programy
kategorie

Migranci rozbili obóz na granicy Polski i Białorusi. "Nie mamy wody i jedzenia"

Rosyjska telewizja państwowa wyemitowała reportaż z prowizorycznego obozu, który powstał na białorusko-polskiej granicy. Tłumy ludzi utknęły w tym miejscu z zamiarem przedostania się do Polski i Unii Europejskiej. Rosjanie podali, że większość z koczujących migrantów to Kurdowie z Iraku. - Nie mamy wody, nie mamy jedzenia. Ile czasu mamy czekać? Nie wiemy. Nic nie wiemy. Ile czasu jeszcze? – pytał reporterkę rosyjskiej RTR Planeta jeden z migrantów. - To nie jest taka sytuacja, jaką widzicie. Wszyscy prawie umierają tu z zimna, z głodu i wszystkiego – komentował inny Irakijczyk. Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej podało, że Straż Graniczna, policja i Wojsko Polskie skutecznie odparły pierwszą masową i siłową próbę nielegalnego przekroczenia granicy w rejonie Kuźnicy. Piotr Müller, rzecznik rządu poinformował na Twitterze, że od wczoraj bezpośrednio przy granicy znajduje się ok. 3-4 tys. osób. Służby opublikowały nagrania, na których widać agresywnych...

rozwiń
1374 reakcje
76
564
734
Podziel się
Komentarze (734)
09-11-2021
aynaoni są na terenie Białorusi, to pretensje do Białorusi i prezydenta Łukaszenki.
zobacz więcej komentarzy (734)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(734)
ayna
3 lata temu
oni są na terenie Białorusi, to pretensje do Białorusi i prezydenta Łukaszenki.
umaryn
3 lata temu
No już widzę jak się do pracy rwą ;) , druty przecinać , kraść i patologie uprawiać .Ja podziękuję za takie ubogacanie Polski i UE .
Dobre
3 lata temu
Nie mają jedzenia, nie mają picia. Mają za to ciepłe ubrania, namioty, koce. Mają siekiery, gaz łzawiący, piły. Nie tak źle.
Kris
3 lata temu
a zapomnieli im powiedziec ,ze granice sie przechodzi na przejsciach granicznych -a nie -przez zasieki i w lesie,u siebie -tez -rak -maja???--wracac -do siebie -muslimskie -Nieroby.............Brawo Polskie Sluzby Obrony Granic i Policja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jot
3 lata temu
Panie Putin: a nie chcą do Rosji, państwa światowego dobrobytu i wolności wszelakich?
Najnowsze komentarze (734)
Obiektywny
3 lata temu
Przeciętnego Polaka to tyle obchodź co prognoza pogody w Nigerii. Ja muszę rano stac i iść zarabiać pieniądze na jedzenie i opłaty, chce wiedzieć że moje dzieci dotrą bezpiecznie do szkoły a ja będę miał na spłatę kredytu i benzynę. Nie mam na utrzymaniu Syryjczyków i Irakijczyków ani ich rodzin.
Marian.M
3 lata temu
Zauwazcie jedno Oni nie mysla o powrocie Oni oczekuje na cud ktos ich mami obietnicami.On na nagraniu mowi JAK DLUGO MAMY CZEKAC
zit
3 lata temu
ale mnie wkurza, że prawie na płocie siedzą, jakby mogli to by na ogrodzeniu siedzieli.
gosc
3 lata temu
Nie maja wody i jedzenia. Wody w rzeczkach nie brakuje. U nas mozna ja pic bez obawy o chorobe faraona, a jedzenie niestety nie rosnie na drzewach jak was oklamali.
Anzelm
3 lata temu
Zrobić prysznic "turystom" i odechce się niszczyć zasieki
Anzelm
3 lata temu
nie masz jedzenia? tak wygodnie żyć na czyjś koszt
Janek
3 lata temu
Dlaczego Polacy mają zadbać o ludzi których zaprasza Białoruś i znajdują się na jej terytorium?
Les
3 lata temu
Ale macie dzielnych zolnierzy broniacych was na granicy!! Tylko jak by was NATO opuscilo , a Putin tupnol noga albo piardnol to wasi bohaterowie trzucili by karabiny I uciekli jak w 1939 , sa tylko odwarzni przeciwko dzieciom I bezbronnym!!!
Les
3 lata temu
Polscy faszysci w akcji! Ale dzielni zolnierze z Ak47 przeciwko bezbronnym I dzieciom!!
LEON
3 lata temu
MAJA ZA TO LUKASZENKE PRACODAWCE I TELEFONY KOMORKOWE NISZCZA NASZA GRANICE MY ICH NIE CHCEMY W POLSCE
Polak
3 lata temu
Skoro Łukaszenka sobie ich sprowadził, niech teraz zadba o ich bezpieczeństwo, a nie wypycha do nas. Po drugie PiSowi pasuje trochę ta sytuacja, bo przykrywa długotrwałą nieudolność w radzeniu sobie z pandemią, rozp..m systemu sprawiedliwości, niepotrzebne śmierci kobiet z powodu wprowadzenia ciemnogrodu i zakazu aborcji oraz polski ład podnoszący na wszystko podatki, galopujące ceny w sklepach na codzien to wyższe .
kahli
3 lata temu
płaczą że są głodni, nie mają jedzenia ani picia... to nie zabrali ze sobą na drogę? jakoś o nożycach i łopatach nie zapomnieli ;)
ambona
3 lata temu
za mało zapłacili Baiałorusinom.sa u nich.Nic nie wiedzą? niech lepiej czytają w internecie .Nie zastanawia ich to co sie wokół dzieje? Ciagle tylko roszczenia.a to dom,a to jedzenie,a to karta do telefonu.Kurdowie tu? nie do Ameryki do sprzymierzeńców w walce z ISIS? muszą poprosić w rozmowie z rosyjskimi gazetami by amerykanie pomogli im.TYm ludziom należy współczuć ale nasi w Kazachstanie czy na Syberii byli wyrzucani z pociągów w tym czym stali,część nie przezyła część przezyla Takie zycie,A oni tu dobrowolnie za kasę .Dlatego trochę im współczuję bo ci co przylatują od jakiegoś czasu DOBRZE WIEDZĄ co sie dzieje i ten też.
Ali
3 lata temu
Na co czeka, na co liczy że przejdzie nielegalnie granicę? Przyjechał na Białoruś jako turysta. Niech ma pretensję do Białorusinów i niech wraca do siebie.
...
Następna strona