bEKIneSY
bEKIneTc
bEKIneTg
programy
kategorie
bEKIneSZ

Niemiecki wrak u brzegów Norwegii. Niezwykłe zdjęcia niszczyciela Z2 Georg Thiele

Dwóch nurków pasjonatów z Centrum turystyczno-nurkowego ''Diving Adventure Norway'', wykonało niezwykłe zdjęcia wraku niemieckiego niszczyciela - Z2 Georg Thiele. Okręt ten został zwodowany w sierpniu 1935 roku. Został użyty przez wojska niemieckie do inwazji na Norwegię w 1940 roku. Tego samego roku u wybrzeży Narviku, Z2 Georg Thiele został trafiony pociskami z angielskich niszczycieli HMS "Forester", "Hero" i "Bedouin". Poważnie uszkodzony niemiecki okręt dryfował aż do fiordu Rombaken. Tam jego kadłub przełamał się na dwie części i niemiecki okręt wojenny częściowo zatonął. Znajduje się tam do dzisiaj i część jego kadłuba wystaje na brzegu, a druga część okrętu jest pod wodą. Stanowi popularną atrakcję turystyczną.

92 reakcje
15
49
28
Podziel się
Komentarze (28)
31-03-2021
666
``cudowna broń Hitlera``...niszczyciel, WP czy wy zatrudniacie miernoty dziennikarskie mające pały z historii? Gdzie ta cudowność niszczycieli, jedne z najsłabszych...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (28)

Programy Wirtualnej Polski

bEKIneTl
KOMENTARZE
(28)
666
7 miesięcy temu
``cudowna broń Hitlera``...niszczyciel, WP czy wy zatrudniacie miernoty dziennikarskie mające pały z historii? Gdzie ta cudowność niszczycieli, jedne z najsłabszych jednostek 2 wś sprawdzonych tylko w osłonach konwoi i zwalczaniu łodzi podwodnych
lolo
7 miesięcy temu
W ten sposób załogi ratowały się przed kąpielą w zimnym fiordzie, rozpędzali tonący okręt w kierunku brzegu i po wyjściu dziobu na brzeg, ewakuowali się bezpośrednio na ląd. Stąd kilka takich widocznych wraków we fiordach. Żródło: muzeum walk w Narviku.
NadPrezes
7 miesięcy temu
A co z tą cudowną bronią ? Nie napisano o niej, zapomniano napisać ?
bEKIneTD
tor hek
7 miesięcy temu
Bardzo mnie dziwi że pisze się takie pierdoły .
ntpmrl
7 miesięcy temu
na Ubocie służył ojciec kolegi i spoko gość był, pan Rudolf
Najnowsze komentarze (28)
Olka
7 miesięcy temu
"drżeli na jej myśl" - a ja drżę z zażenowania, ilekroć czytam te artykuły pełne błędów ortograficznych, gramatycznych i stylistycznych.
gregt
7 miesięcy temu
co za niedouk to pisał !?!?!?!? "Alianci drżeli na jej myśl" ?????? Alianci drżeli na myśl o niej ..... jak już tak pisać .... kogo Wy zatrudniacie w tym portalu do pisania ?!?!?!?
Tapson
7 miesięcy temu
No nieźle. Obejrzałem filmik do końca, bo tam dopiero zdjęcia aktualne z fiordu. Po drodze stos reklam. To żenujący sposób naciągania czytelników na niby ciekawy materiał tytułem, który nie ma z treścią NIC wspólnego!
Inya
7 miesięcy temu
"Alianci drżeli na jej myśl." - napisał "mondry dziennikasz"
Tom
7 miesięcy temu
Jaka cudowna broń? Proszę nie piszcie bzdur.
emeryt
7 miesięcy temu
Ci co są po dziennikarstwie to ludzie z marnymi maturami. Bo lepszymi maturami idą na inne kierunki. Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Byczek
7 miesięcy temu
Ludzie z PO za bzdury biorą kasę nie mają pojęcia o niczym. Najlepsi są w kłamstwach i krytyce.
Dziadek
7 miesięcy temu
Jeszcze trochę i cały by się schował do wody, rozumiem że ta cudowna broń chodziła po lądzie, a jak było groźnie to zanurzała się pod wodą.
bEKIneTv
krzycho
7 miesięcy temu
Jaką kase inkasuje wymyślacz tytułów?
dddemo
7 miesięcy temu
Może by tak niemcy posprzątali po sobie,
Don Pedro
7 miesięcy temu
Czy do was nie dociera, że nim miną reklamy, przeciętny oglądacz dawno przeczyta komentarz dot. sprawy, a wy dalej zasłaniacie obraz tym samym komentarzem ? Przebudżcie się wreszcie, i zmieńcie te praktyki.
kruger marine
7 miesięcy temu
nie mial oslony w postaci samolotow .byl wystawiony na pewne zniszczenie ,gdyby nie to angole by oberawali
Mick
7 miesięcy temu
Na zajawce - "Alianci drżeli na jej myśl." - ????????????? By takie coś potrafić wymyślić to chyba jakąś specjalną szkołę trzeba ukończyć i to szkołę wyższą bo po zwykłym liceum nikt takiej umiejętności nie posiada. To pewnie studia na kształt studiów medycznych gdzie uczą odpowiedniego pisania recept nie do odczytania przez normalnych ludzi.
mig
7 miesięcy temu
Co to za tytuł? Alianci drżeli na jej myśl?! Chyba alianci drżeli na myśl o niej? lub po polsku - myśląc o niej.
bEKIneTX
bEKIneTe
bEKIneUe
bEKIneUf