bFgmQxXE
bFgmQxXI
bFgmQxXM
programy
kategorie
bFgmQxXF

Powódź w Chinach. Wschód kraju zmaga się z silnymi ulewami

Prowincja Anhui we wschodnich Chinach poważnie ucierpiała przez powodzie z dwóch pobliskich rzek. Chodzi o najdłuższą rzekę w Azji Jangcy - mniejszą Huaihe. Obie zniszczyły już ponad 30 tys. domów. 1517 stacji meteorologicznych leżących między tymi rzekami odnotowało 126 potężnych ulew w weekend. Poziom wody na rzece Huaihe przekroczył już 28,78 m. To o 1,28 m powyżej linii ostrzegawczej. Do tej pory służby uratowały ponad 1,9 tys. osób z zalanych domów. Liczba ofiar powodzi cały czas rośnie. W ciągu najbliższych trzech dni opady deszczu osłabną i przesuną się na północ - prognozują stacje meteorologiczne. Powodzie w porze deszczowej w Chinach pojawiają się każdego roku. Tegoroczne są jednak wyjątkowo silne i groźne.

112 reakcji
38
45
29
Podziel się
Komentarze (29)
20-07-2020
AdrianChiny podobnie jak Polska powinny wprowadzić program ,,Oczko wodne przy każdej zagrodzie".....
zobacz więcej komentarzy (29)

Programy Wirtualnej Polski

bFgmQxXR
KOMENTARZE
(29)
Adrian
2 lata temu
Chiny podobnie jak Polska powinny wprowadzić program ,,Oczko wodne przy każdej zagrodzie".....
rtyu
2 lata temu
amerykański system haarp w akcji
Dżej Bi
2 lata temu
Jak rodzą się tak ohydne , jak niektóre z poniższych komentarze. Ludzie nim coś chlapniecie zastanówcie się przynajmniej dwa razy!!! Proporcjonalnie- jaki jest nasz kraj?
bFgmQxYj
oban
2 lata temu
A BEDZIE NA SWIECIE Z KAZDYM ROKIEM GORZEJ PRZECIEZ OCIEPLENIA NIE MA
toja
2 lata temu
Natura czasem odwiet bierze.
Najnowsze komentarze (29)
as
rok temu
Bzdura na resorach ciągle podają że topią się lodowce a jednak poziom oceanów nie wzrasta
co?!
rok temu
globalne straty 14 mld $?? to nawet Polska może pokryć takie straty dla całego świata. coś się chyba komuś popie pszyło.
barni
rok temu
To są zmiany klimatyczne jakie przebiegały na ziemi od milionów lat i działalnośc człowieka nie ma na to najmniejszego wplywu ! Ograniczenie gazów cieplarnianych to tylko biznes na którym bogaci sie wzbogacą a biedni zubożeją i o to im chodzi !
coola
2 lata temu
Poszkodowany jest poszkodowanym. To fakt. Ale w dużej mierze na własne życzenie. To audi chciało wjechać, trochę było już na pasie, a "poszkodowany" dał w palnik , nie ustąpił i jest efekt. Kultura na drodze czasem się przydaje. Wystarczyło wpuścić.
savat1
2 lata temu
Wyborca Rafałka , pewnie na amfie , typowe zachowanie tego elektoratu .
Jay
2 lata temu
Panie Kowalski. Jak bardzo trzeba być inteligentnym inaczej, aby 3,14eprzyć takie bzdury. Jak ktoś, kto jest v- e ministrem a zarazem absolwentem prawa może nie umieć mówić poprawnie po polsku. O stronie merytorycznej tej wypowiedzi wolę milczeć. Jeśli tacy osobnicy jak pan są czołowymi postaciami w rządzie, to jacy muszą być wasi wyborcy. ( inteligentnych przepraszam ) To obraza dla wielu milionów Polaków.
jumbo007
2 lata temu
może sie spieszył , a ten koleś w passacie to wyraźnie przyspieszył , więcej wyrozumiałości.
123bajka ha h...
2 lata temu
Ocieplenie klimatu, a jego objawem susza!!!
bFgmQxYb
..
2 lata temu
To kara od natury za corone !!!
Miś Koralgol
2 lata temu
Oby kraj ten zmiotło z powierzchni ziemi. To kraj bandycki
fl.
2 lata temu
“Chodzi o najdłuższą rzekę w Azji Jangcy - mniejszą Huaihe.” W oryginale zapewne chodziło o Jangcy i drugą co do wielkości w Chinach Rzekę Żółtą (Huang He). Autorowi/Autorce wystarczyło, że brzmi w miarę po chińsku i wyszedł/wyszła z założenia, że jak jeszcze doda myślnik, to nikt się nie zorientuje, że nie wie, o czym pisze.
Tak
2 lata temu
Ten naród zbytnio się rozmnaża jak jakieś karaluchy, swoją expansja degradują środowisko, zjadają wszelakie zwierzęta i mordują je w nie humanitarny sposób więc przyroda będzie ich sama eliminować, i dobrze.
Czyżby USA ur...
2 lata temu
HAARC?
Chris
2 lata temu
Emocje jak na grzybach
bFgmQxYD
bFgmQxXK
bFgmQxYK
bFgmQxYL