bEgYSpFM
bEgYSpFQ
bEgYSpFU
programy
kategorie
bEgYSpFN

DNA nieokreślonego człekokształtnego jest w nas. Najnowsze odkrycie naukowców

Naukowcy z Laboratorium Cold Spring Harbor odkryli, że w DNA denisowian istniały ślady innego, nieokreślonego gatunku człekokształtnych. Około 150 tys. lat temu Ziemię zamieszkiwali homo sapiens (my), neandertalczycy i właśnie denisowianie. Do tej pory nie znano dokładnie skali krzyżowania się denisowian z innymi gatunkami ludzi. Wiadomo było, że mieli niskie zróżnicowanie genetyczne i wymarli całkowicie około 40-50 tys. lat temu. Naukowcy dzięki nowej technologii dowiedzieli się, że w DNA, które denisowianie przekazali homo sapiens, znajdują się fragmenty genetyczne nieokreślonego dotąd gatunku człowieka. To odkrycie wymaga dalszych badań. Być może tych nieokreślonym jeszcze człekokształtnym gatunkiem jest homo erectus. Jeżeli by tak było, to i tak jest to duża niespodzianka i zmiana w wiedzy na temat dziejów prehistorycznych człowieka.

97 reakcji
39
26
32
Podziel się
Komentarze (32)
07-08-2020
sun
Podobno Denisowianom świetnie się powodziło, dopóki na wodza nie wybrali typa, który obiecał program Mamut+. Po jego wprowadzeniu wszyscy żyli jak w bajce, ale mamuty się...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (32)

Programy Wirtualnej Polski

bEgYSpFZ
KOMENTARZE
(32)
sun
10 miesięcy temu
Podobno Denisowianom świetnie się powodziło, dopóki na wodza nie wybrali typa, który obiecał program Mamut+. Po jego wprowadzeniu wszyscy żyli jak w bajce, ale mamuty się się skończyły i wymarli z głodu...
pu
10 miesięcy temu
a to nie bozia?
Autmex
10 miesięcy temu
Ja bym na Podkarpaciu poszukał, tam w ponad 50% to lud pierwotny!!! Może homo ale na pewno nie sapiens:)))
bEgYSpGr
ale,
10 miesięcy temu
kiedy jest ochota, to pies kota wychrobota. I po odkryciu. Lecz ważniejsze jest to, czy te resztki w DNA to zaleta, a może to przyczynek do końca naszego gatunku. I nic z tego odkrycia nie wynika.
antek
10 miesięcy temu
150 tysięcy lat temu żyli ludzie, religia ma 2 tysiące, w co wtedy wierzyli? ich religie było znacznie starsze, dlaczego nie przetrwały ?
Najnowsze komentarze (32)
winiawa
10 miesięcy temu
I tak to wszystkie winy hitlerowców można zwalić na nieokreślony typ neandertalczyka, który przyplątał się do nich 100 000 lat temu?
Jarosław Mądr...
10 miesięcy temu
Pod rządami narodowców nasza różnorodność genetyczna zostanie zatrzymana w miejscu, a nawet cofnięta do czasów Mieszka I Świętego
A, kuternoga,
10 miesięcy temu
jego gen, tam występował?
Janosik81
10 miesięcy temu
tak, tylko iż Annuaki użyly juz Denisowan i inne cudaki malpo-ludne do kreacji czlowieka, a ten byl potrzebny do roboty - wykopaliska Irak ( glinane tabliczki przetrwaly? patrz muzem Londyn) a reszty zniszczenia ( kreacji) dokonalo 200 dezerterow (upadlych aniolow) opisanych w 1szej ksiedze Enocha (zabronionej przez Watykan) ... teroria Darwina to juz tylko kpina.
zzzzz
10 miesięcy temu
Te badania to i tak jedno wielkie kłamstwo. Co rusz odkrywają co innego. Jedno jest pewne żadna ewolucja nie miała miejsca, a w dawniej homo habilis, sapiens, florensis, denisowanie itp. wszyscy żyli w tym samym czasie.
BKK
10 miesięcy temu
Jestem niemal pewien, że królik skończył w garnku i nakarmił "wybawców".
brawo jasiu
10 miesięcy temu
Szkoda jajek.A dwa to nie od dziś wiadomo że ułożymy jajko na dłoni pionowo to nie ma takiego asa który by zgniótł nieuszkodzone jajko.
refasek
10 miesięcy temu
Okładali go tymi kijami że hej...SAM WIDZIAŁEM...
bEgYSpGj
Skutki ewoluc...
10 miesięcy temu
Na stronie głównej jest zdjęcie czaszek praludzi zajmujących się zbieractwem. Czaszka z lewej strony ma oczodoły skierowane na wprost i do góry, gdyż ludzie z tej grupy wypatrywali zdobyczy na drzewach, jak owoce, gniazda ptaków, czy dziupla leśnych pszczół zawierająca miód. Natomiast czaszka osobnika z prawej strony; być może należała do plemienia, które zajmowało się zbieractwem; tego co było na ziemi, jak różne jagody, grzyby, korzonki różnych roślin, czy jakieś zwierzęta przemykające w pościółce leśnej. W ten sposób wykształcił im się kształt czaszki. P.S. Widziałem kiedyś w cukrowni pracownika, który całą dniówkę zdrapywał zgrzebłem wykrystalizowany cukier, ze ścian wirówki. Rękę, którą trzymał zgrzebło miał potężną i muskularną, a drugą; jak u dziecka.
biblijne bajk...
10 miesięcy temu
Tak czy inaczej trzeba być naiwnym żeby wierzyć w religine klamstwa o Adamie i Ewie..
Marek
10 miesięcy temu
Gratulacje dla tych myslacych ze Bog stworzyl swiat.. Dalej wierzcie w nonsens
Kontra
10 miesięcy temu
Ciekawe czy Denisowianie mieli "społeczność LGBT"?
mogło tak być
10 miesięcy temu
Mówi się, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła (to dla tych co wierzą w niebo i piekło) a tu okazuje się, że ciekawość do innego gatunku może dać taki efekt w postaci człowieka współczesnego.
realista
10 miesięcy temu
Bozia chce poprawić swoje dzieło? A może to dusza.
bEgYSpGL
bEgYSpFS
bEgYSpGS
bEgYSpGT