bFGkGaNw
bFGkGaNA
bFGkGaNE
programy
kategorie
bFGkGaNx

Nowe tunele w Mamerkach. Wielkie odkrycie w nazistowskiej bazie wojskowej na Mazurach

Wielkie odkrycie na Mazurach. Na terenie historycznego kompleksu w Mamerkach, który był wykorzystywany przez nazistów w czasie II wojny światowej jako baza wojskowa i bunkry, odkryto cztery nowe tunele. Nie udało się znaleźć legendarnej Bursztynowej Komnaty, ale same tunele cieszą już odkrywców. - Kilka miesięcy temu przeprowadziliśmy w Mamerkach kolejne badania georadarem. Udało nam się wykryć betonowe konstrukcje zasypane ziemią. Po uzyskaniu odpowiednich zgód zaczęliśmy kopać. Odkryliśmy w tym miejscu cztery podziemne tunele. Okazało się, że są to ciasne tunele techniczne – tłumaczy w rozmowie z wideo.wp.pl Bartłomiej Plebańczyk z Muzeum w Mamerkach. - To było ekscytujące doświadczenie. Tunele niestety okazały się puste, nie było w nich skarbów. Niemcy mogli nimi prowadzić instalacje wodne i elektryczne - dodaje. Bartłomiej Plebańczyk, jako opiekun bunkrów w Mamerkach, od lat przeczesuje teren całego kompleksu w poszukiwaniu nowych tuneli i drogi do...

rozwiń
449 reakcji
173
110
166
Podziel się
Komentarze (166)
25-06-2021
ZENEK..............1
DO JASNEJ CHOLERY!!!!!!!!!!!!!!!!! KIM BYLI NAZIŚCI , KOSMITAMI CZY NIEMCAMI. PROSZĘ SZANOWNEGO REDAKTOŻYNY SPRAWĘ PRZEDSTAWIAĆ JASNO ; NAZIŚCI TO POPROSTU NIEMCY...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (166)

Programy Wirtualnej Polski

bFGkGaNJ
KOMENTARZE
(166)
ZENEK...........
11 miesięcy temu
DO JASNEJ CHOLERY!!!!!!!!!!!!!!!!! KIM BYLI NAZIŚCI , KOSMITAMI CZY NIEMCAMI. PROSZĘ SZANOWNEGO REDAKTOŻYNY SPRAWĘ PRZEDSTAWIAĆ JASNO ; NAZIŚCI TO POPROSTU NIEMCY . WIĘC PISZ JASNO I WYRAŻNIE , A JAK NIE UMIESZ TO SIĘ PRZEKWALIFIKUJ!!!!!!!!!!!!!!!
Bartek 1969
11 miesięcy temu
A Niemcy przez gardło WP nie przejdzie? Szukam kraju Naziści ,na mapach nie ma ..
dziadek dobra...
11 miesięcy temu
Jestem dziadkiem, szkołę pamiętam co nieco, cholera o żadnych Nazistach nie słyszałem. Tam gdzie ten pan gmerał - Mamerki /Mauerwald/, były Prusy Wschodnie /Provinz Ostpreußen/, Rzeszy Niemieckiej /Deutsches Reich/. Schrony wybudowano dla Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych RZESZY NIEMIECKIEJ Oberkommando des Heeres!!!!!! Nie dla jakichś nazistów!!!!! Przestańcie pisać głupoty!!!!!
bFGkGaOb
niedowiary
11 miesięcy temu
w takim razie przez kogo naprawde byl wykorzystywany ze niby przez kosmitow?
rycho
11 miesięcy temu
Dobrze ze nie zaniemowil na widok zlotego pociagu na swiatlach i pod para. Sezon nie tylko na ogorki malosolne.
Najnowsze komentarze (166)
Normalny
11 miesięcy temu
Panowie starszej daty, posiadajacy bardzo nudne zycie bez jakiegokolwiek dorobku musza sie przyczepic i ponarzekac. Kazdy wie, ze Niemcy byli nazistami. Operowanie innymi okresleniami nie swiadczy o braku historycznej wiedzy. Jak zwykle w imie niepojetego swiatopogladu odbiegaja od sedna artykulu. Zapewne za malo lub w ogole seksu z zona ;)
Stan2
11 miesięcy temu
Teraz hailują w Polsce i jeszcze kase dostają od państwa.
wredna@
11 miesięcy temu
To nie byli naziści ,to byli niemcy którzy mordowali dzieci ,kobiety w ciąży ,zniszczyli nasz kraj i do tej pory nie zapłacili reparacji .Teraz próbują nas zniewolić ekonomicznie!Nie zapomnimy ich zbrodni i bestialstwa.
ada
11 miesięcy temu
a co to za plemie nazisci ,to chyba jeszcze prusami tam zamieszkiwalo
Hin
11 miesięcy temu
Jakiej nazistowskiej? Dno.
Kibic
11 miesięcy temu
A jutro mecz Anglia-Naziści
1939
11 miesięcy temu
Do jasnej cholery.Rosyjscy i Polscy wyzwoliciele nie mordowali nazistow tylko Niemcow?Komunisci,socjalisci czy faszysci wszystko to lewackie ideologie.W 1939 razem napadli na Polske.Mordercy.
WACEK
11 miesięcy temu
TAK= pretensje do całego świata o nazewnictwo i TYLKO NAZIŚCI BEZ WSKAZANIA NARODOWOŚCI a ciągle nasi redaktorzy też =NAZIŚCI= Do szkoły , poczytać i dowiedzieć się a potem pisać PRAWDĘ =NIEMIECCY NAZIŚCI REDAKTORKU. No i podaj dane Kto zaś jesteś.
bFGkGaNT
GFD
11 miesięcy temu
A CI NAZIŚCI TO KTO TO BYŁ???- KOSMICI?,MARSJANIE ?????- NO NIE. TO BYLI NIEMCY.
rozmowy kontr...
11 miesięcy temu
Kto by się przyznał że znalazł bursztyn .