programy
kategorie

Przeżyły uderzenie asteroidy. Tajemnica potężnych gadów wyjaśniona

Krokodyle to niemal drapieżcy idealni. Są bardzo silne, odporne, przebiegłe i nie mają wielu wrogów, którzy im zagrażają. Nic dziwnego, że przeżyły nawet uderzenie potężnej asteroidy 66 mln lat temu, która sprawiła, że wyginęły dinozaury. Dlaczego jednak krokodylom udało się to, co nie udało się dinozaurom. Według naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego, tajemnica ich przeżycia wiąże się z ich wyglądem i warunkami fizycznymi. Krokodyle potrafią przeżyć długo bez pokarmu, mogą przebywać na lądzie i w wodzie, nie straszna im ciemność oraz groźne urazy, po których szybko się regenerują. Ich ewolucja zdaniem naukowców zatrzymała się miliony lat temu, lecz wbrew pozorom, to sprawiło, że są tak potężnymi zwierzętami.

08-01-2021
70 reakcji
34
10
26
Podziel się
Komentarze (26)
08-01-2021
sprostowanietą wiadomość znamy od dwóch lat a więc mowa nie o wydarzeniu sprzed 66 000 000 lat lecz sprzed 66 000 002 lat Pozdrawiam.
zobacz więcej komentarzy (26)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(26)
sprostowanie
3 lata temu
tą wiadomość znamy od dwóch lat a więc mowa nie o wydarzeniu sprzed 66 000 000 lat lecz sprzed 66 000 002 lat Pozdrawiam.
Zdziwiony
3 lata temu
energie czerpią ze słońca a nastała ciemność i im nie przeszkadzało, hmm?
Vered
3 lata temu
Na pewno ... a za 2 tygodnie przeczytam, że się mylili i tak w kółko. Jak dobrze być naukofcem ... można się mylić do bólu i nie wylecieć z roboty. Jak ja się pomylę, to wylatuję na zbity pysk !
lak
3 lata temu
dlaczego nie ewoluowały? Przecież warunki na ziemi przez te 200 mln lat ulegały drastycznym zmianom. Może ich uniwersalizm sprawił, że nie musieli. Zastanawia mnie kto okaże się istotą doskonalszą? Krokodyl który jako niezmieniony gatunek przetrwał 200 mln lat czy człowiek? Ile lat przetrwa nasz gatunek?
Dziwne
3 lata temu
200mln lat i nie ewoluowały jak twierdził Darwin ?
Najnowsze komentarze (26)
qwert
3 lata temu
Od twojego postu minęły 3 dni. Musisz dokonać korekty.
pawel
3 lata temu
a po co ten pośpiech ?
ciekawski
3 lata temu
a jeśli powiem że to nie asteroida a potop, a krokodyle przeżyły bo umiały pływać _ to co powiecie na tą teorie ??
jj49
3 lata temu
łykacie bajkę o asteroidzie jak pelikany..... przecież wiadomo że to tylko bajka dla lemingów, to tak samo jak archeolodzy opisują przedmioty których funkcji nie są w stanie ustalić że to są "przedmioty kultu religijnego", a jakby osoba z tamtego czasu widziała tych naukowców to polała by się ze śmiechu że taki naukowiec myśli że on się modlił np. do ozdobnego nocnika. Nie asteroida była na pewno przyczyną przerzedzenia gatunków.
analityk
3 lata temu
Entuzjastom oraz zwolennikom TEORII ( załozenie , przypuszczenie ) ewolucji Karola Darwina polecam wykład Dwight'a Nelsona : czarna skrzynka Darwina ( jest to wykład religijny lecz prezentowane tam fakty oraz wywody naukowe mogą stać się punktem zwrotnym w rozumieniu tego zagadnienia )
usmialem
3 lata temu
Widze cala masa eskpertow z bozej laski.
Maryoosh
3 lata temu
Nie ewoluowały, bo już były doskonałe. Jaki krokodyl jest, każdy widzi: perfekcja w każdym detalu. W tym modelu po prostu nie ma już czego ulepszyć. Krokodyle to bardzo udany projekt w przeciwieństwie do takich np. nosorożców, które są pełne niedoróbek i grozi im wyginięcie.
biolo
3 lata temu
Ewolucja,to nie bezmyślny mechanizm. Gdy zwierzę jest doskonale przystosowane do otoczenia,w którym żyje,ewolucja stopuje,bo nie ma potrzeby by istota żyjąca się zmieniała. Gdy środowisko ulega zmianie lub zwierzę(roślina) opanowuje nowe środowiska,wtedy włącza się mechanizm przystosowawczy. Lepiej przystosowany przekaże geny. Warunki w jakich żyją krokodyle są stałe,więc po osiągnięciu doskonałego przystosowania ewolucja przyhamowała.
57KerenOr
3 lata temu
PO PROSTU NAUKOWE BZDURY...
prof.Anna
3 lata temu
To nie prawda że ich ewolucja zatrzymała się 66 mln lat temu. Z krokodyli wyewoluowali reptilianie, a po podpisaniu paktu z techno-nekromantami z Alfa Centaurii sterują światem z bazy po ciemnej stronie księżyca. Teraz dzięki czipom w szczepionkach na COVID będą mogli sterować naszymi umysłami przez wieże 5G! Znajomy ma dostęp do tajnych akt ze strefy 51 bo był kiedyś szpiegiem w amerykańskiej armii! Obudźcie się ludzie!
Zbigniew
3 lata temu
Razem z Ryszardem Gawle opisalismy w ksiazce "Dinozaury i potega 1 Celsjusza" (wersja angielska: Dinosaurs and the Power of One Degree Celsius) konsekwencje uderzenia asteroidy sprzed 65 milionow lat. Dinozaury wymarly poniewaz byly wszystkie stalocieplne, czyli nie byly gadami jak sie ciagle jeszcze uwaza. To jest nasza teoria, do ktorej przychyla sie coraz wiecej naukowcow.
wnuczek
3 lata temu
jaka ewolucja ? Darwin mówił, że to tylko teoria
Prorok
3 lata temu
Ludzie zakłamują historię 2 wojny a tu niby wiemy co było miliony lat temu, nic nie wiemy przestańcie siać propagandę, weście się za przyszłość nie przeszłość.
46-letni
3 lata temu
brednie. przezyly poniewaz pewna grupa tych zwierzat znalazla sie w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie i tyle. czysty przypadek