programy
kategorie

Kierowca potrącił 25-latka na hulajnodze. Nagranie z kamery monitoringu

Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj popołudniu (23 sierpnia) na alei Piłsudskiego w Lublinie. Jeden z kierowców potrącił przejeżdżającego na hulajnodze elektrycznej przez przejście dla pieszych 25-latka. Kierowca pojazdu próbując hamować, dodatkowo zahaczył o jadącą z naprzeciwka skodę. Mężczyzna trafił do szpitala. Zdarzenie nagrały kamery miejskiego monitoringu.

24-08-2021
60 reakcji
23
10
27
Podziel się
Komentarze (27)
24-08-2021
AnnaCzy wolno przez przejście dla pieszych przejeżdżać jakimi hulajnogami, czy rowerami. Przez ten debilizm zginie jeszcze wiele ludzi.
zobacz więcej komentarzy (27)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(27)
Anna
3 lata temu
Czy wolno przez przejście dla pieszych przejeżdżać jakimi hulajnogami, czy rowerami. Przez ten debilizm zginie jeszcze wiele ludzi.
jankes
3 lata temu
Takich wypadków będzie co raz więcej,przecież oni jak i rowerzyści uważają że na przejściu wszystko im wolno. Gdzie policja i mandaty za przejazd po przejściu. Codziennie widzę jak dorośli w raz z dziećmi przejeżdzają po przejściu i są wielce oburzeni jak zwróci się im uwagę że to nie droga rowerowa.
kewals
3 lata temu
przepis mowi wyraznie jezeli nie ma sciezki dla rowerow to nalezy zejsc z roweru lub hulajnogi i przejasc pieszo KONIEC I KROPKA SAM SOBIE ZAWINIL !!!
Xa0c
3 lata temu
Co robił? Przejeżdżał przez przejście? To mandacik!
Darek
3 lata temu
Jak wjechał ten 25 latek w prost pod nadjeżdżające auto a nie było ścieżki rowerowej na przejściu to jego wina.. U nas było podobnie.. Wąskim chodnikiem tylko dla pieszych jechał hulajnogą elektryczną dość szybko i wjechał pod wyjeżdżające auto, którego kierowca nie miał dostatecznej widoczności z prawej strony i żeby mógł widzieć jezdnię z prawej strony musiał dojechać do jezdni przejeżdżając pas chodnika!.. Jeżdżą jak chcą, chodzą jak chcą, bez pomyślunku!.. Ciekawe jaki jeszcze sprzęt wymyślą pieszym do poruszania się!.. Aby szybciej!..
Najnowsze komentarze (27)
Gomez
3 lata temu
Wczoraj jechałem samochodem, zobaczyłem nastolatka, który wyjechał z jednego z osiedli na hulajnodze. Jechał bardzo szybko, chyba z jakimś trybem turbo...bo zrównałem się z nim, a miałem ponad 45 na liczniku, a on jechał jeszcze szybciej. Przejechał z taką prędkością przez przejście dla pieszych i tyle go widziałem...życzę mu powodzenia i szczęścia, bo kiedyś może go potrzebować...
Kierowca i ro...
3 lata temu
Zawsze ostroznie wjezdzam na przejscie z wyznaczona sciezka rowerowa, a pomimo tego kiedys kierowca nawet nie probowal sie zatrzymac , puknal, wykrzywil mi kolo i zwial. W Polsce to na kazdym przejsciu powinien byc montoring, taka samowola
Użytkownik
3 lata temu
Kierowca auta przed przejściem dla pieszych powinien zwolnić i zwrócić szczególną uwagę czy ktoś nie przejeżdża czy też nie przechodzi pieszy ..Gdyby wszedł na pasy pieszy w tym momencie to również byłby potrącony.Do sprawdzenia przez policję ,czy kierujący autem nie pisa SMSł w czasie jazdy lub czy rozmawiał przez telefon. Drugą sprawa to pieszy jak i kierujący hulajnogą dla Swojego bezpieczeństwa również powinni zachować ostrożność i uwagę na przejściu dla pieszych ,aby nie ulec wypadkowi ( dla Swojego zdrowia ). 99 % procent kierowców używa komórki w czasie jazdy .Kropka .Nie kazdy użytkownik hulajnogi przewiduje na zapas co może się stać w danej przyszłej chwili .
Józek
3 lata temu
To że go pojazd z prawej strony przepuścił to jeszcze nie znaczy, że można wjechać bezpośrednio pod auto nadjeżdżające z lewej strony.
Szczecin
3 lata temu
Powinni te hulajnogi zlikwidować bo na chodnik to jeździ za szybko a na ulicach nie powinno być dopuszczone do ruchu, bo stojący na hulajnodze człowiek jest słabo widoczny dla kierowców i stwarza zagrożenie.
jolanta273
3 lata temu
hulajnogi, rowery , motocykle są wszędzie a kierowca musi mieć oczy dookoła głowy. Głupie przepisy i brak rozwagi powodują najwięcej wypadków.
Grzegorz
3 lata temu
Fizyki nie oszukasz, ustawy ustawami a jeśli nie używasz rozumu to w kontakcie z blachą auta nie masz szans.
pilot
3 lata temu
Tak, jak w przypadku katastrof lotniczych. Nie przestrzeganie przepisów i procedur prowadzi do katastrofy. W tym wypadku dotyczy to zarówno kierowcy samochodu i kierującego hulajnogą.
Zosia
3 lata temu
Przecież dobrze widać, że wjeżdża w auto. Masakra, więcej praw dla rowerzystów, pieszych.... Będą wchodzić jak ociemniale owieczki pod auta.
Hewi
3 lata temu
Naturalna selekcja ☠️
BOLOYOO
3 lata temu
Wszyscy komentujący powinniście stracić prawo jazdy, jeśli je w ogóle posiadacie. Gościu na hulajnodze stał przed przejściem, gościu z prawego pasa go puścił, a z lewego w niego wjechał, nawet nie hamując. Bez znaczenia czy jechał, czy wbiegł, bo był na przejściu, a kierowca czerwonego pojazdu nie zachował szczególnej ostrożności, do której zobowiązują go przepisy.
mam nadzieję
3 lata temu
Ten z hulajnogi powinien skończyć na wózku inwalickim lub jako roślina na łóżku. Inni może by zmądrzeli co jeżdżą na hulajnogach.
Ola FIZYKA UJ...
3 lata temu
Drbil to niech ginie. Navtym polega selekcja naturalna. Zal mi auta i kierowcy bo przez debila ma teraz problem mimo ze nie byl winny. Nie da sie wyhamowac. Takie sa prawa fizyki
Max
3 lata temu
Hulajnogi i piesi powinny mieć bezwzględne pierwszeństwo jak pojazdy uprzywilejowane a nawet więcej, pierwszeństwo piwinno być również przed pojazdami szynowymi , tramwajami a zwłaszcza pociągami . Piesi i hulajnogi a zwłaszcza piesi na hulajnogah to słabszy niczym nie chroniony uczestnik ruchu więc mu się to pierwszeństwo należy w przeciwnym wypadku zgodnie z teorią Darwina mogą wyginąć.