programy
kategorie

Nowa wyspa na Antarktydzie. Na tysiąclecia utknęła pod lodem

Topniejące lodowce na Antarktydzie odsłoniły nieznaną wcześniej wyspę. Sif, bo tak ją nazwano, znajduje się na zachodzie kontynentu, a odkryła ją wyprawa amerykańskich naukowców. Wyspa ma 377 m długości i 164 m szerokości i składa się głównie z granitowych skał. Naukowcy byli najprawdopodobniej pierwszymi ludźmi, którzy zobaczyli i postawili stopę na jej brzegu.

28-02-2020
180 reakcji
91
45
44
Podziel się
Komentarze (44)
28-02-2020
ZałamanyWidzimy że idzie koniec świata.... niestety czujemy to też wewnętrznie. A mimo to brniemy w zło... szkoda, że człowiek tak nisko upadł w czasach kiedy potrafi latać.
zobacz więcej komentarzy (44)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(44)
Załamany
4 lata temu
Widzimy że idzie koniec świata.... niestety czujemy to też wewnętrznie. A mimo to brniemy w zło... szkoda, że człowiek tak nisko upadł w czasach kiedy potrafi latać.
djan
4 lata temu
No to teraz trzeba ogłosić światu, że jest to teren USA o który będą walczyli do ostatniej kropli krwi.
Metro66
4 lata temu
A tam na skałach wyryte : " Byłem tu .Tony Halik .
Emigrant4X
4 lata temu
Co za bzdura już na chińskich mapach którymi posługiwał się Kolumb antarktyda była lądem. Teraz gdy lodowce się przesuwają to odsłaniają ląd który jest na mapach. Zadziwia naukowców precyzja, dokładnośc tych map...czyli teraźniejsi naukowcy nie byli piersi
baba
4 lata temu
Oj Załamany.Rusz głową a nie tylko polegaj na tym co Tobie pokażą.Nie będzie końca świata.Nie ma takiej opcji.Może być koniec życia ludzkiego na ziemi.Świat będzie dalej istniał i miał się dobrze.
Najnowsze komentarze (44)
ogłupiały
4 lata temu
Proszę mi wytłumaczyć, bardzo proszę: jak może topnieć lód w temperaturze minusowej?
prawo
4 lata temu
Zastosowano przepisy UNIJNE.Urzędnicy lepiej wiedzą kto ma żyć a kto zginąć. Niebieska karta
oko
4 lata temu
Ci naukowcy musieli się załamać. Niestety nie ma tam ropy ! Szkoda.
KM
4 lata temu
Wyspa na której dotąd nie postawił nogi żaden człowiek - przyjechali Amerykanie i od razy Syf. :-)
czuje się nie...
4 lata temu
Ocieplanie klimatu jest cykliczne w dziejach ziemi podobnie jak zmiana biegunowości -- dzisiaj siejemy panikę bo topnieją lodowce i --------- odkrywamy szczątki zwierząt i roślin wymarłych lub żyjące obecnie w strefie gorącej -- dlatego ja się pytam panów uczonych -- jaka jest prawda ??? --- ale istnieje jeszcze inne pytanie czy obecne przeludnienie na Ziemi to też prawda przecież żyły gigantyczne zwierzęta i gigantyczne rośliny i jakoś dawały radę z wykarmieniem
xyz
4 lata temu
Topnienie lodowców ma swoje plusy - poznamy miejsca, w których najprawdopodobniej jakieś cywilizacje żyły.
bolo
4 lata temu
" Zalamany" Kolego! Wybacz ze tak bezposrednio, ale koncowka twojej opinii, winna zostac "cytatem" na najblizsze 20-30 lat !!!
norbi
4 lata temu
lODOWCE TOPNIEJĄ ! Nowe lądy się pokazują a poziom oceanów nie drgnął ani trochę choć podobno pół świata ma zatopić.Coś te naukowe dyrdymały się nie sprawdzają .
qwerty
4 lata temu
Jesteśmy tak bardzo przywiązani do pewnych rzeczy, ich liczenia, mierzenia i nazywania. Wyspa, czyli kawałek lądu na wodzie. Mierzymy ją, nadajemy jej nazwę. A przecież jeżeli poziom wody podniesie się, i zaleje niżej położone tereny tej wyspy, pozostawiając wzniesienia, to z jednej wyspy zrobi się kilka mniejszych. I odwrotnie, gdy poziom wody znacznie opadnie (albo dno się wypiętrzy), to z kilku sąsiednich wysp zrobi się jedna. Jakie to ma znaczenie?
visitour
4 lata temu
it is close to the end
dfgfgfgbfg
4 lata temu
Proste rozwiązanie na ogarnięcie Globalnego Ocieplenie: kiedyś było nie do pomyslenia, że wifi stanie się dostępne free niemal wszędzie (kawiarnie, dworce, parki itd) albo możliwośc podładowania sobie telefonu ot tak za (knajpy, dworce etc)....Dziś jest to czymś oczywistym. Wiele miast stosuje też darmowy transport publiczny ni jakoś nikt od tego nie zdziadfział. Nie rozumiem więc dlaczego nie zrobić darmowej elektryczności dla wszystkich, wszędzie? Przecież napewno wszyscy zrezygnowali by z pieców węglowych i gazowego dziadostwa na rzecz wygodnego, czystego i o niebo mniej niebezpiecznego używania urządzen elektrycznych. A w to miejsce wprowadzić gigantyczne opłaty za korzystanie z kominków, które są głównie fanaberią bogatych - bo salonik wygląda uroczo. Za używanie takiego syfu krociowe ceny. I Dziura Ozonowa, Ocieplenie Klimatu w kilka dni spadło by o 80%. Można? Można! Tylko trzeba chcieć coś zrobić dlka Palanety a nie dbać tylko o posadki cwaniakow robiących krocie na pseudo-walką klimatyczną.
zz
4 lata temu
może odnajdzie się zaginiona baza u-botów - Nowa Szwabia, skąd w 1947 zaatakowano wojska admirała Byrda...
senior
4 lata temu
myślano ,że to góra lodowa,że teraz okazała się skalista wysepką? brawo amerykanie wszędzie wejdą . chyba tam nie ma baz al.kaidy?
zz
4 lata temu
Jak tam bendzie ropa, to amerykańce jom zbąbardujom i wprowadzom dekokracje !