bFGEWVrE
bFGEWVrI
bFGEWVrM
programy
kategorie
bFGEWVrF

Potrącił dziecko na pasach. Lubuska policja publikuje nagranie i apeluje do kierowców

W poniedziałek (16 sierpnia) we Wschowie w województwie lubuskim kierowca potrącił dziecko na pasach. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejski monitoring, a policja postanowiła po kilku dniach udostępnić nagranie. Widać na nim jak 10-letni chłopiec wjeżdża hulajnogą na oznakowane przejście dla pieszych. Chwilę później potrąca je samochód. Chłopiec odbił się od maski auta, po czym szybko wstał i pobiegł na chodnik. Trafił jednak do szpitala na rutynowe badania. Według danych policji, dziecko nie odniosło poważniejszych obrażeń. Sprawca wypadku to 20-letni mężczyzna. Testy nie wykazały obecności alkoholu w jego krwi. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a sprawa została przekazana do prokuratury. Lubuska policja zdecydowała się upublicznić nagranie ku przestrodze. Służby wystosowały specjalny apel. "Kierowco, przed przejściem dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność. ZWOLNIJ!" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej policji.

46 reakcji
8
10
28
Podziel się
Komentarze (28)
19-08-2021
Magda
A może apel do przechodniów, rowerzystów i hulajgonogowców. Rower i hulajnogę przez przejście dla pieszych się PRZEPROWADZA!!!!!!!!! Kierowcy za wszystkich naprawdę nie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (28)

Programy Wirtualnej Polski

bFGEWVrR
KOMENTARZE
(28)
Magda
9 miesięcy temu
A może apel do przechodniów, rowerzystów i hulajgonogowców. Rower i hulajnogę przez przejście dla pieszych się PRZEPROWADZA!!!!!!!!! Kierowcy za wszystkich naprawdę nie są wstanie myśleć.
ola
9 miesięcy temu
Skoro człowiek na hulajnodze jest wg prawa pieszym, to niech się porusza po pasach z prędkością jak pieszy. Oczywiście tu wina kierowcy, nie zachował żadnej ostrożności przed przejściem. Tylko chłopak też jej nie zachował, beztrosko wjechał między samochody. Jak widzę, że jadące auto nie zamierza się zatrzymać, to nie pokazuje, że mam pierwszeństwo, tylko czekam aż mnie minie i sobie spokojnie przechodzę. Wielu już wśród Nas nie ma, mimo iż mieli pierwszeństwo. Prawo jest jakie jest, ale zdrowy rozsądek też trzeba zachować i mieć oczy dookoła głowy, bo to piesi więcej ryzykują. Kierowca może zasłabnąć, być pijany, naćpany i co wtedy pieszemu po pierwszeństwie?
kierowca
9 miesięcy temu
Za co zatrzymane prawo jazdy ? Za jazdę gówniarza bez opiekuna hulajnogą po przejściu. Nie wiedziałem że teraz są inne interpretacje Policji niż w prawie o ruchu drogowym. Kierowca musi uważać a inny użytkownik już nie. POLSKA paranoja nieprzepsów !!!
bFGEWVsj
123
9 miesięcy temu
Od kiedy w prawie jest tak że kierowca jadąc ma przewidzieć czy pieszy wskoczy na jezdnie czy może będzie przechodził obok. No ale cóż zawsze wina kierowcy, nawet jeśli ktoś rzuciłby się pod samochód.
Geo
9 miesięcy temu
Takie prawo - jesteś winny mimo to, że nie miałeś szans zauważyć, że mały wjeżdża pomiędzy dwa jadące w odstępie 3 m samochody.
Najnowsze komentarze (28)
Coś nie tak
9 miesięcy temu
Gnojek przebiegał przez pasy między jadącymi samochodami a policja apeluje do kierowców?
Albercik
9 miesięcy temu
Kierowca winien pozostawić auto w miejscu... Uważam, że powinien stracić prawo jazdy...
hgfghhfg
9 miesięcy temu
Wszędzie tylko te hulajnogi pędzące rolki przecież to już jest masakra jakaś, nie patrzą nic a później wina kierowcy, niedługo nie będzie jak jechać bo trzeba będzie wypatrywać czy nie pędzi na złamanie karku jakiś hulajnogowiec albo rowerzysta
ewa
9 miesięcy temu
ewidentna wina kierowcy ,na przejsciu sa i wchodza piesi ,100% wina kierowcy ,a czy sie przeprowadza rower ,hulajnoge ,czy nie ,zblizasz sie do przejscia ,nie ma kierowca nic na swoje usprawiedliwienie.
John
9 miesięcy temu
Kiedy wreszcie ludzie zaczną odpowiadać za wtargnięcie na przejście.Zawsze winny kierowca,a dziecko na hulajnodze może wjechac na przejście 25km na godz i kierowca nie ma żadnych szans zatrzymać pojazd.Może jechać bez świateł i traktowane jako pieszy to jest chory wymysł ustalających przepisy.
John
9 miesięcy temu
Kiedy wr
Ann
9 miesięcy temu
Są pasy kierowca powinien zachować czujność. To tak jak z zieloną strzałką kierowcy ją traktują jak zielone światło.
Monika
9 miesięcy temu
Tak do końca to nie była wina kierowcy, nie tak do końca.
bFGEWVsb
rowy przed pr...
9 miesięcy temu
miał mniej niż sekundę, żeby zorientować się, że to nie pieszy tylko na pojeździe, który od razu będzie przed maską
Muchahoo
9 miesięcy temu
Redaktorze naczelny. Jak publikujesz nagranie od policji, która prosi o pomoc społeczeństwo nie dawaj przed wideo reklamy!!! Rozumiem biznes ale ogólne dobro jest ważniejsze. Ja np. nie obejrzałem wideo, a jestem z lubuskiego. Kapitalizm zmierza do nikąd, niestety.
kac
9 miesięcy temu
uczyli mnie przed przejściem ,,spójrz w lewo , spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo. jeśli droga wolna idź! teraz pieszy lub rowerzysta ma pierwszeństwo przed ciężarówka!. nie trzeba sie rozglądać więc tego nie robią. czy pocieszeniem ma byc to ze tez usiada za kierownice? a może ograniczyć prędkości d