bGjjcUdM
bGjjcUdQ
bGjjcUdU
programy
kategorie
bGjjcUdN

Nowe tunele w Mamerkach. Wielkie odkrycie w nazistowskiej bazie wojskowej na Mazurach

Wielkie odkrycie na Mazurach. Na terenie historycznego kompleksu w Mamerkach, który był wykorzystywany przez nazistów w czasie II wojny światowej jako baza wojskowa i bunkry, odkryto cztery nowe tunele. Nie udało się znaleźć legendarnej Bursztynowej Komnaty, ale same tunele cieszą już odkrywców. - Kilka miesięcy temu przeprowadziliśmy w Mamerkach kolejne badania georadarem. Udało nam się wykryć betonowe konstrukcje zasypane ziemią. Po uzyskaniu odpowiednich zgód zaczęliśmy kopać. Odkryliśmy w tym miejscu cztery podziemne tunele. Okazało się, że są to ciasne tunele techniczne – tłumaczy w rozmowie z wideo.wp.pl Bartłomiej Plebańczyk z Muzeum w Mamerkach. - To było ekscytujące doświadczenie. Tunele niestety okazały się puste, nie było w nich skarbów. Niemcy mogli nimi prowadzić instalacje wodne i elektryczne - dodaje. Bartłomiej Plebańczyk, jako opiekun bunkrów w Mamerkach, od lat przeczesuje teren całego kompleksu w poszukiwaniu nowych tuneli i drogi do...

rozwiń
449 reakcji
173
110
166
Podziel się
Komentarze (166)
25-06-2021
ZENEK..............1
DO JASNEJ CHOLERY!!!!!!!!!!!!!!!!! KIM BYLI NAZIŚCI , KOSMITAMI CZY NIEMCAMI. PROSZĘ SZANOWNEGO REDAKTOŻYNY SPRAWĘ PRZEDSTAWIAĆ JASNO ; NAZIŚCI TO POPROSTU NIEMCY...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (166)

Programy Wirtualnej Polski

bGjjcUdZ
KOMENTARZE
(166)
ZENEK...........
rok temu
DO JASNEJ CHOLERY!!!!!!!!!!!!!!!!! KIM BYLI NAZIŚCI , KOSMITAMI CZY NIEMCAMI. PROSZĘ SZANOWNEGO REDAKTOŻYNY SPRAWĘ PRZEDSTAWIAĆ JASNO ; NAZIŚCI TO POPROSTU NIEMCY . WIĘC PISZ JASNO I WYRAŻNIE , A JAK NIE UMIESZ TO SIĘ PRZEKWALIFIKUJ!!!!!!!!!!!!!!!
Bartek 1969
rok temu
A Niemcy przez gardło WP nie przejdzie? Szukam kraju Naziści ,na mapach nie ma ..
dziadek dobra...
rok temu
Jestem dziadkiem, szkołę pamiętam co nieco, cholera o żadnych Nazistach nie słyszałem. Tam gdzie ten pan gmerał - Mamerki /Mauerwald/, były Prusy Wschodnie /Provinz Ostpreußen/, Rzeszy Niemieckiej /Deutsches Reich/. Schrony wybudowano dla Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych RZESZY NIEMIECKIEJ Oberkommando des Heeres!!!!!! Nie dla jakichś nazistów!!!!! Przestańcie pisać głupoty!!!!!
bGjjcUer
niedowiary
rok temu
w takim razie przez kogo naprawde byl wykorzystywany ze niby przez kosmitow?
rycho
rok temu
Dobrze ze nie zaniemowil na widok zlotego pociagu na swiatlach i pod para. Sezon nie tylko na ogorki malosolne.
Najnowsze komentarze (166)
Normalny
rok temu
Panowie starszej daty, posiadajacy bardzo nudne zycie bez jakiegokolwiek dorobku musza sie przyczepic i ponarzekac. Kazdy wie, ze Niemcy byli nazistami. Operowanie innymi okresleniami nie swiadczy o braku historycznej wiedzy. Jak zwykle w imie niepojetego swiatopogladu odbiegaja od sedna artykulu. Zapewne za malo lub w ogole seksu z zona ;)
Stan2
rok temu
Teraz hailują w Polsce i jeszcze kase dostają od państwa.
wredna@
rok temu
To nie byli naziści ,to byli niemcy którzy mordowali dzieci ,kobiety w ciąży ,zniszczyli nasz kraj i do tej pory nie zapłacili reparacji .Teraz próbują nas zniewolić ekonomicznie!Nie zapomnimy ich zbrodni i bestialstwa.
ada
rok temu
a co to za plemie nazisci ,to chyba jeszcze prusami tam zamieszkiwalo
Hin
rok temu
Jakiej nazistowskiej? Dno.
Kibic
rok temu
A jutro mecz Anglia-Naziści
1939
rok temu
Do jasnej cholery.Rosyjscy i Polscy wyzwoliciele nie mordowali nazistow tylko Niemcow?Komunisci,socjalisci czy faszysci wszystko to lewackie ideologie.W 1939 razem napadli na Polske.Mordercy.
WACEK
rok temu
TAK= pretensje do całego świata o nazewnictwo i TYLKO NAZIŚCI BEZ WSKAZANIA NARODOWOŚCI a ciągle nasi redaktorzy też =NAZIŚCI= Do szkoły , poczytać i dowiedzieć się a potem pisać PRAWDĘ =NIEMIECCY NAZIŚCI REDAKTORKU. No i podaj dane Kto zaś jesteś.
bGjjcUej
GFD
rok temu
A CI NAZIŚCI TO KTO TO BYŁ???- KOSMICI?,MARSJANIE ?????- NO NIE. TO BYLI NIEMCY.
rozmowy kontr...
rok temu
Kto by się przyznał że znalazł bursztyn .
Jacek_mi
rok temu
To jest jakaś komedia. Niedługo udowodnią, że istniała narodowość nazistowska, nie mająca nic wspólnego z biednymi Niemcami po za językiem, a ponieważ inne narody posługiwały się językiem niemieckim to znajdzie się kozioł ofiarny ... (może nawet żydzi).
PLL
rok temu
Nie ma takiej nacji jak naziści powiedzmy jasno NIEMNCY
J23
rok temu
Nie jacyś tam naziści ale NIEMCY, NIEMCY, NIEMCY i nikt inny.
Doktor no
rok temu
Ktoś pisze że Merkel Niemka a to nie prawda ma polskiej krwi trochę po dziadku i ojcu jej dziadek i moja babcia mieli to samo nazwisko Kaźmierczak w Niemczech zmienił nazwisko na kasner moja babcia na pe.....ski.po mężu zmarla w cżasie wojny przez chleb z trocinami w bólach amgeła jest stu0rocentowa Niemka bo tam się urodziła i wychowała jako kanclerz jest lepsza od Adolfa ale narobiła 0roblemow sobie i Europie ktoś ją wpuścił w maliny i tyle tak jak Chińczykom ktoś pomógł zatruć świat kto??????
...
Następna strona
bGjjcUeL
bGjjcUdS
bGjjcUeS
bGjjcUeT