bDKojTno
bDKojTns
bDKojTnw
programy
kategorie
bDKojTnp

Koronawirus. Płyny dezynfekujące po 250 zł. "Uderzenie w zasady współżycia społecznego"

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że z popularnych portali aukcyjnych powinny zniknąć produkty związane z zabezpieczeniem się przed koronawirusem, których ceny drastycznie wzrosły. Nadal są tam jednak płyny dezynfekujące po 250 zł. - Monitorujemy to na bieżąco. Jedno to jest wprowadzenie klienta w błąd, a drugie to rażąco zawyżone ceny. Możemy tu mówić o uderzeniu w zasady współżycia społecznego - powiedział w specjalnym wydaniu programu "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. - Te oferty na bieżąco są zdejmowane, przeciwdziałamy próbom wykorzystania tej sytuacji przez nieuczciwych przedsiębiorców - dodał.

Tranksrypcja:W kwestii związanej z zasadami, które wdrożono i które premi...
rozwiń
Że z nich powinny zniknąć wszelkiego rodzaju produkty, które mogą się przydać teraz w walce z koronawirusem. A na których była po prostu spekulacja.
Czyli płyny do dezynfekcji, rękawiczki czy maseczki. Ja przyznam szczerze, że przed rozmową wszedłem sobie na jeden z tych portali.
Wpisałem najprostszą rzecz - płyn do dezynfekcji. I wyskakuje mi płyn do dezynfekcji za 250 złotych w oparciu o alkohol.
Wyskakuje mi kolejne za 180 złotych w baniakach 5 litrowych.
I takich ofert - umówmy się na 10, to jedna co najmniej dotyczy tego typu produktów, który chyba jest jednak zakazany.
I na dodatek w cenie dwukrotnie wyższej niż dzisiaj możemy dostać, no - najczęściej w tych baniakach 5 litrowych po prostu na Orlenie.
Powiem tak. Na bieżąco również to monitorujemy. I rzeczywiście do momentu kiedy pan premier podjął decyzję o tym, że te produkty, te różne kategorie, gdzie rzeczywiście mówimy o dwóch rodzajach naruszenia.
Jedno to jest wprowadzenie konsumenta w błąd, a drugie to jest sytuacja, gdy rażąco są zawyżone ceny.
I możemy mówić tutaj już o rzeczywiście uderzeniu w zasady współżycia społecznego.
Do momentu, w którym te produkty zostały zdjęte, z samego Allegro ponad 40 tysięcy ofert zostało usuniętych.
Również interwencje względem OLX'a. Natomiast, jeżeli chodzi o te portale - one na bieżąco usuwają te oferty.
Naturalnie sprzedający próbują je pod różnymi mechanizmami umieszczać ponownie. No - to tutaj przykłady, które pan podał, to są bardzo dobre przykłady.
Które rzeczywiście pokazują, jak duża jest też skala, jeżeli chodzi o próbę zarobienia na tych kategoriach produktowych. Jak bardzo dużo jest tutaj nieuczciwości.
I według informacji, które wczoraj miałem od jednego z tych właśnie wspomnianych portali, do dnia wczorajszego 86 tysięcy produktów zostało zdjętych.
Właśnie ze względu na te przesłanki. Stąd na bieżąco te oferty są zdejmowane. Również to monitorujemy.
I przeciwdziałamy próbom wykorzystania tej sytuacji przez właśnie nieuczciwych przedsiębiorców.
163 reakcje
102
60
1
Podziel się
Komentarze (1)
26-03-2020
Wrocman
Zaraz mnie coś strzeli..... No skoro rząd zablokował AlibabaGroup oraz nakazał zablokować na Allegro, Olx-ie, wyszukiwanie takich produktów, to co się dziwicie, że te...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bDKojTnB
KOMENTARZE
(1)
Wrocman
12 miesięcy temu
Zaraz mnie coś strzeli..... No skoro rząd zablokował AlibabaGroup oraz nakazał zablokować na Allegro, Olx-ie, wyszukiwanie takich produktów, to co się dziwicie, że te pojedyncze znalezione, są takie drogie? Gdyby tego nie zrobił, byłoby więcej i taniej!!!!!
Najnowsze komentarze (1)
Wrocman
12 miesięcy temu
Zaraz mnie coś strzeli..... No skoro rząd zablokował AlibabaGroup oraz nakazał zablokować na Allegro, Olx-ie, wyszukiwanie takich produktów, to co się dziwicie, że te pojedyncze znalezione, są takie drogie? Gdyby tego nie zrobił, byłoby więcej i taniej!!!!!
bDKojTon
bDKojTnu
bDKojTou
bDKojTov