programy
kategorie

Hipopotam porwał chłopca. Wstrząsające nagranie z Kenii

W połowie września Kenijczykami wstrząsnęła prawdziwa tragedia. Hipopotam porwał z brzegu Jeziora Wiktorii małego chłopca i wciągnął go pod wodę. Wszystko na oczach tłumu dorosłych, którzy próbowali odstraszyć zwierzę, rzucając kamieniami i patykami. W końcu odpuściło, jednak chłopca nie udało się uratować - zmarł w wyniku odniesionych ran. Teraz mieszkańcy Mbita Point apelują do władz o zajęcie się problemem nasilających się ataków hipopotamów.

07-10-2020
117 reakcji
38
41
38
Podziel się
Komentarze (38)
07-10-2020
RUDA
Hipopotam to nie drapieżnik panie redaktorze, to roślinożerca, a że są to zwierzęta bardzo terytorialne, to bronią swoich rewirów zaciekle przed intruzami. A ludzie tego...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (38)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(38)
RUDA
4 lata temu
Hipopotam to nie drapieżnik panie redaktorze, to roślinożerca, a że są to zwierzęta bardzo terytorialne, to bronią swoich rewirów zaciekle przed intruzami. A ludzie tego nie respektują i są efekty, zresztą nie pierwsze. Od dawna wiadomo, że w Afryce więcej ludzi ginie od ataków dużych roślinożerców niż drapieżników
aaa
4 lata temu
Na nagraniu nic nie widać
fggffg
4 lata temu
Nie będziemy wchodzić im w drogę to nie będą atakować.
Fiq
4 lata temu
Hipopotam to drapieżnik ???? Czy ktokolwiek Was "redaktorzy" sprawdza? Niewiedza i pisanie bzdur w cenie.
Swen
4 lata temu
To straszna tragedia. Hipopotamy zabijają w Afryce więcej ludzi niż krokodyle i lwy razem wzięte, pomimo tego, że NIE SĄ DRAPIEŻNIKAMI.
Najnowsze komentarze (38)
????
3 lata temu
A to był na pewno hipopotam? Na filmie słabo widać ale może to misjonarz w sutannie.
swoj
4 lata temu
ja jak plywam w baltyku ich nie widzehehhehe
Naprany
4 lata temu
Rodzice tego dziecka; piorąć odzież w jeziorze, zamydlili detergentami hipopotamowi oczy. Ten nic nie widział i na na oslep złapał, co było w pobliżu. Niestety było to dziecko tej piorącej pary.
Naprany
4 lata temu
Rodzice tego dziecka; piorąć odzież w jeziorze, zamydlili detergentami hipopotamowi oczy. Ten nic nie widział i na na oslep złapał, co było w pobliżu. Niestety było to dziecko tej piorącej pary.
flm
4 lata temu
On to kręcił telefonem stacjonarnym? Od razu widać że to zacofana Afryka a nie rozwinięta Europa.
007
4 lata temu
"zajęcie się problemem nasilających się ataków hipopotamów." czyli SAFARI !!!
nick
4 lata temu
Do wszystkich oburzonych tym, że redaktor nazwał hipopotama drapieżnikiem. Proponuję się dokształcić. Zaledwie kilka gatunków zwierząt jest tak naprawdę roślinożerna. Nawet koń, krowa czy sarenka je mięso i potrafi na nie zapolować. Wystarczy pojechać na wieś, policzyć pisklaki i puścić je do zagrody z krowami czy końmi. Duża szansa, że żaden pisklak tej zagrody już nie opuści i skończy jako obiad krowy/konia. Sarny, jelenie, zjadają młode ptaki które wypadły z gniazd, a nawet potrafią zatłuc ptaka który się napatoczył i nie zdążył odlecieć. Podobnie się dzieje z gryzoniami. Te słodkie roślinożerne stworzonka, nie pogardzą też rozszarpaną, świeżą padliną jak mają dostęp i nie ma dużych drapieżników w pobliżu. Żucie kości to norma. Taki hipek zapewne rybkami nie pogardzi jak ma ochotę i okazję. Że człowieka nie zje?
Mamzajada
4 lata temu
To mlody nie wiedział,że hipki lubią świeże mięsko? Teraz już wie.
bynia
4 lata temu
A po co zasłaniające napisy na filmie skoro ten sam tekst jest pod nim
człowiek
4 lata temu
człowiek gatunek nadrzędny na ziemi i wszystko inne ma uciekać z daleka, wytłuc prymitywne hipcie albo pozamykać
cft
4 lata temu
To takby pisać, że słoń czy bawół afrykański to drapieżniki, bo tez potrafią zabić człowieka. A to dzieci czytają, uczą sie na tych bzdurnych krótkich artykulikach. Więcej odpowiedzialnosci za słowo. Chyba, że to dziecko pisało. Na filmie nic nie widać . Ogólnie - poziom info - "0"
TTTT
4 lata temu
Hipopotamy są agresywne, groźne, prymitywne, zupełnie jak PIS- owcy.
lola
4 lata temu
panie, idź pan do zoologu i obejrzyj co jedzą hipki...
Żyleta
4 lata temu
To ludzie jak te szczury zajmują coraz to nowe obszary stanowiące terytorium dzikich zwierząt a potem się dziwią że dochodzi do takich wypadków.. No i oczywiście to zwierzęta są wszystkiemu winne....