisimilacha
2 lata temu
za kilka dekad to Polskę zaleje ciapatyzm i poprawność polityczna
robol
2 lata temu
dodajcie że pokrywa lodowa na obu biegunach przyrasta gwałtownie , bo od dwóch lat notuje się tam najniższe w historii badań temperatury. nie nie dodać ? bo do tezy nie pasuje? szkoda...
lewak
2 lata temu
Jeszcze troszkę i nareszcie będziemy mieli polską Wenecję
Najnowsze komentarze (150)
aann
2 lata temu
Brać przykład z Nederlandów i się zabezpieczać: budować zapory i wały, Oni mogli ujarzmić depresję i zamknąć morze to my też, po co nam przekop mierzei i CPK.
Bombaj
2 lata temu
No to trzeba będzie z zatoki gdańskiej zrobić jezioro gdańskie.
Trzeba
2 lata temu
podwyższyć Hel w paru miejscach przez refulację. Jeśli zacząć wcześnie to można działac na ograniczoną skalę, bez paraliżowania życia na Helu i niszczenia przyrody.
Expert Maryna...
2 lata temu
to jednak te plany z Centralnym Portem Morskim w Radomiu to nie żarty jednak jak myślałem. Zaskoczymy ruskich bo w Radomiu łodzi podwodnych się nie spodziewają !
Robin
2 lata temu
Straszą już 50 lat:) W 2040 roku Nowy Jork miał być 40 metrów pod wodą od 1975 roku a podniósł się max 2 cm.. Ach ci Naukowcy...
Spoko
2 lata temu
Niema problemu, zamiast stawiać mur na granicy niech stawiają na plaży , będzie ok
Sopot 11 late...
2 lata temu
najlepsze rozwiazanie to jak pierd... meteor i po problemie Czlowiek evil tego swiata nie powinnien egzystowac na tej pieknej planecie
enter
2 lata temu
Jeśli to będzie jakieś pocieszenie dla nas to chyba takie że cały rosyjski obwód kaliningradzki wraz z ich infrastrukturą wojskową i rakietami którymi nas straszą też pójdzie pod wodę. Bo tam też jest depresja.
Kamil1
2 lata temu
bajki z mchu i paproci ciag dalszy
prawda
2 lata temu
on sam se przeczy mówi że w polsce wody brakuje a tu polske bedzie zalewać noto mnóstwo bedzie wody co
Slijde
2 lata temu
Zamiast miliona elektryków, Matołuszek powinien rozpocząć produkcję samochodów podwodnych, aby można było jeździć mostami na kanale Mierzei Wiślanej. Jednocześnie należy zacząć budować port morski w Malborku bo po zalaniu Elbląga podwodnym kanałem Morza Bałtyckiego bo Bałtyk pochłonie oba zalewy: Wiślany i Gdański potężne statki i okręty o zanurzeniu 5-cio metrowym nie będą miały możliwości rozładunku i załadunku milionów ton materiałów, towarów, maszyn i urządzeń dostarczanych i wywożonych każdego miesiąca.
słoik
2 lata temu
a nasi politycy czepiają się kominka opalanego drewnem (cała Skandynawia ogrzewa domy, sauny, drewnem), każą nam jeździć i co chwilę stawać przed głupim pieszym i znów ruszać co powoduje większe spalanie! bo pieszy nie raczy przechodzić na pasach tylko gdzie się da. Zlikwidowano koleje o wiele bardziej ekologiczne niż tysiące tirów na szosach! I tak można długo... Ale najłatwiej pod takim pretekstem uderzać w zwykłego obywatela!
Antoni
2 lata temu
Wpieprzają 1,5mld zł w przekop Mierzei, a za kilka lat Bałtyk połączy się sam z Zalewem Wiślanym i to na całej jej długości Mierzei.
Podatnik
2 lata temu
poczekali by troche z tym przekopem .Niedlugo beda go miec za darmo.Albo doslownie powiedziane utopiona kasa
...
Następna strona