bGYmhHcQ
bGYmhHcU
bGYmhHcY
programy
kategorie
bGYmhHcR

Najbogatsi sterują szczepieniami. Zdecydowany głos szefa ONZ ws. szczepionek

- 75 proc. zaszczepionych na całym świecie, to obywatele raptem 10 państw - powiedział António Guterres, sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w trakcie wystąpienia na forum Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ (ECOSOC) w poniedziałek (12 kwietnia). Guterres krytycznie podsumował globalne działania poświęcone szczepieniom przeciwko COVID-19. - Ponad trzy miliony ludzi straciło życie, ok. 120 milionów osób popadło w skrajne ubóstwo, a równowartość 255 milionów pełnoetatowych miejsc pracy zlikwidowano. Byliśmy świadkami najgorszej recesji od 90 lat. A do końca kryzysu wciąż daleko - wyliczał sekretarz generalny ONZ. Jednocześnie majątek najbogatszych ludzi na świecie w ciągu roku wzrósł o pięć bilionów dolarów. António Guterres wezwał rządy do rozważenia wprowadzenia podatku solidarnościowego lub podatku dla najbogatszych obywateli, którzy skorzystali na pandemii, by zmniejszać nierówności w społeczeństwie. Forum otwierał swoim wystąpieniem...

rozwiń
13-04-2021
117 reakcji
68
14
35
Podziel się
bGYmhHcT
Komentarze (35)
13-04-2021
sandraInne oblicze globalizmu.
zobacz więcej komentarzy (35)

Programy Wirtualnej Polski

bGYmhHdd
KOMENTARZE
(35)
sandra
2 lata temu
Inne oblicze globalizmu.
1000 i jeden
2 lata temu
Czyli, że teraz bogaci zaczną nas masowo mordować, żeby było mniej zakażonych?
Feres
2 lata temu
A czego wy się spodziewaliście ... Od czasów wynalezienia pieniądza przez Fenicjan tyko to się liczy.
bGYmhHdv
srogi
2 lata temu
Maski i szczepienia za darmo , Placic POwinny te firmy co produkuja szczepionki i te firmy co sa wlascicielami laboratoriow produkujacych te pier-....one virusy - po h... sie w takich badaniach babraja i narazaja na ryzyko ludzkosc. Recesja - niech Placi Soroz , Bil Gates , i cala top twenty najbogatszych na swiecie
OtTak
2 lata temu
A kto te szczepionki wynalazł? Właśnie najbogatsze kraje i nie ma się co dziwić, że najpierw wyszczepiają "swoich".
Najnowsze komentarze (35)
Olo
2 lata temu
Cudownym sposobem nagle pojawił się wirus, rażący populację na CAŁYM ŚWIECIE. Cudownym sposobem od ok 20 lat, pojawiają się różne zarazy niszczące hodowle. Jednocześnie od 30 lat wmawiają nam, że uprawy modyfikowane genetycznie są nieszkodliwe. Mimo zakazu, te uprawy zaistniały również w Europie. Tylko czekać, jak zaczną chorować naturalne uprawy - ziemniak, zboża, kukurydza, etc. I wszystko z przyczyn NATURALNYCH. LUDZIE ! Obudźcie się ! Zacznijcie myśleć i działać. Oraganizacje polityczne zostały skorumpowane w 100%. To sami egoiści opłacani przez koncerny ponad narodowe. Zacznijcie wybietać sąsiadów a nie TECZKI.
emerytka
2 lata temu
to tak się ma jak te najnowoczesniejsze leki na raka pluc , tabletki celujące w guza.................gówno pomagają , bierze taki chory z nadzieją a guz rosnie dalej...............króliki doswiadczalne
xzcxzccxzczx
2 lata temu
kasa,kasa,kasa ...................całe szczęście że zwierzęta znają tylko głód,głód, głód i zaspokojenie glodu , bo człowieczek to ma więcej potrzeb a bogaty nigdy nie widzi biednego
ONZ'owiec
2 lata temu
50 lat od prawie całkowitej dekolonizacji a TAM nadal bieda... Są kraje postkolonialne, które potrafiły się z tej biedy wydostać. Ale tam, rządzili ludzie wykształceni a nie kacykowie plemienni/czarownicy w randze sierżanta legii. W latach 80 zakładałem studnie i wodociągi w środkowej Afryce. Po roku wszystko zdewastowane i rozkradzione bo pilnowali kranów i rur tylko w swojej wiosce. Część studni lokalni kacykowie sobie sprywatyzowali i sprzedawali wodę na wiadra bo liczniki "źle wskazywały".
olo
2 lata temu
z pretensjami i roszczeniami to do chin !!!!!!!!!!!!!!
Neo
2 lata temu
Niech arabusy z Pakistanu przestana sponsorować terror i broń atomowa to znajdą pieniądze na szczepionki.
REALISTA
2 lata temu
Ludzie się boją i wcale się nie dziwię, za dużo niewiadomych, za dużo straszenia, za mało informacji bez emocji. 1. Szczepionka podobno jest badana 17 lat i nikt do tej pory nie chciał na niej zarobić? Dlaczego? 2. 6 miesięcy i jest gotowa?. 3. Co jest z nią nie tak skoro 17 lat czekali na wprowadzenie? 4. Ostatnie pytanie, skoro działa na zasadzie produkcji kolca wirusa łącząc się z białkiem ludzkim i tworząc przeciw ciała , to dziwnie jest podobna do działania nowotworu. Czy to aby nie nazbyt ryzykowne? Ogólnie, gdzie chodzi o pieniądze to niekoniecznie o spisek, ale podejrzane czy jakiś menager po prostu nie chcąc miliardowych premii i nie zatai jakichś wad tego rozwiązania szczególnie, że podobno jest znane od 17 lat czyli de facto od około 7 lat mogło by być realizowane w sprzedaży, żadna firma farmaceutyczna nie działa charytatywnie tylko dla zysku, a w sytuacji jak obecnie nikt nie będzie wnikał w ewentualne wady produktu, który może być z skutkami ubocznymi za 5- 10 lat. Papierosy również zabijają powoli i co najważniejsze już koncerny płaciły odszkodowania. Dużo pytań żadnych odpowiedzi i raczej nie będzie odpowiedzi, już obecnie mówi się że są nowotwory po covidowe, wirus i rak ? Zastanawiające?
adam
2 lata temu
To jeszcze nie jest takie Hop, w Izraelu zaszczepieni łatwiej się zarażają wersją południowoafrykańską wirusa. To dopiero początek nowych problemów, bo jest sporo nowych wersji.
bGYmhHdn
adam
2 lata temu
Przynajmniej mogli kupować Amantydynę i to po 2 $ , bez recept, a nie pod respirator i... w Pakistanie.
jasne
2 lata temu
bogate państwa gdzie wynaleziono szczepionki powinny swoją produkcje natychmiast przekazać najbiedniejszym, a sami szybko wymierać , czyż tak ?
Frak
2 lata temu
Macie swój kapitalizm. Nawiasem mówiąc, można w ramach ogólnoświatowego kryzysu zamknąć prawie cały świat. Pozbawić miliony ludzi źródeł utrzymania, pozbawić praw i wyrwać im lata normalności z życiorysu (bo to będą lata, zobaczycie), ale nie można przejąć patentów i znacjonalizować korporacji farmaceutycznych? Może twój bliski umierać w samotności bez pożegnania, ale od wielkich korporacji ręce precz. Jak im się będzie opłacać to przerobią was na nawóz.
Były
2 lata temu
ONZ ? Po przewodniczącym widać, że nikt z nią się już nie liczy. Ciepłe posadki dla b. polityków, dziedziczone z ojca na syna. 30 -40 lat temu mieli międzynarodowy kontygent rzędu 10-15 tyś żołnierzy z najnowszym sprzętem. Lokalnie, nikt im nie podskoczył. Na zawołanie mogli mieć 3 razy tyle. Teraz może z 1 tysiąc z Kałaszami.
Marco
2 lata temu
Brać po 100zł i będzie dobrze
Laki
2 lata temu
U nas podatku solidarnościowego nie wprowadzą bo uderzyliby po tyłku cały PIS Szumowskiego, Morawieckiego, Obajtka, Sasina i wszystkich pociotyków Pisu. Oni podniosą podatki w innych sferach aby Ci przeciętni ciułacze stracili. Bo to banda.
bGYmhHdP
bGYmhHcW
bGYmhHdW
bGYmhHdX