bEDCpwTE
bEDCpwTI
bEDCpwTM
programy
kategorie
bEDCpwTF

Niezdrowa dieta paleo. Nasi przodkowie jedli toksyczne owoce morza

Dieta naszych starożytnych przodków była pełna zanieczyszczeń ze środowiska oraz toksycznych metali. Badacze przyjrzeli się szczątkom ryb i morsów z północnej Norwegii mającym od 6300 do 3800 lat. Okazuje się, że ludność zamieszkująca te tereny żywiła się w dużym stopniu owocami morza. Zawartość kadmu, ołowiu czy rtęci w jedzeniu 22-krotnie przekraczała dzisiejsze normy żywieniowe. Badacze doszli więc do wniosku, że żywność morska z epoki kamienia była niezdrowa, a nawet niebezpieczna.

170 reakcji
28
97
45
Podziel się
Komentarze (45)
24-02-2020
Tares
No oczywiście .... nasi szlachetni przodkowie oddychali trującym powietrzem se spalin samochodów, samolotów i elektrowni na węgiel. Pęd do zysku spowodował rabunkową...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (45)

Programy Wirtualnej Polski

bEDCpwTR
KOMENTARZE
(45)
Tares
2 lata temu
No oczywiście .... nasi szlachetni przodkowie oddychali trującym powietrzem se spalin samochodów, samolotów i elektrowni na węgiel. Pęd do zysku spowodował rabunkową gospodarkę lasami, a huty stali zatruły rzeki i morza .... Bałwany !
69
2 lata temu
Czyli zwalanie dzis tego na dzialanie ludzi jest bezpodstawne
rob
2 lata temu
Oczywiście, bo nie było internetu i nie miał im kto o tym napisać !
bEDCpwUj
221`
2 lata temu
My dzisiaj mamy szczepionki ,glifosat, pestycydy, e dodatki .
marek
2 lata temu
Owoce morza, to nie jest dieta paleo, co za nieuki piszą tutaj materiały?
Najnowsze komentarze (45)
Phyton
9 miesięcy temu
Lobby,lobby i lobby jeszcze raz !!!! Próbuja zrzucić wine za trujące powietrze na niby działanie człowieka a prawda jest taka że ziemia wchodzi w następny cykl który od miliardów lat jest faktem. Raz zlodowacenie raz zakurzenie raz gorąco a raz mokro na całego i cykl na nowo...wystarczy poczytać !
Phyton
9 miesięcy temu
O kurcze i Greta Thunberg na takim jedzeniu wyrosła !!!?
xcx
9 miesięcy temu
ciekawe gdzie był wtedy sanepid i ten grin coś ?
tok5
9 miesięcy temu
Czyli cykl sie powtarza,znow dojdziemy do tych norm ,cos pierdyknie i bedziemy zaczynac od skazonego srodowiska ,ktore pierw w ciagu paru tysiecy lat sie oczysci a potem nasz rozwoj znow przyspieszy i znow w do
tok5
9 miesięcy temu
Czyli cykl sie powtarza,znow dojdziemy do tych norm ,cos pierdyknie i bedziemy zaczynac od skazonego srodowiska ,ktore pierw w ciagu paru tysiecy lat sie oczysci a potem nasz rozwoj znow przyspieszy i znow w dol.
nation
9 miesięcy temu
Pewnie okoliczne fabryki nie miały oczyszczalni i wpuszczały ścieki bezpośrednio do morza.
Janek
9 miesięcy temu
Nie ma jak być naukowcem Dziś piszesz bzdety i udajesz się po wynagrodzenie .Po otrzymaniu wynagrodzenia odwołujesz te swoje mądrości i znów po pieniążki zero odpowiedzialności a pensyjka nie licha.Trzeba mieć to wykształcenie.
twój pan
9 miesięcy temu
no no to już wtedy był wielki przemysł?
bEDCpwUb
Cedr
9 miesięcy temu
Artykuł na poziomie OHP.
jakis chlopak
9 miesięcy temu
jakie bzdury lubia wypisywac nasi redaktorzy a przy tym ci pseudo naukowcy co oni chca zbadac i jak to jest mozliwe 3 tys lat temu klekajcie narody toz to jakis absurd chyba ze spotkali swojego sasiada ktory pochodzi z tamtej epoki
krzysztof663
9 miesięcy temu
Od dawna nie czytałem podobnych bzdur..chyba autor był w stanie wskazującym....
asd
9 miesięcy temu
Za to teraz konserwantów mamy tyle że wytrują połowę ludzkości
kumaty
9 miesięcy temu
Lektura komentarzy pod artykulami na polskich portalach doskonale pokazuje, czemu narod daje sie nabierac przez takich populistow, jak pisowscy politycy. Wystarczylo uwazac na lekcjach w szkole, by pamietac, ze na Ziemi caly czas zachodza zmiany geologiczne, ktore sa niezauwazalne dla mieszkancow w czasie rzeczywistym, ale ktore od czasu do czasu sa bardzo duze. Jesli dno ocenau zostanie przeorane trzesieniami i podwodnymi erupcjami wulkanow, to w wodzie przez dziesiatki lub setki lat znajdzie sie wszystko, co bylo w skalach. Nie ma potrzeby wymadrzac sie o przemysle i spalinach, bo te wspolczesne zanieczyszczenia stanowia dodatek do tego, co dzieje sie w sposob naturalny. Jak zmiany geologiczne moga wplywac na zycie i srodowisko, wystarczy przypomniec, ile zamieszania wywolala erupcja wulkanu Eyjafjallajökull w 2010 roku. A to byl tylko drobniutki epizod w porownaniu do tego, co dzialo sie na Ziemi na przestrzeni miliardow lat.
żenada -
9 miesięcy temu
jakiś bełkot. Skąd wzięła się u tych zwierząt rtęć i kadm ? Odpady z fabryk ? To wtedy już były fabryki.
bEDCpwUD
bEDCpwTK
bEDCpwUK
bEDCpwUL