bFGGAjec
bFGGAjeg
bFGGAjek
programy
kategorie
bFGGAjed

Niemiecki wrak u brzegów Norwegii. Niezwykłe zdjęcia niszczyciela Z2 Georg Thiele

Dwóch nurków pasjonatów z Centrum turystyczno-nurkowego ''Diving Adventure Norway'', wykonało niezwykłe zdjęcia wraku niemieckiego niszczyciela - Z2 Georg Thiele. Okręt ten został zwodowany w sierpniu 1935 roku. Został użyty przez wojska niemieckie do inwazji na Norwegię w 1940 roku. Tego samego roku u wybrzeży Narviku, Z2 Georg Thiele został trafiony pociskami z angielskich niszczycieli HMS "Forester", "Hero" i "Bedouin". Poważnie uszkodzony niemiecki okręt dryfował aż do fiordu Rombaken. Tam jego kadłub przełamał się na dwie części i niemiecki okręt wojenny częściowo zatonął. Znajduje się tam do dzisiaj i część jego kadłuba wystaje na brzegu, a druga część okrętu jest pod wodą. Stanowi popularną atrakcję turystyczną.

92 reakcje
15
49
28
Podziel się
Komentarze (28)
31-03-2021
666
``cudowna broń Hitlera``...niszczyciel, WP czy wy zatrudniacie miernoty dziennikarskie mające pały z historii? Gdzie ta cudowność niszczycieli, jedne z najsłabszych...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (28)

Programy Wirtualnej Polski

bFGGAjep
KOMENTARZE
(28)
666
rok temu
``cudowna broń Hitlera``...niszczyciel, WP czy wy zatrudniacie miernoty dziennikarskie mające pały z historii? Gdzie ta cudowność niszczycieli, jedne z najsłabszych jednostek 2 wś sprawdzonych tylko w osłonach konwoi i zwalczaniu łodzi podwodnych
lolo
rok temu
W ten sposób załogi ratowały się przed kąpielą w zimnym fiordzie, rozpędzali tonący okręt w kierunku brzegu i po wyjściu dziobu na brzeg, ewakuowali się bezpośrednio na ląd. Stąd kilka takich widocznych wraków we fiordach. Żródło: muzeum walk w Narviku.
NadPrezes
rok temu
A co z tą cudowną bronią ? Nie napisano o niej, zapomniano napisać ?
bFGGAjeH
tor hek
rok temu
Bardzo mnie dziwi że pisze się takie pierdoły .
ntpmrl
rok temu
na Ubocie służył ojciec kolegi i spoko gość był, pan Rudolf
Najnowsze komentarze (28)
Olka
rok temu
"drżeli na jej myśl" - a ja drżę z zażenowania, ilekroć czytam te artykuły pełne błędów ortograficznych, gramatycznych i stylistycznych.
gregt
rok temu
co za niedouk to pisał !?!?!?!? "Alianci drżeli na jej myśl" ?????? Alianci drżeli na myśl o niej ..... jak już tak pisać .... kogo Wy zatrudniacie w tym portalu do pisania ?!?!?!?
Tapson
rok temu
No nieźle. Obejrzałem filmik do końca, bo tam dopiero zdjęcia aktualne z fiordu. Po drodze stos reklam. To żenujący sposób naciągania czytelników na niby ciekawy materiał tytułem, który nie ma z treścią NIC wspólnego!
Inya
rok temu
"Alianci drżeli na jej myśl." - napisał "mondry dziennikasz"
Tom
rok temu
Jaka cudowna broń? Proszę nie piszcie bzdur.
emeryt
rok temu
Ci co są po dziennikarstwie to ludzie z marnymi maturami. Bo lepszymi maturami idą na inne kierunki. Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Byczek
rok temu
Ludzie z PO za bzdury biorą kasę nie mają pojęcia o niczym. Najlepsi są w kłamstwach i krytyce.
Dziadek
rok temu
Jeszcze trochę i cały by się schował do wody, rozumiem że ta cudowna broń chodziła po lądzie, a jak było groźnie to zanurzała się pod wodą.
bFGGAjez
krzycho
rok temu
Jaką kase inkasuje wymyślacz tytułów?
dddemo
rok temu
Może by tak niemcy posprzątali po sobie,
Don Pedro
rok temu
Czy do was nie dociera, że nim miną reklamy, przeciętny oglądacz dawno przeczyta komentarz dot. sprawy, a wy dalej zasłaniacie obraz tym samym komentarzem ? Przebudżcie się wreszcie, i zmieńcie te praktyki.
kruger marine
rok temu