programy
kategorie

Niemiecki historyk odkrył tajemnicę Hitlera. Nieznane dotąd listy

Niemiecki historyk twierdzi, że odkrył tajemnicę Adolfa Hitlera. Roman Sandgruber, emerytowany profesor Uniwersytetu w Linz twierdzi, iż Alois Hitler miał ogromny wpływ na to, jak potoczyły się losy jego syna Adolfa. Historyk stał się posiadaczem nieznanych dotąd światu listów ojca Hitlera do niejakiego Josefa Radleggera. Wnuczka pana Radleggera pięć lat temu przekazała listy Sandgruberowi. Z lektury ów listów wynika, że Alois Hitler był bardzo autorytarnym ojcem oraz bił swojego syna Adolfa. Wiadome jest, że w tamtych czasach kary cielesne były powszechne, jednak historyk podkreśla, że poczynania Aloisa prawdopodobnie znacznie przekraczały panujące normy. Kary cielesne nasiliły się kiedy to starszy brat Adolfa uciekł z domu. Dodatkowo Sandgruber opisuje Aloisa Hitlera jako zadowolonego z siebie egocentryka, który wiecznie przeceniał swoje możliwości. Jednym z ciekawych faktów wynikających jasno z listów jest okres z życia przyszłego dyktatora, kiedy to...

rozwiń
01-03-2021
104 reakcje
14
42
48
Podziel się
Komentarze (48)
01-03-2021
FaraonWażniejsze jest kto go finansował, bo bez kasy i propagandy byłby tylko jednym z wielu szwabów. To tylko słup jak Lenin, za którym kryją się prawdziwi inspiratorzy.
zobacz więcej komentarzy (48)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(48)
Faraon
3 lata temu
Ważniejsze jest kto go finansował, bo bez kasy i propagandy byłby tylko jednym z wielu szwabów. To tylko słup jak Lenin, za którym kryją się prawdziwi inspiratorzy.
nick
3 lata temu
NIC absolutnie NIC go nie tłumaczy!!!
Grom
3 lata temu
Wiele dzieci jest lub bylo bitych ,potwornie traktowanych ,to nie jest usprawiedliwieniem ,zeby atakowac slabsze panstwa,Polske ,gnebic i mordowac niewinnych ludzi .On byl ojcem masowego ludobojstwa.
gran
3 lata temu
Dzień bez masowego mordercy dniem straconym. Może przestańmy wybielać zło, zwłaszcza codziennie...
kościelny
3 lata temu
Czytając te opinie aż jednoznaczne są porównania do dzisiejszych dyktatur i dyktatorów! Popatrzcie też ukazuje się Żyd! Czy nie wiecie o kogo chodzi? Oby ta polsko-żydowska gangrena nie wywołała wojny!
Najnowsze komentarze (48)
Tak tak
3 lata temu
Według przeciwników KK w Polsce daleko mu do ojca Rydzyka
Histor
3 lata temu
A kto finansuje PiS? A jakie pochodzenie ma Jaroslaw K? Wszyscy wiemy, ze to ta sama diaspora z korzeniami w Jerizolimie
uyt
3 lata temu
sprawa z etnicznymi niemcami na terenie Polski hitler zwracal sie do ligii narodow aby przestac ich dyskryminacje czy to bylo glowna przyczyna ataku H na Polske we wrzesniu 39r. oprocz problemu z korytarzem i gdanskiem i zawarciu ukladu z francja i Anglia..
qwerty
3 lata temu
Juz Churchill stwierdzil, ze Niemcy powinny byc profilaktycznie i bez uzasadnienia bombardowane dywanowo co 50 lat. Na wszelki wypadek, coby glupie pomysly im z glowy wybic.
historyk???
3 lata temu
wg. tego tłumaczenia, to Dzieci z niemieckich obozów śmierci, gdy dorosły powinny zostać hitlerami. a nie były. Dlaczego - Nie?
Pejotl
3 lata temu
Też mi odkrycie. Przecież od dawna wiadomo, że ojciec Adolfa był domowym tyranem. Tylko co z tego, czy to tłumaczy hitleryzm jako zbrodniczą ideologię?
Prawda
3 lata temu
Hitler dowiedział się prawdy o całym świecie i człowieku. Dowiedział się za dużo i dlatego popełnił samobója.
he he
3 lata temu
Taaaaaa, co rusz jakieś nieznane listy, pamiętniki i zapiski różnych krewnych i znajomych. Jeszcze z 20 lat i wyjdzie na jaw, że Adolf był Polakiem i dlatego tak nienawidził rzydóf i Polaków
Ość
3 lata temu
Biedne dziecko - postawcie mu pomnik :)
Ość
3 lata temu
Biedne dziecko - postawcie mu pomnik :)
Ość
3 lata temu
Biedne dziecko - postawcie mu pomnik :)
Szczór
3 lata temu
Niech Brytole ,CIA i Kreml odtajnią akta Rudolfa Hesa będzie wiadomo kto sterował AH i jaki był cel.A nie kumatym polcam historie ostatniego więźnia Szpandau-zbroniarze zSS wychodzi po paru latach a kolesia trzymali do końca mimo że nie miał nic wspólnego bezpośrednio z Zagładą.
Ojciec czy
3 lata temu
ojczym? Są publikacje jakoby matka Adolfa służyła w domu Rotschildów w Wiedniu. Wydalono ją jak się brzuch pojawił. To tłumaczyłoby wsparcie finansowe udzielone Hitlerowi. Bez kasy od żydowskich bankierów pozostałby nikim i nie rozpętałby wojny. A holocaust? To projekt syjonistów. Ochoczo wykonany przez Niemców. Oj! A 150tys Żydów w armii III Rzeszy, to co robiło? A Żydowska policja i gestapo w gettach, to co? Kapo w obozach to głównie żydzi. Eichman i Heidrich byli Żydami (cytuję ze Steve Pieczenik). Żydowscy bankierzy są odpowiedzialni za wywołanie w XXw dwóch wojen światowych i rewolucji w Rosji. W ich wyniku zamordowano 60mln Słowian. Częściowo rękoma Niemców a w istotnej części robili to etniczni Żydzi (Katyń, NKWD, UB, Szlomo Morel).
historyk
3 lata temu
Alianci zachodni (USA) powinni byli odłożyć desant na wybrzeżach Francji jeszcze o 2 lata. W międzyczasie nowo stworzone bomby atomowe w USA zostałyby zrzucone na III Rzesze - gdyż wojna by ciągle trwała. W Warszawie nie wybuchłoby Powstanie. Niemcy jako zjednoczona pod przewodem pruskim potęga już kilkadziesiąt lat przed wybuchem I Wojny Światowej stawały się nacjonalistycznym (a później faszystowskim) zagrożeniem dla sąsiadów. Wychowanie męskiego młodego pokolenia Niemców w duchu nienawiści do sąsiadów i okrucieństwa odbywało się na długo (kilkadziesiąt lat) przed powstaniem Hitler Jugend.