programy
kategorie

Katastrofa klimatyczna na Oceanie Arktycznym coraz bliżej. Przerażające prognozy naukowców

Topnienie lodu na Oceanie Arktycznym postępuje. Według najnowszych badań, czapa polarna w tym rejonie jest dwukrotnie cieńsza, niż sądzono do tej pory. Naukowcy z University College London przewidują, że niektóre części Oceanu mogą już być wolne od lodu do 2040 r. Jeśli tak się stanie, skutki będą katastrofalne. Wzrosną nie tylko globalne temperatury, ale także zwiększy się ryzyko wystąpienia ekstremalnych warunków pogodowych i powodzi w wielu regionach przybrzeżnych na całym świecie. Arktyka wraz z Antarktydą pełnią rolę "lodówki dla świata", a śnieg i lód w regionie odbijają ciepło, podczas gdy inne części planety je pochłaniają. Zaburzenie tych proporcji może mieć fatalny wpływ i doprowadzić do katastrofy klimatycznej. Rozpuszczanie się lodu morskiego w przybrzeżnych morzach arktycznych, może mieć również wpływ na działalność człowieka w regionie – zarówno pod względem żeglugi, jak i wydobywania zasobów z dna morskiego, takich jak ropa, gaz i minerały....

rozwiń
66 reakcji
7
29
30
Podziel się
Komentarze (30)
07-06-2021
staracwaniaradlatego hektary na południu Polski zakupiłam, a nie nad Bałtykiem, jak kilku krewnych i znajomych, kupiło
zobacz więcej komentarzy (30)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(30)
staracwaniara
3 lata temu
dlatego hektary na południu Polski zakupiłam, a nie nad Bałtykiem, jak kilku krewnych i znajomych, kupiło
$$$
3 lata temu
Klimat ziemi zmienia się cały czas, nie od wczoraj.
foliarz
3 lata temu
Jesteśmy w cyklu ocieplenia klimatu i nie ma to nic wspólnego z działalnością człowieka. Reszta to propaganda cwaniaków którzy terroryzują cały świat przy okazji zbijając fortunę
Wania
3 lata temu
Czyli co? Połowa lodu się już rozpuściła, a poziom oceanów ani drgnął. Jak się rozpuści druga połowa też pewnie ani drgnie lub się podniesie o 2,37 cm.
radek83
3 lata temu
hahahahah co za bzdury !!!! koniec straszenia covidem wracamy do katastrofy klimatycznej hahahha
Najnowsze komentarze (30)
max
3 lata temu
Tja....... obecne ocieplenie klimatu trwa od 20 tysięcy lat. Dzięki niemu mogła powstac cywilizacja ludzka bo zaczeliśmy migrować z południowej Afryki na północ w tereny o zmiennych warunkach na przestrzeni roku co nauczyło ludzi planować swoje działania - zdobywać żywność, konserwować ją, chronić się przed okresowym zimnem itd. Gdyby nie to do dzisiaj bylibyśmy na poziomie plemion afrykańskich lepiących chatki z łajna i chodzących z gołym tyłkiem trzymając dzidę bojową w garści..... Acha - tych ociepleń naliczyłem coś koło 36 przez ostatnie 1,8 miliona lat ( wykres klimatostratygrafi ) - czyli cykl (ocieplenie /ochłodzenie) trwa około 50 tysięcy lat- a paliwa kopalne spalamy ledwie lat 200....... Mamy do czynienia z nowa religią ochronnoklimatyczną gdzie będziemy łożyć na kapłanów za to że żyjemy (oddychamy - wydzielamy ten straszny CO2 więc musimy płacić).
Historyk
3 lata temu
To oczywiste, że okrywa lodowa się topi. W końcu pierwsza połowa XX wieku ( a te dane stanowiły układ odniesienia w badaniach) , a w zasadzie ostatnie 2 stulecia były po prostu anormalnie, cholernie zimne, znacznie zimniejsze niż w póżnym średniowieczu. (patrz Stalingrad i wojna 1812 r.) Teraz klimat wraca do normy takiej jak w Średniowiecznym Optimum Klimatycznym, kiedy było znacznie cieplej, przyjemniej, a nikt żadnych paliw kopalnych nie spalał. Jestem za ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych, bo przy okazji ogranicza się inne emisje i jest to możliwość transformacji gospodarki do mniej uciążliwej i agresywnej, ale znaczną część argumantacji ociepłolimatologów to zwykła propaganda i obskurantyzm. Jeśłi przyjmiemy za podstawę powiedzmy datę Chrztu Polski to obecnie mamy ciągle dużo chłodniejszy klimat niż wówczas. I jakoś Chrobremu się klimat na głowę nie zawalił. To po prostu nieświadoma lub świadoma manipulacja. Dla uzasadnienia, że ocieplenie klimatu jest antropogeniczne celowo przyjmuje sie temperatury z okresu industrializacji, zapominając, że to był akurat cholernie chłodny okres trwający od ok 1300 roku do dziś zwany Małą Epoką Lodowcową. Jak coś było nienormalnie chłodne to oczywiste, że powracając do normy będzie się ocieplać. To jeżeli człowiek jest przyczyną ocieplenie klimatu to dla porównanie przyjmijmy jako bazę okres zanim człowiek wynalazł ogień. Wtedy z pewnością człowiek nie emitował gazów cieplarnianych (poza tymi z układu trawiennego i oddechowego) a jednak klimat był wtedy cieplejszy. Zreszta co naprawdę jest "normalnym" klimatem dla ziemi? Okres Kredy i Jury czy wielkich zlodowaceń? No nie może być tak, że nawet działająć w słusznym celu ogłupiamy ludzi i ich oszukujemy. Nie na tym polega nauka.
tom
3 lata temu
Jeśłi tyle wody poszło do oceanu, to gdzie ta woda? Przecież miał się podnosić poziom mórz?
Jaga
3 lata temu
Lód zniknie? Biznes już się cieszy. Koszty i czas transportu spadną o 2/3.
Kamil
3 lata temu
Nie jestem przerażony. Więcej, Rosjanie tylko na to czekają, kiedy nie będzie lodu. Wtedy wszystkie rosyjskie porty, które dotychczas zamarzały w zimie, będą pracować bez przerw. Czeka ich okres fantastycznych zysków z handlu i ogromny wzrost gospodarczy.
Uff
3 lata temu
Nie się zmienia tylko jest zmieniany bo wiadomo komu zależy na eksploatacji ropy i gazu w tym rejonie.
ekonom
3 lata temu
taki typ Klaus Shwabe prezes World Economic Forum od dawna wie, że po kryzysie covid czeka nas kolejny kryzys, jak mówi next krajzis is a kimatic krajzis......on czeka na nas tuż za rogiem....oni wiedzą co będzie na kilka lat w przód.
Łotr
3 lata temu
a to komu trzeba zapłacić żeby było dobrze i żeby lód nie topniał
Sowieci
3 lata temu
pisali: " Ci wredni , imperialni jankesi" , stojąc w Moskwie w kilometrowej kolejce do McDonalda.
historyk
3 lata temu
A kiedy to Sowieci mówili i pisali prawdę ? Im nie wierzy sie "z natury"'
ekolog
3 lata temu
to trzeba wytlumaczyc mateuszkowi jak najszybciej by pozamykal kopalnie
marek
3 lata temu
jesli warstwa jest dwukrotnie ciensza niz zakladano to wlasnie dobra wiadomosc bo poziom nie podniesie sie o 50 m a tylko 25 i o to chodi nieprawdaz?
din din
3 lata temu
a to znaczy ze ani rakiety ani samoloty nie wydzielaja dwutlenku węgla - tylko mje malutkie autko...hm....
OLLO5
3 lata temu
Bardziej wierze w sowieckie dane, niz jankesko-marksistowko-pejsate...