bEDGnpaY
bEDGnpbc
bEDGnpbg
programy
kategorie
bEDGnpaZ

Przypadkowe odkrycie w trumnie mumii

Szkoccy eksperci, w trakcie prac konserwatorskich, w trumnie egipskiej mumii sprzed 3 tys. lat. znaleźli rysunki. Trumnę mumii "Ta-Kr-Hb", która była kapłanką lub księżniczką z Teb, otwarto pierwszy raz od ponad 100 lat. Konserwatorzy chcieli zabezpieczyć kruche szczątki mumii. Zauważyli wtedy ukryte pod nią obrazy. Dzieła przedstawiają egipską boginię Amentet, nazywaną "przyjaciółką zmarłych" w królestwie śmierci. Eksperci podkreślali, że nie było wcześniej potrzeby otwierania trumny i podnoszenia kruchej mumii. W 2013 r. prześwietlono drewnianą trumnę, ale nic wtedy nie znaleziono. Trumna z Egiptu została ofiarowana szkockiemu Muzeum Perth w 1936 r. Mumia trafi na wystawę w 2022 r.

03-04-2020
123 reakcje
71
31
21
Podziel się
Komentarze (21)
03-04-2020
Alek
Jak to pięknie określono kradzież, "Trumna z Egiptu podarowana szkockiemu Muzeum". Kto podarował Rodzina zmarłej Egipcjanie czy jakiś Brytyjczyk który wcześniej...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (21)

Programy Wirtualnej Polski

bEDGnpbl
KOMENTARZE
(21)
Alek
rok temu
Jak to pięknie określono kradzież, "Trumna z Egiptu podarowana szkockiemu Muzeum". Kto podarował Rodzina zmarłej Egipcjanie czy jakiś Brytyjczyk który wcześniej przywłaszczył?
rk18
rok temu
Kto darowuje swoich królów muzeom!!?? to kradzież Anglików traktujący świat jak swooje prywatne podwórko należy oddać Egiptowi wszystko co ukradli Anglicy Francuzi Niemcy USA i inni pod płaszczykiem wykopalisk, badań itp!!!
jaceks
rok temu
Otwierajcie więcej takich trumien i zakłócajcie wieczny spokój zmarłym to wyjdzie jakiś syf sprzed 100 czy kilkuset lat i wszyscy podzielimy ich los przez ciekawskich pseudo naukowców.
bEDGnpbD
Fu...k
rok temu
Prawie wszystkie skarby z Egiptu i nie tylko, zostały potajemnie wykopane, i bez zgody rządu Egipskiego wywiezione za granicę . To zwyczajne złodziejstwo było .
hehe
rok temu
O kurcze a ja już myślałem ,że pod mumią była karteczka z napisem Made in China
Najnowsze komentarze (21)
Ubawiony Bogd...
rok temu
Czego to można się dowiedzieć. Mumia miała wadę, i nie mogła się prawidłowo rozwijać. A czy są mumie które mogą się prawidłowo rozwijać. Dawniej by napisano że zmumifikowane dziecko miało wadę genetycznoą. Ale i tak dobrze, że nie napisano o wadzie genetycznej sarkofagu.
pi.
rok temu
PO co pytać takich ludzi o te sprawy. Każdy wie, że oni tylko i zawsze grabią do siebie, a dla zwykłego ludu piniędzy nie ma i nie POwinno nigdy być.
obserwator
rok temu
czy to znaczy ,że robili badania prenatalne, i stosowali aborcie?
Romek
rok temu
Na pewno znaleźli tam Wieniawę, albo Rozenek-Majdan. One się wszędzie pchają.
Taka Prawda
rok temu
Gdyby nie to zabezpieczenie w formie wywozu , to katolstwo lub inne kryminalne badziewia zniszczyło by ten artefakt !! Na całym świecie katolstwo i inne sekty niszczyło i niszczy nadal to co nie mieści się im w ciasnych mózgach sekciarzy !!
djan
rok temu
Nie ma się co denerwować. Przecież wiadomo, że największymi złodziejami w dziejach są Anglicy. W imię króla i królowej okradli i prowadzili gospodarkę rabunkową na całym świecie.
Stańczyk
rok temu
Czy to nie jest bezczeszczenie zwłok ?
lotto
rok temu
Sensacja to by była, gdyby pod mumią znaleziono . . . pampersa ;). Sensacją jest, że w starożytności mumie żyły . . . chociaż jakby się tak dobrze przyjrzeć to może i współcześnie znalazłoby się co najmniej kilka żywych mumii - wystarczy włączyć TV
bEDGnpbv
I 62
rok temu
a po co dobierali się do tej trumny i jakim prawem darowali,czy byli by szczęśliwi gdyby grzebano w szczątkach ich bliskich za 3000 lat i potomni przekazywali je jako suvenire?chore!!! Macie efekty tego niechlujstwa,brudu ,spożywania padlini ,grzebalstwa w postaci covid 19
Tom
rok temu
Została skradziona przez brytoli.
Łobserwer
rok temu
Cytat: "dowiedzieć się więcej o mumii, która żyła w okresie...". To mumie żyją? Ciekawe.
Fu...k
rok temu
Prawie wszystkie skarby z Egiptu i nie tylko, zostały potajemnie wykopane, i bez zgody rządu Egipskiego wywiezione za granicę . To zwyczajne złodziejstwo było .
mm
rok temu
Koronawirus?
hehe
rok temu
O kurcze a ja już myślałem ,że pod mumią była karteczka z napisem Made in China
bEDGnpbX
bEDGnpbe
bEDGnpce
bEDGnpcf