bEUvEGAA
bEUvEGAE
bEUvEGAI
programy
kategorie
bEUvEGAB

Raport komisji przy ONZ. Rosja i Syria popełniły zbrodnie wojenne

Komisja śledcza ds. konfliktu w Syrii z ramienia ONZ opublikowała 7 lipca raport, w którym uznała rosyjskie i syryjskie działania w prowincji Idlib za zbrodnie wojenne. Śledczy zwrócili uwagę, że bombardowania zabiły tysiące ludzi i zmusiły do ucieczki około miliona. Komisja opisała 52 naloty. Aż 47 wykonały siły syryjskie wspierane przez Rosję, pozostałe sami Rosjanie. Komisja śledcza ds. Syrii oskarżyła również Hayata Tahrir al-Shama (HTS) o ostrzeliwanie artylerią obszarów cywilnych "bez widocznego, uzasadnionego celu wojskowego". Ta dżihadystyczna grupa powiązana z al-Kaidą kontroluje północno-zachodnią część Syrii. Raport komisji obejmuje okres od listopada 2019 r. do czerwca 2020 r.. Rosja wypiera się bombardowań cywilów.

106 reakcji
12
49
45
Podziel się
Komentarze (45)
08-07-2020
ArturBiedni terroryści eh, przepraszam: demokratyczna syryjska opozycja...Czy Amerykanie ciągle jeszcze torturują i więzią bez wyroku ludzi w Guantanamo? Co na to ONZ?
zobacz więcej komentarzy (45)

Programy Wirtualnej Polski

bEUvEGAN
KOMENTARZE
(45)
Artur
rok temu
Biedni terroryści eh, przepraszam: demokratyczna syryjska opozycja...Czy Amerykanie ciągle jeszcze torturują i więzią bez wyroku ludzi w Guantanamo? Co na to ONZ?
KOmentator
rok temu
A dlaczego USA wywolaly wojne domowa w Syrii, tworzac tam ISIS ??? Gdyby USA nie stworzyly tam terrorystow, majacych za zadanie kradziez ropy i innych bogactw dla USA, Syria bylaby dzisiaj wspanialym panstwem. No a gdzie swiat byl, kiedy USA i NATO z udzialem Polakow bombardowaly Serbie, oderwaly spory jej kawalek i stworzyly islamistyczne panstwo terrorystyczne w sercu Europy, ( KOSOWO ), ktore jest europejskim centrum handlu narkotykami i kobietami i jest poza wszelka kontrola , bo jest islamskie ??? I pod egida USA, ktore stara sie narkotykami pokonac Unie Europejska ???
Belka w oku
rok temu
Hiroshima i Nagasaki tot co to bylo? Dywanowe naloty w Niemczech to co to bylo? Wietnam tot co to bylo? Jak juz oskarzamy to badzmy przynajmniej sprawiedliwi w oskarzeniach
bEUvEGBf
dlaczego
rok temu
Rosja i Syria a bandyci i zbrodniarze z USA są super. a kim są ci z ONZ czy nie też zbrodniarze ?
jarooo
rok temu
Acha, Idlib, to se wybrali miejsce, pasujące do tezy o ludobójstwie, gniazdo szerszeni szkolonych i wspieranych przez Usraj. Zapomniałem, jeszcze bombardowanie szpitali, kolejna bajka dla...
Najnowsze komentarze (45)
Rosja pokonał...
4 miesiące temu
usa tą wojnę rozpętali a teraz pod przykrywką onz zmyślają pseudo raporty którymi przejmować się nie należy liczy się zwycięstwo a Rosja tę wojnę wygrała dzięki temu Asad dalej prezydentem USA KTÓRE TĘ WOJNĘ ROZPĘTAŁO bierze się za propagandę bo przegrało wojnę
edzio
rok temu
Bedom ich bombić?
nick
rok temu
a jak tam sprawa izraelskich zbrodni w Palestynie?
Paul
rok temu
Rosjanie to mordercy i tyle, putin to dyktator. Teraz niech sie Ukraina nimi martwi.
krisuss1516
rok temu
no i co im zrobią...
Mis
rok temu
Kiedy wybory w Syrii a kiedy żona Prezydenta Syrii wróci do własnego kraju z Anglii?
jan0
rok temu
kiedy napiszesz 0 zbr0dniach usa
miecio123
rok temu
A kiedy raport komisji o zbrodniach usa.
bEUvEGAX
NIE KŁAMAĆ
rok temu
Zbrodnie wojenne w Syrii to popełnili USA , WB oraz państwa NATO która ma większość w ONZ więc sami sobie uchwalili oskarżenia Rosji o zbrodnie wojenne .ONZ to fikcja organizacja zdominowana przez państwa z Paktu północnoatlantyckiego.
lol
rok temu
I oczywiście świat zdziwiony ? Czego się spodziewaliście po SOJUSZNIKU Hitlera - roSSji ?
Iwan z Moskwy
rok temu
Pisze Wania list z pokojowej delegacji na jaką został wysłany do Afryki. W tamtym tygodniu ja ubił 2 słonie, odnogo nosorożca i 38 plisnołków. W tym tygodniu ja ubił 2 lwy, odnu żyrafu i 45 plisnołków. A co to Wania są te plisnołki ? A to są takie czarne stworzonka co siedzą w glinianych budkach krytych słomą. Wpadasz do takiej budki z kałachem i ratata i masz 8 albo wiecej tych plisnołków. One tak zabawnie piszczą PLIS NO ! PLIS NO ! no to my ich nazywamy PLISNOŁKI !
Ala
rok temu
Pytanie: o co walczą teraz Ci żołnierze na filmie? O te ruiny, kupę kamieni, o tę spaloną ziemię?
Koniec ISIS w...
rok temu
Siły Prezydenta Assada i Rosjanie otoczyli ostatnią enklawę, gdzie rzadzą terroryści z ISIS i zamierzają tę bandę wytępić. Ponieważ jest tam sporo "doradców" z państw NATO (i nie tylko); to wiadomo, że jak padnie prowincja Idlib, to ci "doradcy" wpadną w ręce sił prezydenta Assada. Ukrywaja się oni w schronach pod szpitalami i innymi budynkami użyteczności publicznej. Brakuje im zaopatrzenia w broń i amunicję, i stąd ta rezolucja niemiecko-belgijska, żeby otworzyć więcej miejsc na przerzut zaopatrzenia. Ludność cywilna jest tylko zakładnikiem w rękach tych terrorystów. Rosjanie zostawili tylko jedno przejście, które byc może kontrolują; patrząć. co jest w tych dostawach.
Beriak
rok temu
Ludzie radzieccy maja wprawę w mordowaniu.
bEUvEGBz
bEUvEGAG
bEUvEGBG
bEUvEGBH