bGLzzVDU
bGLzzVDY
bGLzzVEc
programy
kategorie
bGLzzVDV

Ewakuacja z Afganistanu. "Sytuacja jest dramatyczna"

W Afganistanie władzę nad państwem przejęli talibowie. Czy Stany Zjednoczone mogły przewidzieć taką sytuację? - To administracja waszyngtońska niewłaściwie oceniła materiały, które dostali od aparatu wywiadowczego - mówił w programie "Newsroom" płk. Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu. Sytuacja na lotnisku w Kabulu jest trudna. Rozpoczęła się szeroko zakrojona akcja ewakuacji obywateli z różnych krajów, w tym z Polski. - Sytuacja jest na tyle dramatyczna, że nie sądzę, aby ktokolwiek myślał na poważnie o tym, jak to będzie wyglądało. Trzeba uratować te zasoby, które tego wymagają po to, żeby minimalizować straty - dodaje płk. Małecki.

212 reakcji
37
82
93
Podziel się
bGLzzVDX
Komentarze (93)
23-08-2021
Rambit666
Co to jest za kraj,z którego wszystkie młode byczki porzucają wszystko i uciekają do bogatej Europy?!!! Po co Amerykanie utopili tam tyle kasy?!! Warto było? Jednak...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (93)

Programy Wirtualnej Polski

bGLzzVEh
KOMENTARZE
(93)
Rambit666
rok temu
Co to jest za kraj,z którego wszystkie młode byczki porzucają wszystko i uciekają do bogatej Europy?!!! Po co Amerykanie utopili tam tyle kasy?!! Warto było? Jednak Rosjanie są mądrzejsi..
Kasia
rok temu
Obok jest cała Arabia Saudyjska, Indie, Turcja niech przyjmują Afgańczyków a oni będą się tam lepiej czuć i żyć. Po co polska jak już i tak na upadłości,
pawel
rok temu
żadnej nauczki nie wyciągnęli z Wietnamu ...
bGLzzVEz
Wywiad USA
rok temu
wydaje opinie pod oczekowania i życzenie prezydenta. Podobnie było z fabrykami broni biologocznej w IRAKU.
Sylwia Sybill...
rok temu
Widocznie podwójni agenci... - skoro ocena sytuacji błędna.
Najnowsze komentarze (93)
Panda
rok temu
Tyle lat walki, najpierw Rosia jako agresor, stinger z USA, pokonana Rosia zemsta za Wjetnam, szkolenia talibów przez cia , I co teraz zostawić naród bez reform normalnej przysłosći, pod rządami talibów, czy ktoś mi odpowie jak to jest.
Brak słów 🙄
rok temu
Talibowie uśpili Amerykanski rząd i ich sojuszników z nowoczesną bronią i szkoleniem Afganskich w cudzysłowiu "żołnierzami" - Selekcja naturalna.
Gosc
rok temu
Co to za bzdury czy Polacy w 39 uciekali do Afganistanu to są jakieś jaja a i tak z tego będzie dym
tata
rok temu
300 tysięcy afgańskich żołnierzy wyszkolonych i uzbrojonych przez USA oddało kraj 75 tysiącom analfabetów z kałachami. Dla dzielnych afgańskich mężczyzn przewaga 4:1 była zbyt mała i zwiali zapominając o swoich rodzinach...
historyk
rok temu
śmiać mi się chciało, jak Bajden chwalił amerykańską armie za organizację ewakuacji. Wychodzi, na to że ze potrafią najszybciej i najlepiej w świecie uciekać. Przebili w tym Francuzów w 1940r...
Pusia
rok temu
Kacper ! Marnie znasz historię !!! Te młode byczki, jak nazywasz Polaków uciekali przed komunizmem a ci od Andersa przed śmiercią, jak pod Lenino! Mała wioska miała być strategiczna a chodziło o pozbycie się Polaków z szeregów tej armii. Problem jest w światopoglądzie i z tego powodu morduje się ludzi. Jednak jak się tak zastanowić, to wszystko zawsze zmierza do tego samego punktu -wyzysku jednych przez innych!!! Czy to Rosja ze swoimi gułagami, czy USA ze swoimi wieźniami, to zawsze chodzi o współczesne niewolnictwo !!! W gułagu pracują za darmo np. w tajdze a w USA za kilka centów w więzieniach i to też jest duży biznes a w pandemii okazał się bardzo zyskowny. Zawsze chcemy się wzbogacić kosztem innych.
tak
rok temu
dlaczego do Europy?przeciez tam jest zupelnie inna kultura, powinny przyjac bogate kraje muzulmanskie
Wiadomo kasa ...
rok temu
Teraz ci młodzi ludzie, zamiast bronić swoje rodziny przed agresorem ,koczują przy granicy by czekać na wpuszczenie i darmową kasę . Nie mają wstydu te gnojki ! W Polsce gdy była potrzeba walki, do boju ruszali nawet 10-cio latki . Nasz historia nie zna takiego łajdactwa, jak uciekanie przed wrogiem, zostawiając rodziny na zagładę lub cierpienie . Dać im broń i wysłać z powrotem . A jak politycy myślą inaczej , to niech zabierają tych młodych ludzi do siebie, i szukają sobie dodatkowej pracy by ich utrzymać . Z drugiej strony proszę zerknąć na mapę świata ile przewędrowali krajów by dotrzeć pod Polską granicę . Przeszli pół Europy !Jak ktoś szuka ucieczki przed wojną, to nie szuka sobie bogatego kraju , tylko zatrzymuje się w najbliższym .Ale w nich nie dają NIC za DARMO , dlatego szukają frajerów z darmową kasą .
bGLzzVEr
bosyjerz
rok temu
Niepotrzebna histeria Zachodu. Nie taki diabeł straszny. A zachód strzelił sobie w kolano. Ewakuuje wszystkich sympatyzujacych im Afgańczykow. A oni gdyby zostali mogliby pomagać realizować ekonomiczne projekty zachodu. Na dodatek wywożą wszelką potencjalną polityczna opozycje w stosunku do Talibów. Talibom jest to wygodne. Równiez wojskowo USA stana sie wrogiem, a Rosja, Chiny Indie jeżeli nie przyjacielem to sojusznikiem. W bajki mozna włożyć, że Talibowie zaatakuja Tazykistan czy Uzbekistan. Jeżeli już to mogą to zrobić Tadzykowie, czy Uzbecy mieszkający w Afganistanie. Równiez Talibowie sa w stanie zniszczyć i opanowac resztki ISIS. co fla Rosji jest korzystne.
www
rok temu
Nie mam szacunku dla kraju ,w którym faceci nie potrafią (lub nie chcą) bronić swoich kobiet i dzieci. Przestańcie pisać o tym Afganistanie. Zasłużyli na to co mają.
zuzia
rok temu
Jak Rosjanie wyjeżdżając salutowali po przejeździe mostu na granicy to nasi demokraci śmiali się a teraz czy ktoś się śmieje interweniowało obronne nato .
Babcia Lina
rok temu
Akcja w 100% zaplanowana (jak WTC), ciekawe gdzie teraz będzie bardziej potrzebne wojsko amerykańskie (finansowane przez ...), już politycy dostaną kasę od finansjery myckowej i pozwolą pobudować trzecią świątynie na gruzach ... aż strach pisać ...
Dtx
rok temu
Amerykanie jak zwykle dostali lanie ...a takie mocarstwo wstyd ....w Wietnamie dostali lanie Irak też lanie Afganistan szkoda gadać uciekają z podkulonymi ogonami ...a za wielkie mocarstwo się mają ..mocarzami ta są ale w gębie
Hchg
rok temu
Nie rozumiem ktoś przejmuje władzę i ludzie uciekają,to tak jakby teraz PO przejęło władzę i pół Polski chciało uciec.
...
Następna strona
bGLzzVET
bGLzzVEa
bGLzzVFa
bGLzzVFb