bFNUNbSc
bFNUNbSg
bFNUNbSk
programy
kategorie
bFNUNbSd

Psy w kościele. Niezwykła inicjatywa na Mazurach

Wieś Łęguty leży w województwie warmińsko-mazurskim. Mieści się tam zabytkowy kościół ewangelicki, w którym pracuje na co dzień niezwykły ksiądz — Wojciech Płoszek. Kaznodzieja postanowił wesprzeć pewną szczególną akcję charytatywną, organizowaną przez Monikę Dąbrowską - organizatorkę akcji "Bieg na sześć łap". Ksiądz Płoszek chce zachęcić swoich wiernych, by nie tylko dbali o swój rozwój duchowy, ale również pomagali potrzebującym dookoła. Dotyczy to wszystkich stworzeń na Ziemi. Dlatego ksiądz postanowił zaprosić do kościoła bezdomne psy, licząc na to, że może znajdą nowy dom wśród wiernych. W ten nietypowy sposób Wojciech Płoszek zachęcał swoich parafian do adopcji psów i kotów, które przebywają w okolicznych schroniskach. Niektóre z nich są już starsze i mają bardzo małe szanse na adopcję.

1236 reakcji
948
124
164
Podziel się
Komentarze (164)
14-09-2020
ateistaszacunek i podziw dla tego pana, brawo
zobacz więcej komentarzy (164)

Programy Wirtualnej Polski

bFNUNbSp
KOMENTARZE
(164)
ateista
2 lata temu
szacunek i podziw dla tego pana, brawo
kościelny
2 lata temu
To nie ksiądz, tylko pastor
GOŚC
2 lata temu
a co to ma do rzeczy czy on ksiądz czy pastor,czy sprzątaczka ,liczy sie to kim on jest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ajest wspaniałym człowiekiem za to co robi.
bFNUNbSH
no tak
2 lata temu
Chrześcijanie to kościół ewangelicki. Kościół katolicki, szczególnie ten w Polsce z chrześcijaństwem niewiele ma wspólnego. Całkowicie odszedł od nauk Jezusa Chrystusa.
Sway
2 lata temu
B rawo , brawo Pastorze , czapki z glow.Zaden katolicki ksiadz by na to niewpadl , by braciom mniejszym pomoc ,a przeciez stworzyl ich BOG , Takiego Ksiedza bym sobie zyczyl i chodzilbym do kosciola ,z radoscia , BRAWO
Najnowsze komentarze (164)
Zębiełek
rok temu
Jeden z niewielu,którzy chcą coś co dobrego zrobić dla zwierząt.
mag
2 lata temu
i to jest prawdziwy człowiek. Żadna tam podróbka.Chylę czoło i trzymam kciuki za powodzenie akcji.
Mariola
2 lata temu
Kosciol ewangelicki jest bardziej otwarty...
Vox
2 lata temu
Jeżeli zwierzęciu wolno stać przed ołtarzem, to ten kościół jest chyba zwyczajnie bardziej normalny.
Obserwator
2 lata temu
Nienawidzę gdy dzieją się takie cyrki w Kościele przed ołtarzem, nie tylko chodzi o psy, o Mikołaja i inne show. Przed Kościołem, na plebani ale nie przed ołtarzem! Tylko Bóg!
ANIOŁ ŚWIATŁA
2 lata temu
UMÓWMY SIĘ-KAPŁAN KATOLICKI. I TAK WYJĄTKOWY
Andrzej
2 lata temu
No wreszcie i kosciol,Choc oczywiscie nie katolicki zaczyna uwazac zwierzeta za istoty majace uczucia i potrzebujace pomocy do takiego bym na pewno poszedl na nabozenstwo,mimo iz jestem niewierzacy
karamorda
2 lata temu
Odczep się od księży.
bFNUNbSz
Anna
2 lata temu
Chyle czola przed dobrym czlowiekiem. Serdecznie pozdrawiam Pastora i dziekuje. Szkoda ze u mnie ksieza nie maja takich pomyslow. Moze czesc zwierzaczkow znalazlaby nowe domy.
Anka
2 lata temu
Czy ksiądz czy ..ale człowiek z ogromnym sercem
ada
2 lata temu
protestantom odbija do końca.
catholico
2 lata temu
jest takie dość znane powiedzenie wśród protestantów,przynajmniej w Ameryce ,,Weak Catholics become protestants,strong protestants become catholic" Mysle ze nic tu wiecej dodać nic ująć.
Niki
2 lata temu
Autor tego tekstu niech koniecznie się poduczy jak wygląda ksiądz a jak pastor !!!
zwierzolub
2 lata temu
brawo za inicjatywę, nie tylko głosić miłosierdzie ale też działać, nasi bracia mniejsi też czują, uszanujmy to i pomóżmy
...
Następna strona
bFNUNbTb
bFNUNbSi
bFNUNbTi
bFNUNbTj