bGasKslg
bGasKslk
bGasKslo
programy
kategorie
bGasKslh

Koronawirus a lato. Zbadają odporność wirusa na ciepło

Fizycy z Uniwersytetu Utah próbują dowiedzieć się, czy letnie upały zabiją koronawirusa. Chcą sprawdzić, jak wirus zachowuje się w różnych warunkach pogodowych. Naukowcy otrzymali 200 tys. dolarów grantu, by zbadać, jak zewnętrzna powłoka ochronna wirusa reaguje na zmiany temperatury i wilgotności. Wirus atakuje komórki gospodarza, replikując się. Bez gospodarza nie jest w stanie zbyt długo przeżyć. Eksperci chcą zbadać część zewnętrzną powłoki wirusa, tworząc jego syntetyczną wersję. Będzie ona bezpieczna w pracy i nieinfekcyjna dla naukowców. Dzięki temu dowiemy się, jak wirus może zachować się latem czy np. w klimatyzowanych pomieszczeniach.

109 reakcji
26
34
49
Podziel się
bGasKslj
Komentarze (49)
25-03-2020
taaTaa... Malezja i Indonezja to takie zimne kraje. Ledwie 36 stopni na plusie w tej chwili. I co? Wirus ma się dobrze.
zobacz więcej komentarzy (49)

Programy Wirtualnej Polski

bGasKslt
KOMENTARZE
(49)
taa
2 lata temu
Taa... Malezja i Indonezja to takie zimne kraje. Ledwie 36 stopni na plusie w tej chwili. I co? Wirus ma się dobrze.
Wojtek
2 lata temu
i Tak ludzie prdukuja nastepny szczep
wirusolog
2 lata temu
tu nie chodzi o wysoka temeprature a promienie UV ktore zabiaja wirusa
bGasKslL
polki
2 lata temu
Iran to chyba w strefie podbiegunowej lezy??
Masaj
2 lata temu
Brak ludzi zabije koronowirus.
Najnowsze komentarze (49)
adrem
2 lata temu
chory człowiek ma temperaturę 40-42 C i jakoś wirus nie ginie "uczeni" kochani..To badajcie w krajach gdzie jest powyżej 60 C Tylko czy tam zyje człowiek???
buuuuu
2 lata temu
nastepne badania,.eksperymenty i nowe wirusy !!!!
ert
2 lata temu
Naukowcy ha ha ha powinni siebie pierwsze badać i to nie pod kątem wirusa .....
Ogarnięty
2 lata temu
Ludzie, naprawdę tak ciężko zrozumieć działanie tego Wirusa mimo ze wszyscy lekarze trąbią o tym na okrągło? Wirus przenosi się droga kropelkową, tj. dotyk, slina ( kaszel ) smarkanie, a nie wisi sobie w powietrzu. Wirus został przeniesiony z osoby na osobę. Warunkiem istnienia wirusa jest posiadanie nosiciela. Malezja, Indonezja, Hiszpania, Włochy to kraje cieple a nawet bardzo cieple, prawda, ale niemal każde z tych miejsc jest rażąco przeludnione co ułatwia wirusowi przeskakiwanie z osoby na osobę. Nawet jeśli zabija go wysoka temperatura to namnaża się szybciej niż ginie bo wszyscy tam mają gdzieś kwarantanne. Temperatury sięgają tam narazie okolo 34, ale moze sie okazac ze Wirus ginie dopiero w 41C. W tych krajach ludzie umierają już setkami, służba zdrowia pozatykana i bezsilna. A będzie jeszcze gorzej. Takie badania są potrzebne, jak każde inne. Jest to kolejna składowa mająca na celu stworzenie szczepionki. Nad którą praktycznie każdy kraj pracuje niezależnie...
aru
2 lata temu
haha w Tajlandii więcej zarażeń niż np.w polsce ale bedą badać czy lato zatrzyma wirusa.Jak mamy takich naukowców to nasz koniec jest blisko.
cosiek
2 lata temu
Nie tylko temperatura nie zniszczy wirusa, ale niestety wysokie temperatury a wraz z nimi duchota utrudnią oddychanie. Teraz powietrze jest rześkie, łatwiej się oddycha. Słabo to widzę !
KRÓL KRÓLÓW
2 lata temu
WSZYSCY SIEDZIELI NA GAŁĘZI I JĄ OBRZYNALI NIE PRZEJMUJĄC SIĘ TYM ŻE OBRZYNAJĄCY GAŁĄŻ PRĘDZEJ SPADNIE NIŻ GAŁĄŻ! NO I SPADLIŚCIE! NIE DOŚĆ ŻE SPADLIŚCIE, POŁAMALIŚCIE SIĘ, TO JESZCZE GAŁĄŻ WAS PRZYGNIOTŁA! TAK TO JUŻ JEST GDY NIE SZANUJE SIĘ PRZYRODY! SZANUJCIE PRZYRODĘ A ONA JUŻ SAMA NIE DOPUŚCI DO TEGO ŻEBY POWSTAWAŁO TAKIE COŚ JAK KORONO WIRUSY I INNE ZARAZY!
Madry
2 lata temu
Bzdura jakich mało !!!We Włoszech ciepło w Hiszpani ciepło w Iranie gorąco w Australi goraco i korona szaleje więc po co te mydlenie oczu ?!!!!!
bGasKslD
Śmieszek
2 lata temu
Dobreeee! :) Ci to wiedzą jak kaskę na świetne życie wyciągać:) Kurcze, jeden mikroskop, grzałka, wirówka, kilka szkiełek, kilka strojów ochronnych - czy to koszt 200.000 dol? Ja za połowę tej kwoty, w stodole był takie badania zdobił:) hahahahaaa! Ale ściemaaaaa:):)
grab
2 lata temu
Wirus rozwija się w organizmie człowieka i po to został stworzony aby zarażać tylko ludzi, po to u ludzi wzrasta temperatura do 40 stopni aby zwalczyć wirusa i większości przypadków zostaje on pokonany jak organizm jest silny i wytrzyma tą gorączkę, Po za tym w organizmie człowieka jest bardzo wilgotno-- wilgotność tkanek sięga 99%, zatem są to idealne warunki do rozwoju wirusa. w warunkach atmosferycznych wirus nie ma nigdzie 99% wilgotności chyba ze w Lasach Równikowych Afryki czy Ameryki Południowej. Zatem podsumowując wirus ginie w temperaturze powyżej 40 stopni celcjusza i/lub obszarach o słabej wilgotności powietrza tam gdzie jest sucho (np. pustynia, itp.) Tylko upały znad Sahary mogą nam pomóc bo to Bardzo gorące powietrze i przede wszystkim suche - tak jak to miało miejsce ok .25-26 kwietnia 2019 roku, gdzie mieliśmy piasek z pustyni.
Polan.
2 lata temu
Logicznie myśląc klimat ( temperatura, wilgotność itp ) można sobie stworzyć. Wydaje mi się ,że jest to ściema z tą prognozą ,że latem wirus zniknie.
pAnBUk
2 lata temu
Kto marnuje czas na takie bzdury? Kogoś ponosi wyobraźnia.
dert
2 lata temu
stwierdza to co już wiedzą za dramo w Australii i Afryce że wirus ma sie dobrze w ciepłym.
Polak z krwi ...
2 lata temu
Jedno jest pewne. Ktoś tego wirusa stworzył. Pytanie tylko kto i po co? Gdzie nikt nie choruje lub liczba zachorowań jest najmniejsza lub liczba ozdrowialych jest najwieksza...?
bGasKsmf
bGasKslm
bGasKsmm
bGasKsmn