programy
kategorie

Pomyłka astronomów. Ziemia jest w innym miejscu w kosmosie

Astronomia to nauka, w której ciągle zachodzą jakieś zmiany i odkrycia. Dotyczy to nawet faktów, które od wielu lat uważane były za stałe i niezmienne. W 1985 Międzynarodowa Unia Astronomiczna określiła odległość do centrum naszej galaktyki, supermasywnej czarnej dziury, na 27 700 lat świetlnych. Jednak nowe dane z japońskiej sondy VERA podają, że ta odległość jest mniejsza i wynosi już 25,800 lat świetlnych. Większa jest również prędkość, z jaką Droga Mleczna porusza się w kosmosie: 227 km/s. Ziemskim teleskopom trudno jest określić dokładną odległość, co wpływa na zafałszowanie pomiarów. Astronomowie mają jednak nadzieję, że nowe fakty w sprawie położenia kosmicznego Ziemi zmienią nasz sposób poznawania naszej galaktyki.

394 reakcje
189
91
114
Podziel się
Komentarze (114)
27-11-2020
NeoastronomNo właściwie to wiele tłumaczy, bo cały czas coś mi nie pasowało, a teraz to już wszystko jest jasne i jest wreszcie ok.
zobacz więcej komentarzy (114)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(114)
Neoastronom
3 lata temu
No właściwie to wiele tłumaczy, bo cały czas coś mi nie pasowało, a teraz to już wszystko jest jasne i jest wreszcie ok.
werfwd
3 lata temu
I to dopiero prędkość - w 35 lat prawie 2000lat świetlnych - nawet Sokół Millenium nie dałby rady :)
KoPer
3 lata temu
Ziemia jest w innym miejscu? Patrząc na to co się wyrabia, to kosmos jest na Ziemi, a w czarnej dziurze jesteśmy od zawsze.
???
3 lata temu
A może to oznacza że zbliżamy się do centrum (w którym jest masywna czarna dziura) z prędkością 2 tyś lat świetlnych / 35 lat więc tak na prawdę za jakieś 400 lat nas po prostu tam wessie
Lem...
3 lata temu
Przez te pozostałe 25000 lat jej lokalizacja mogła się jeszcze bardzo zmienić. Np. skoro "pożera" światło to może być tuż "obok" Nas a my widzimy tylko te resztki, których jeszcze nie pochłonęła. Ps. to nie jest lekcja języka polskiego! Ps. 2 komentarz to oczywiście sarkazm!
Najnowsze komentarze (114)
xyz
3 lata temu
Uffffff !!!!! Po tytule spojrzałem z przerażeniem czy jeszcze mam pod stopami Ziemię, czy już jest w innym miejscu w kosmosie....
PROTEST SONG
3 lata temu
Nie trzeba szukać daleko. Weźmy taki Mercury, który jest ewidentnie księżycem Słońca. No ale komuś to nie pasowało i zrobili 8 planet ! Dlaczego Słońce które jest stwórcą całego Układu Słonecznego i sponsorem wszelkiego życia na Ziemi nie może mieć swojego własnego księżyca !
ja wcale
3 lata temu
Dziwisz się ? , dziwisz ?
ja wcale
3 lata temu
Dziwisz się ?, dziwisz ?
Shin
3 lata temu
Jest tyle możliwości od XX w, pomijam już nawet stałą współpracę wielu krajów i organizacji z STO i SSP aby ustalić faktyczne położenie SOL w galaktyce, jest Solar Warden, Solar Guardian, jest Federacja Galaktyczna,jest Sojusz Sfer w SOL, można podpytać :) Robią z ludzi nieświadomych co się dzieje :)
Ssssssss
3 lata temu
Czyli tak naprawdę w każdej sekundzie możemy się rozbić niewidomo gdzie i oco ,.
kopernikus
3 lata temu
dlaczego uczeni mowia ze ta dziura jest czarna ?przeciez w srodku jest rozowa chyba ze te klaczki sa wyjatkowo czarne moja stara np.ma ruda dlaczego uczeni nie mowia o rudej dziurze zupelnie nic a nic to smutne...
Szczydoniecki
3 lata temu
Wiemy wiemy, że czarna dziura coraz bliżej. Jeszcze ze dwa lata rządów psychopaty i będziemy w niej.
jasio
3 lata temu
nie bardzo rozumię w stosunku do jakiego układu odniesienia porusza się Droga Mleczna, ktoś mi to wyłumaczy te n227km/s ale w stosunku do czego???zagadkowe
ksksk
3 lata temu
Kiedyś wpadłem do czarnej dziury, ale szczęśliwie udało mi się ją opuścić.
Marek
3 lata temu
Prędkość względem czego ?
Marek
3 lata temu
My mamy czarną dziurę w ZUS
M....
3 lata temu
To nic nowego,każdy z nas ma czarną dziurę w zasięgu swojej ręki
mlekiemimiode
3 lata temu
Jeżeli chodzi o produkty mleczne to dobrze, że droga mleczna tak szybko się do nas zbliża, bo te produkty powinny być w ciągłej sprzedaży.
...
Następna strona