programy
kategorie

Niezdrowa dieta paleo. Nasi przodkowie jedli toksyczne owoce morza

Dieta naszych starożytnych przodków była pełna zanieczyszczeń ze środowiska oraz toksycznych metali. Badacze przyjrzeli się szczątkom ryb i morsów z północnej Norwegii mającym od 6300 do 3800 lat. Okazuje się, że ludność zamieszkująca te tereny żywiła się w dużym stopniu owocami morza. Zawartość kadmu, ołowiu czy rtęci w jedzeniu 22-krotnie przekraczała dzisiejsze normy żywieniowe. Badacze doszli więc do wniosku, że żywność morska z epoki kamienia była niezdrowa, a nawet niebezpieczna.

0
0
45
Podziel się
Komentarze (45)
24-02-2020
Tares
No oczywiście .... nasi szlachetni przodkowie oddychali trującym powietrzem se spalin samochodów, samolotów i elektrowni na węgiel. Pęd do zysku spowodował rabunkową...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (45)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(45)
Tares
4 lata temu
No oczywiście .... nasi szlachetni przodkowie oddychali trującym powietrzem se spalin samochodów, samolotów i elektrowni na węgiel. Pęd do zysku spowodował rabunkową gospodarkę lasami, a huty stali zatruły rzeki i morza .... Bałwany !
69
4 lata temu
Czyli zwalanie dzis tego na dzialanie ludzi jest bezpodstawne
rob
4 lata temu
Oczywiście, bo nie było internetu i nie miał im kto o tym napisać !
221`
4 lata temu
My dzisiaj mamy szczepionki ,glifosat, pestycydy, e dodatki .
marek
4 lata temu
Owoce morza, to nie jest dieta paleo, co za nieuki piszą tutaj materiały?
Najnowsze komentarze (45)
Phyton
3 lata temu
Lobby,lobby i lobby jeszcze raz !!!! Próbuja zrzucić wine za trujące powietrze na niby działanie człowieka a prawda jest taka że ziemia wchodzi w następny cykl który od miliardów lat jest faktem. Raz zlodowacenie raz zakurzenie raz gorąco a raz mokro na całego i cykl na nowo...wystarczy poczytać !
Phyton
3 lata temu
O kurcze i Greta Thunberg na takim jedzeniu wyrosła !!!?
xcx
3 lata temu
ciekawe gdzie był wtedy sanepid i ten grin coś ?
tok5
3 lata temu
Czyli cykl sie powtarza,znow dojdziemy do tych norm ,cos pierdyknie i bedziemy zaczynac od skazonego srodowiska ,ktore pierw w ciagu paru tysiecy lat sie oczysci a potem nasz rozwoj znow przyspieszy i znow w do
tok5
3 lata temu
Czyli cykl sie powtarza,znow dojdziemy do tych norm ,cos pierdyknie i bedziemy zaczynac od skazonego srodowiska ,ktore pierw w ciagu paru tysiecy lat sie oczysci a potem nasz rozwoj znow przyspieszy i znow w dol.
nation
3 lata temu
Pewnie okoliczne fabryki nie miały oczyszczalni i wpuszczały ścieki bezpośrednio do morza.
Janek
3 lata temu
Nie ma jak być naukowcem Dziś piszesz bzdety i udajesz się po wynagrodzenie .Po otrzymaniu wynagrodzenia odwołujesz te swoje mądrości i znów po pieniążki zero odpowiedzialności a pensyjka nie licha.Trzeba mieć to wykształcenie.
twój pan
3 lata temu
no no to już wtedy był wielki przemysł?
Cedr
3 lata temu
Artykuł na poziomie OHP.
jakis chlopak
3 lata temu
jakie bzdury lubia wypisywac nasi redaktorzy a przy tym ci pseudo naukowcy co oni chca zbadac i jak to jest mozliwe 3 tys lat temu klekajcie narody toz to jakis absurd chyba ze spotkali swojego sasiada ktory pochodzi z tamtej epoki
krzysztof663
3 lata temu
Od dawna nie czytałem podobnych bzdur..chyba autor był w stanie wskazującym....
asd
3 lata temu
Za to teraz konserwantów mamy tyle że wytrują połowę ludzkości
kumaty
3 lata temu
Lektura komentarzy pod artykulami na polskich portalach doskonale pokazuje, czemu narod daje sie nabierac przez takich populistow, jak pisowscy politycy. Wystarczylo uwazac na lekcjach w szkole, by pamietac, ze na Ziemi caly czas zachodza zmiany geologiczne, ktore sa niezauwazalne dla mieszkancow w czasie rzeczywistym, ale ktore od czasu do czasu sa bardzo duze. Jesli dno ocenau zostanie przeorane trzesieniami i podwodnymi erupcjami wulkanow, to w wodzie przez dziesiatki lub setki lat znajdzie sie wszystko, co bylo w skalach. Nie ma potrzeby wymadrzac sie o przemysle i spalinach, bo te wspolczesne zanieczyszczenia stanowia dodatek do tego, co dzieje sie w sposob naturalny. Jak zmiany geologiczne moga wplywac na zycie i srodowisko, wystarczy przypomniec, ile zamieszania wywolala erupcja wulkanu Eyjafjallajökull w 2010 roku. A to byl tylko drobniutki epizod w porownaniu do tego, co dzialo sie na Ziemi na przestrzeni miliardow lat.
żenada -
3 lata temu
jakiś bełkot. Skąd wzięła się u tych zwierząt rtęć i kadm ? Odpady z fabryk ? To wtedy już były fabryki.