programy
kategorie

DNA nieokreślonego człekokształtnego jest w nas. Najnowsze odkrycie naukowców

Naukowcy z Laboratorium Cold Spring Harbor odkryli, że w DNA denisowian istniały ślady innego, nieokreślonego gatunku człekokształtnych. Około 150 tys. lat temu Ziemię zamieszkiwali homo sapiens (my), neandertalczycy i właśnie denisowianie. Do tej pory nie znano dokładnie skali krzyżowania się denisowian z innymi gatunkami ludzi. Wiadomo było, że mieli niskie zróżnicowanie genetyczne i wymarli całkowicie około 40-50 tys. lat temu. Naukowcy dzięki nowej technologii dowiedzieli się, że w DNA, które denisowianie przekazali homo sapiens, znajdują się fragmenty genetyczne nieokreślonego dotąd gatunku człowieka. To odkrycie wymaga dalszych badań. Być może tych nieokreślonym jeszcze człekokształtnym gatunkiem jest homo erectus. Jeżeli by tak było, to i tak jest to duża niespodzianka i zmiana w wiedzy na temat dziejów prehistorycznych człowieka.

102 reakcje
43
27
32
Podziel się
Komentarze (32)
07-08-2020
sun
Podobno Denisowianom świetnie się powodziło, dopóki na wodza nie wybrali typa, który obiecał program Mamut+. Po jego wprowadzeniu wszyscy żyli jak w bajce, ale mamuty się...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (32)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(32)
sun
3 lata temu
Podobno Denisowianom świetnie się powodziło, dopóki na wodza nie wybrali typa, który obiecał program Mamut+. Po jego wprowadzeniu wszyscy żyli jak w bajce, ale mamuty się się skończyły i wymarli z głodu...
Autmex
3 lata temu
Ja bym na Podkarpaciu poszukał, tam w ponad 50% to lud pierwotny!!! Może homo ale na pewno nie sapiens:)))
pu
3 lata temu
a to nie bozia?
ale,
3 lata temu
kiedy jest ochota, to pies kota wychrobota. I po odkryciu. Lecz ważniejsze jest to, czy te resztki w DNA to zaleta, a może to przyczynek do końca naszego gatunku. I nic z tego odkrycia nie wynika.
antek
3 lata temu
150 tysięcy lat temu żyli ludzie, religia ma 2 tysiące, w co wtedy wierzyli? ich religie było znacznie starsze, dlaczego nie przetrwały ?
Najnowsze komentarze (32)
Muszkieta
2 lata temu
Nastoletnią Denisowankę mogliby wskrzesić. Mogła by chodzić w tenisówkach i grać w Tenisa. To były same mięśnioloty. Nie wiadomo od czego wymarli i neandertalski tak samo. Może jacyś byli typu kosmici lub inne siły.
winiawa
3 lata temu
I tak to wszystkie winy hitlerowców można zwalić na nieokreślony typ neandertalczyka, który przyplątał się do nich 100 000 lat temu?
Jarosław Mądr...
3 lata temu
Pod rządami narodowców nasza różnorodność genetyczna zostanie zatrzymana w miejscu, a nawet cofnięta do czasów Mieszka I Świętego
A, kuternoga,
3 lata temu
jego gen, tam występował?
Janosik81
3 lata temu
tak, tylko iż Annuaki użyly juz Denisowan i inne cudaki malpo-ludne do kreacji czlowieka, a ten byl potrzebny do roboty - wykopaliska Irak ( glinane tabliczki przetrwaly? patrz muzem Londyn) a reszty zniszczenia ( kreacji) dokonalo 200 dezerterow (upadlych aniolow) opisanych w 1szej ksiedze Enocha (zabronionej przez Watykan) ... teroria Darwina to juz tylko kpina.
BKK
3 lata temu
Jestem niemal pewien, że królik skończył w garnku i nakarmił "wybawców".
brawo jasiu
3 lata temu
Szkoda jajek.A dwa to nie od dziś wiadomo że ułożymy jajko na dłoni pionowo to nie ma takiego asa który by zgniótł nieuszkodzone jajko.
refasek
3 lata temu
Okładali go tymi kijami że hej...SAM WIDZIAŁEM...
Skutki ewoluc...
3 lata temu
Na stronie głównej jest zdjęcie czaszek praludzi zajmujących się zbieractwem. Czaszka z lewej strony ma oczodoły skierowane na wprost i do góry, gdyż ludzie z tej grupy wypatrywali zdobyczy na drzewach, jak owoce, gniazda ptaków, czy dziupla leśnych pszczół zawierająca miód. Natomiast czaszka osobnika z prawej strony; być może należała do plemienia, które zajmowało się zbieractwem; tego co było na ziemi, jak różne jagody, grzyby, korzonki różnych roślin, czy jakieś zwierzęta przemykające w pościółce leśnej. W ten sposób wykształcił im się kształt czaszki. P.S. Widziałem kiedyś w cukrowni pracownika, który całą dniówkę zdrapywał zgrzebłem wykrystalizowany cukier, ze ścian wirówki. Rękę, którą trzymał zgrzebło miał potężną i muskularną, a drugą; jak u dziecka.
biblijne bajk...
3 lata temu
Tak czy inaczej trzeba być naiwnym żeby wierzyć w religine klamstwa o Adamie i Ewie..
Marek
3 lata temu
Gratulacje dla tych myslacych ze Bog stworzyl swiat.. Dalej wierzcie w nonsens
Kontra
3 lata temu
Ciekawe czy Denisowianie mieli "społeczność LGBT"?
mogło tak być
3 lata temu
Mówi się, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła (to dla tych co wierzą w niebo i piekło) a tu okazuje się, że ciekawość do innego gatunku może dać taki efekt w postaci człowieka współczesnego.
realista
3 lata temu
Bozia chce poprawić swoje dzieło? A może to dusza.