programy
kategorie

Izraelscy osadnicy na Zachodnim Brzegu. Konflikt narasta

Za prezydentury Donalda Trumpa izraelscy osadnicy zaczęli budować coraz więcej osad i miasteczek na terenie Zachodniego Brzegu. W wyniku międzynarodowych traktatów i porozumień, tereny Zachodniego Brzegu przypadły Palestyńczykom. Od wielu lat Izrael łamie te postanowienia i zachęca swoich obywateli do osiedlania się na tych terenach. Nowe osady przybierają różne formy: od miasteczek namiotowych, po pełnoprawne miasta z centrami handlowymi i uniwersytetami. Ostatnich pięciu prezydentów USA próbowało rozwiązać konflikt i wypracować porozumienie, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron. To jednak się nie udało. Biden, który większość swojej prawie 50-letniej kariery politycznej poświęcił polityce zagranicznej, zasugerował już, że USA zajmą się tym tematem podczas jego prezydentury. Jednak zamiast próbować go rozwiązać, jego administracja chce nim zarządzać, tak aby upewnić się, że prawa obu stron będą przestrzegane.

72 reakcje
9
36
27
Podziel się
Komentarze (27)
14-04-2021
ech
Izraelczycy uwazaja siebie za narod wybrany i wydaje im sie ze wszystko moga... w sumie maja swoich przedstawicieli wszedzie - niemal w kazdym rzadzie itp... Staraja sie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (27)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(27)
ech
3 lata temu
Izraelczycy uwazaja siebie za narod wybrany i wydaje im sie ze wszystko moga... w sumie maja swoich przedstawicieli wszedzie - niemal w kazdym rzadzie itp... Staraja sie przejmowac wszystko i wplywac na decyzje innych... oczywiscie na wlasna korzysc. To co przedstawia filmik jest swiadomym pogwalceniem wczesniej podpisanych ustalen... jak ta paestynka mowi... przejeli np. wode na terenie palestyny i teraz ja sprzedaja ich prawowitym wlascicielom... Dla porownania... jak do Krakowa przyjezdza wycieczka z Izraela to NIKT nie moze sie zblizac... wokol hotelu stoi ochrona itp... Moze i ten narod jest madry, ale straszny!
MRK 13
3 lata temu
Maja zapowiedziana trzecia i ostatnia zaglade karma wraca nikt nie jest bezkarny wszystko jes tylko tymczasowe. Jednego dnia znika jak kamfora.
niestety
3 lata temu
W tamtym miejscu ludzie często się wzajemnie unicestwiają. W następnym wcieleniu są po drugiej stronie barykady. Stąd ta zapalczywość. Dlatego ten konflikt jest jak węzeł gordyjski.
AQQ
3 lata temu
Izraelczycy pracują na kolejny holokaust !
rol
3 lata temu
No i gitara niech jeszcze więcej ziemi zajmą..Dla nas Polaków to powinna być dobra wiadomość.....Jak już zajmą to naszych przyszywanych polaków wiary mojżeszowej przeflancuje się tam z biletem w jedną stronę.Żyd nigdy nie będzie rodakiem POLSKIM.
Najnowsze komentarze (27)
Jal
3 lata temu
wypowiedź tego młodziana bardzo przypomina mądrości sprzed 80 lat wygłaszane przez przedstawicieli pewnej młodzieżowej organizacji pewnego społeczeństwa również uważającego się za "naród wybrany". To jakaś choroba?
Jura
3 lata temu
A wystarczyłoby Arabom wypłacić odszkodowania. Jest tylu miliarderów odpowiedniego pochodzenia, że mogliby wykupić całą Palestynę bez większego uszczerbku na własnym majątku
hhhz
3 lata temu
dlaczego aneksja Krymu to okupacja a zajęcie ziem arabskich to prewencja ?
`paolo
3 lata temu
Żydzi cały czas wykorzystują sprawdzone hasła typu holocaust po to aby zdobyć znacznie więcej niż stracili. To w większości kombinatorzy i niewolnicy pieniądza. Widać to na każdym kroku nie tylko w Izraelu i okolicach
aga
3 lata temu
Izrael graniczy z wieloma krajami arabskimi,arabowie mogą tam się wyprowadzić mówią tym samym językiem i wyznaja tę sama wiarę,w czym problem???islam powstał dopiero w VI wieku i to arabowi najechali ziemie arabskie czas aby wrócili do Arabii Saudyjskiej skąd przyszli.
mosiek
3 lata temu
Przecież ich tak nie jest dużo, jak by się uparł to można by ich czapkami nakryć.
josek
3 lata temu
Ta młoda pani chyba ma coś z rozumieniem, w skrócie: jak byliśmy i jesteśmy tutaj, na ich ziemi, to arabom żyło się lepiej, więc powinni nam pozwolić osiedlać się i rządzić. O co im chodzi? Żydzi mają manię wielkości.
...
3 lata temu
Rozszerzają sobie przestrzeń życiową, idea sprzed kilkudziesięciu lat niejakiego A.H.
OFICER
3 lata temu
NIEDŁUGO PROBLEMY BLISKIEGO WSCHODU, IZRAELA, PALESTYNY SYRII SIĘ SKONCZĄ. GDY TYLKO IRAN WZBOGACI URAN DO 90 % Z TEL AWIWU ZOSTANIE TYLKO JAŁOWA PUSTYNIA A JEROZOLIMA BĘDZIE TYLKO WSPOMNIANA W PIŚMIE SWIĘTYM....KONFLIKT PALESTYNCZYKÓW I ŻYDÓW PRZENIESIE SIE NA ULICE BERLINA, PARYŻA I NOWEGO JORKU...
gfgfgf
3 lata temu
Napisane jest w proroctwach , że dopiero jak Izrael zostanie zgładzony to nastąpi pokój na świecie. I tego trzeba się trzymać. Biden niczego nie załatwi - przecież on jest ich
waw
3 lata temu
Tak jak rosja i chiny.
burek
3 lata temu
tak samo jak w Polsce zabijaja i rycza ze holokaust. Czas odpalic co trzeba
Mucha
3 lata temu
Moski robia tak od wiekow, na calym swiecie.
Marian
3 lata temu
Co to takiego naród palestyński, co to takiego naród mazowiecki, naród podkarpacki, naród pomorski? Nazwa geograficzna na mapie, to niekoniecznie nazwa narodu. A istnieje język palestyński?