bEJLtqJg
bEJLtqJk
bEJLtqJo
programy
kategorie
bEJLtqJh

Księstwo Warszawskie na pocieszenie. O tym, jak Napoleon Bonaparte zawiódł Polaków

Napoleon Bonaparte idealnie rozgrywał kwestię niepodległości Polski. Rozbudzał nasze nadzieje, a w zamian oczekiwał przelewania krwi za jego sprawę. Gdy Napoleon odniósł pełen sukces, a Polacy mieli w tym swój duży udział, po raz kolejny sprawił Polakom ogromny zawód. Oto jak powstało Księstwo Warszawskie – wschodni satelita Francji. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Jak powstało Księstwo Warszawskie? Napoleon wcale nie wyzwolił Polski, ale podbił ją i podporządkował .

84 reakcje
13
33
38
Podziel się
Komentarze (38)
17-09-2021
wie
Polacy, jeszcze raz przypomnę żeby nie powtarzały się historie, bierzmy przykład z żydów- wzmacniajmy się militarnie żeby nikomu nie przyszło do głowy rozbierać nasze...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (38)

Programy Wirtualnej Polski

bEJLtqJt
KOMENTARZE
(38)
wie
miesiąc temu
Polacy, jeszcze raz przypomnę żeby nie powtarzały się historie, bierzmy przykład z żydów- wzmacniajmy się militarnie żeby nikomu nie przyszło do głowy rozbierać nasze Państwo i grabić nasze dokonania, miejmy broń jądrową i będą nas szanować.
LexPat
miesiąc temu
Zachodzi pytanie ,kto doprowadził do rozbioru państwa? 1" kler katolicki z ówcześnie panujacym papieżem, który wyraził zgodę na rozbiór Polski. 2" skorumpowana szlachta, który bawiła się, ciemiężyła prosty lud, nie dając im możliwości rozwoju i godnego życia. 3" liberum veto,to patologia. Jeden poseł na sejm mógł zniweczyć nawet najlepszy pomysł. Teraz trzeba więcej takich osłów.
rxwe
miesiąc temu
,,Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy''. -Nie sa to najszczęśliwsze słowa polskiego hymnu. A Warszawianka 1831 czy Rota wg mnie bardziej oddają ducha Polaków.
bEJLtqJL
obserwator
miesiąc temu
Dziwne i do tej pory niewykorzenione przekonanie Polaków, że inni powinni na nich i za nich pracować. Kilkadziesiąt tysięcy Francuzów poległo lub doznało ran w "1 wojnie Polskiej". Walczyli o interesy francuskie , nie polskie. Przytomności umysłu polityków polskich, Dąbrowski, Wybicki - i mobilizacji patriotycznego społeczeństwa w zaborze pruskim, i zwycięstwom Napoleona zawdzięczaliśmy powstanie Księstwa Warszawskiego. Szlachta w zaborze rosyjskim miała się dobrze wolała spokojnie eksploatować chłopów i nie kiwnęła palcem!!!!
zdrowy rozsąd...
miesiąc temu
Mądrzy nauczyciele tego uczą, tylko, że dzieci / młodzież nie słuchają. Żyjemy w czasach rządów dzieci. Robimy z nich pępki świata a one poprzez rodziców rządzą szkołami. I tak oto doszło do tego, że młodzi "uczą" starszych.
Najnowsze komentarze (38)
rony
miesiąc temu
Polski nie wyzwolil Napoleon-bo-mial-parcie.......
ona
miesiąc temu
To prawda, że Napoleon mógł dla Polski zrobić więcej, ale prawdą jest także to, że w okresie rozbiorów nikt od niego więcej dla nas nie zrobił z papieżem na czele. Nikt inny jak papież dogadał się z carem Rosji uzgadniając, że papież nie będzie wspierał swym autorytetem dążeń niepodległościowych Polaków, w zamian car nie będzie rozprzestrzeniał administracyjnie prawosławia na ziemiach etnicznie polskich.
o Napoleonie
miesiąc temu
I tego zbrodniarza mamy w hymnie... Równie dobrze moglibyśmy śpiewać o Stalinie, że dał nam przykład jak zwyciężać. Wciąż tego nie potrafię pojąć.
krzy377
miesiąc temu
35 lat temu już w podstawówce uczono mnie że Napoleon zrobił Polaków w konia.
Roni
miesiąc temu
Za to Ruskie nas wyzwolili, głównie z rowerów i z zegarków, na początek, cieszmy się!!!
prawda
miesiąc temu
Gdyby Cesarz Napoleon nie pokonał pod Austerlitz prusaków i rosjan a pózniej dodatkowo pod Jeną nie rozgromił doszczętnie prusaków to nie mielibyśmy absolutnie żadnych szans na jakiekolwiek nadzieje na niepodległość. Artykuł jest stronniczy i mija się z prawdą . Żenada.
Jan Marten
miesiąc temu
nie jesteśmy zdolni do zjednoczenia nigdy ni byliśmy dlatego były rozbiory ...sprzedajny naród
baca
miesiąc temu
Walczylismy o wolnosc, zniewalajac innych ? Dobre to nie ? Takie Polskie .
bEJLtqJD
jajco
miesiąc temu
Bismarc mial racje !!!
HisTo
miesiąc temu
Biliśmy się zawsze ,, za wolność waszą i naszą,, . Więcej za WASZĄ.
nauczyciel
miesiąc temu
nie tylko nie wyzwolił ale zrobił z Polaków najeżdzców na HISZPANIĘ I DOMINIKANĘ
zgryzliwy
miesiąc temu
Zawsze walczyliśmy o cudzą wolność.Wszędzie tam gdzie nas było najmniej potrzeba byliśmy na pierwszym miejscu.Gdy tylko pojawiły się pierwsze promyki wolności nasi przywódcy zachowywali się jak cietrzewie w czasie godów.Dlatego nikt nas nie szanuje,każdy patrzy tylko wykorzystać widząc głupotę,nieodpowiedzialność i złodziejstwo polityków.I nic w tej materii się nie zmienia.Ostatnie postepowanie Sejmu z raportami NIK doskonale o tym świadczy.Politycy wprost plują narodowi w twarz.
zen
miesiąc temu
udział przy boku Napoleona polaków było błedem , to jak udział Ukraińców u boku Hitlera.
zgryzliwy
miesiąc temu
Ten kraj zawsze był rządzony przez zdrajców,głupców i złodziei.A dzięki wierze w cuda i głupocie nic w tej materii się nie zmieniło.Tu zawsze trwał sojusz ołtarza z tronem a ten zawsze kończy się tragedią narodu.I tym razem nie bedzie inaczej.Ne trzeba wizji Jackowskiego.
bEJLtqKf
bEJLtqJm
bEJLtqKm
bEJLtqKn