bEUQymTE
bEUQymTI
bEUQymTM
programy
kategorie
bEUQymTF

"Czas bardzo nam się skrócił". Ekspert mówi, co stanie się z Helem i Gdańskiem

W Arktyce pojawiła się ogromna dziura - alarmują naukowcy. To tak zwana połynia, czyli naturalny przerębel. Problem w tym, że to pierwsze takie pęknięcie na północ od Wyspy Ellesmere i jest naprawdę ogromne. Według ekspertów, pojawienie się dziury w tej części Arktyki to kolejny dowód na to, że najstarszy i najgrubszy lód Arktyki jest podatny na topnienie, a to bardzo niepokojące wydarzenie. - Wszystkie zjawiska, które teraz zachodzą, przyspieszają topnienie lodu obserwowane przez ostatnie lata. To nabrało tempa. Pojawia się coraz więcej wody ciepłej w oceanach, co zaburza cyrkulację oceaniczną, która ma wpływ na cyrkulację atmosfery. To jest jeden mechanizm sprzężenia zwrotnego między atmosferą a oceanami - tłumaczył w programie "Newsroom WP" prof. Mariusz Figurski, dyrektor Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zdaniem eksperta, konsekwencje tego procesu będą katastrofalne dla Polski. - Jeżeli chodzi o Gdańsk i Hel,...

rozwiń
390 reakcji
115
127
148
Podziel się
Komentarze (148)
21-10-2021
Po co to pisanie?W ciągu ostatnich 10 lat Indie zwiększyły emisję CO2 o 158%, a chiny o 203%. Reszta jest bez znaczenia.
zobacz więcej komentarzy (148)

Programy Wirtualnej Polski

bEUQymTR
KOMENTARZE
(148)
Po co to pisa...
2 miesiące temu
W ciągu ostatnich 10 lat Indie zwiększyły emisję CO2 o 158%, a chiny o 203%. Reszta jest bez znaczenia.
gosc
2 miesiące temu
Za brak wody trzeba dziękować tym "mądrym",którzy doprowadzili do drenowania i meliorowania wszystkiego co się dało.Zmieniono mikroklimat.Tam gdzie kiedyś kaczki dzikie miały swe lęgowiska dzisiaj rośnie kukurydza.Zniszczono wszystkie bagna,zalewiska,zdroje,stawy- co się dało.Teraz mamy albo powódź albo suszę a wody gruntowe coraz niżej.
wisimilacha
2 miesiące temu
za kilka dekad to Polskę zaleje ciapatyzm i poprawność polityczna
bEUQymUj
robol
2 miesiące temu
dodajcie że pokrywa lodowa na obu biegunach przyrasta gwałtownie , bo od dwóch lat notuje się tam najniższe w historii badań temperatury. nie nie dodać ? bo do tezy nie pasuje? szkoda...
lewak
2 miesiące temu
Jeszcze troszkę i nareszcie będziemy mieli polską Wenecję
Najnowsze komentarze (148)
Trzeba
miesiąc temu
podwyższyć Hel w paru miejscach przez refulację. Jeśli zacząć wcześnie to można działac na ograniczoną skalę, bez paraliżowania życia na Helu i niszczenia przyrody.
Expert Maryna...
miesiąc temu
to jednak te plany z Centralnym Portem Morskim w Radomiu to nie żarty jednak jak myślałem. Zaskoczymy ruskich bo w Radomiu łodzi podwodnych się nie spodziewają !
Robin
miesiąc temu
Straszą już 50 lat:) W 2040 roku Nowy Jork miał być 40 metrów pod wodą od 1975 roku a podniósł się max 2 cm.. Ach ci Naukowcy...
Spoko
miesiąc temu
Niema problemu, zamiast stawiać mur na granicy niech stawiają na plaży , będzie ok
Sopot 11 late...
miesiąc temu
najlepsze rozwiazanie to jak pierd... meteor i po problemie Czlowiek evil tego swiata nie powinnien egzystowac na tej pieknej planecie
enter
miesiąc temu
Jeśli to będzie jakieś pocieszenie dla nas to chyba takie że cały rosyjski obwód kaliningradzki wraz z ich infrastrukturą wojskową i rakietami którymi nas straszą też pójdzie pod wodę. Bo tam też jest depresja.
Kamil1
miesiąc temu
bajki z mchu i paproci ciag dalszy
prawda
miesiąc temu
on sam se przeczy mówi że w polsce wody brakuje a tu polske bedzie zalewać noto mnóstwo bedzie wody co
bEUQymUb
Slijde
miesiąc temu
Zamiast miliona elektryków, Matołuszek powinien rozpocząć produkcję samochodów podwodnych, aby można było jeździć mostami na kanale Mierzei Wiślanej. Jednocześnie należy zacząć budować port morski w Malborku bo po zalaniu Elbląga podwodnym kanałem Morza Bałtyckiego bo Bałtyk pochłonie oba zalewy: Wiślany i Gdański potężne statki i okręty o zanurzeniu 5-cio metrowym nie będą miały możliwości rozładunku i załadunku milionów ton materiałów, towarów, maszyn i urządzeń dostarczanych i wywożonych każdego miesiąca.
słoik
miesiąc temu
a nasi politycy czepiają się kominka opalanego drewnem (cała Skandynawia ogrzewa domy, sauny, drewnem), każą nam jeździć i co chwilę stawać przed głupim pieszym i znów ruszać co powoduje większe spalanie! bo pieszy nie raczy przechodzić na pasach tylko gdzie się da. Zlikwidowano koleje o wiele bardziej ekologiczne niż tysiące tirów na szosach! I tak można długo... Ale najłatwiej pod takim pretekstem uderzać w zwykłego obywatela!
Antoni
miesiąc temu
Wpieprzają 1,5mld zł w przekop Mierzei, a za kilka lat Bałtyk połączy się sam z Zalewem Wiślanym i to na całej jej długości Mierzei.
Podatnik
miesiąc temu
poczekali by troche z tym przekopem .Niedlugo beda go miec za darmo.Albo doslownie powiedziane utopiona kasa
Prawda
2 miesiące temu
Natura sobie poradzi z nami. Ma do dyspozycji wulkany, wodę, ogień, płyty tektoniczne, trąby powietrzne, mróz. Jest czym mordować trucicieli tego świata.
aczemuniety
2 miesiące temu
w Polsce zaczyna brakować wody, bo się wszystko betonuje a deszczówka zamiast w grunt to jest odprowadzana kanalizacją burzową, do tego kopalnie odkrywkowe, które wysysają wodę na kilkadziesiąt (jeśli nie więcej) km wokół, do tego rabunkowa gospodarka (o ile to jeszcze gospodarka) leśna... To wszystko też mocno wpływa na wysuszanie Polski
...
Następna strona
bEUQymUD
bEUQymTK
bEUQymUK
bEUQymUL