programy
kategorie

Rozbiór Czechosłowacji przez Polskę. Kulisy zajęcia Zaolzia w 1938 roku

Zajęcie Zaolzia w 1938 r. uznano nad Wisłą za wielki sukces. W Europie o Polakach mówiono jako o sojusznikach Hitlera. Polsko-czechosłowacki konflikt o Zaolzie toczył się od 1920 r., po odebraniu Polsce prawa do tych ziem. Materiał powstał na podstawie tekstu opublikowanego na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Na konferencji monachijskiej w 1938 r. Francja, Anglia, nazistowskie Niemcy i Włochy przyłączyły sporne tereny do III Rzeszy. Polska wystąpiła do Czechosłowacji o oddanie Zaolzia. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Zajęcie Zaolzia przez Polskę w 1938 roku. Dlaczego nasze wojsko wzięło udział w rozbiorze Czechosłowacji?

1094 reakcje
177
525
392
Podziel się
Komentarze (392)
17-01-2022
Plpl
Gdy Polska walczyła z bolszewikami, Czesi zajęli Zaolzie. Taki przyjacielski nóż pod żebro, gdy sąsiad w biedzie. Tego już szanowna redakcja nie wiedziała? Do tego...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (392)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(392)
Plpl
2 lata temu
Gdy Polska walczyła z bolszewikami, Czesi zajęli Zaolzie. Taki przyjacielski nóż pod żebro, gdy sąsiad w biedzie. Tego już szanowna redakcja nie wiedziała? Do tego blokada dostaw broni z zachodu, również przez dokerów brytyjskich... 1938 to konsekwencja wcześniejszych wydarzeń.
swiadomy
2 lata temu
Odebralismy to co Czesi zabrali nam gdy my walczylismy z bolszewikami.
Marrs
2 lata temu
Blokowali amunicję z Francji kiedy Polska broniła się przed bolszewikami w 1920. Dlaczego w Czechach nie było partyzancki" Bo Hitler zabronił.
robert
2 lata temu
od początku agresorem byli Czesi. To oni wtargneli na nasze tereny korzystając z zagrożenia sowieckiego Warszawy i całej Polski. Nasza ówczesna dyplomacja nie potrafiła tej sprawy załatwić a kolejny błąd w 1939 roku uniemożliwił nam dochodzenie swoich racji
anatol
2 lata temu
Za mało wojska Polskie zajęły!
Najnowsze komentarze (392)
szkop
2 lata temu
Nie zajeli tylko odzyskali .Zreszta Czesi cala wojne produkowali uzbrojenie dla Niemcow
Pytam
2 lata temu
Może w końcu nasz rząd zacznie oskarżać za propagandę Zachód i media? Niech w końcu będzie głośno choćby w sieci, że po raz kolejny Polska wygrała taką i taką sprawę w kwestii pomówienia Polski na zasadzie pisania półprawd itd. Od 1990 to. nie mamy odważnych prawych?
Nick
2 lata temu
A czy czesi czasami nie wpuścili hitlerowców do kraju bez oddania ani jednego strzału??
Pozdrawiam
2 lata temu
I dlatego historii muszą się uczyć nasze dzieci, byle nie wkuwać, ale na zrozumienie powodów, gdyż inaczej Zachód i sąsiedzi wpoją im, że to polski naród był winien wszystkiemu, co złe. Niestety,w tej formie sposobu nauczania historia staje się nieatrakcyjna dla młodych. Może jakieś gry edukacyjne na wszystkie systemy operacyjne? Polacy drodzy, przecież potrafimy. Prawda? Dla ojczyzny, nas, potomków i w obronie naszych przodków. Nawet dziś nie możemy mieć spokoju. Trzeba wyplenić zło, odsiać fałsz od prawdy.
Bolek
2 lata temu
Tak się właśnie kreuje nową historię... W tym sporze jedynym agresorem były Czechy - prawdziwy sojusznik Hitlera.
Poiuy
2 lata temu
Co to za wieprz piszę takie rzeczy o Polsce . Czy ktoś mu karze . Czy co tylko złe to my . Bo to się czyta albo osłabia nasze ego . Powinni podpisywać się pod artykułem .
lucky lucek
2 lata temu
Nie rozbiór przez Polskę a aneksja przez Niemców. Polska tylko odebrała zagrabione zbrojnie w 1919 Zaolzie.
Dziękuję
2 lata temu
Piękna robota, identyczne kłamstwa jak z plandemia i cowidkiem. Przez co ludzie przestaną oglądać TV i czytać takie portale. Zaczną szukać prawdy w mediach internetowych które nie należą to dużych zakłamanych korporacji. Robicie dobra robotę, dziękuję.
Historia
2 lata temu
Ogłupiają i kreują inna historię. 85% medii na całym świecie są w rękach tych samych korporacji. Kłamstwa cowidowe to były ponad normę. W 04.2020 Wielka plandemia , tylko zapomnieli sprzedajni dziennikarze że szpitale na całym świecie byle puste jak nigdy. Później na jesień umierali ci którym odwołano operacje , a wpisali Cowid. Odkładajcie TV i szczepcie się dalej genetyka bez badań genotoksyczności, płodności i farmakokineczynych.
Dej
2 lata temu
Co za bzdury piszesz !
Już wystarczy
2 lata temu
I tak jest zakłamywana historia przez takich jak wy , książki w szkołach to fikcja. Wszystko wyjdzie , kto sponsorował Hitlera , kto chciał państwa w Palestynie. Może ktoś zapyta , jak Szwajcaria mogła być od 200 lat neutralna w wojnach ? Państewko które każdy omijał. Czas na prawdę.
Teddy
2 lata temu
Jak można tak kłamać. Uważacie Polaków za idiotów. To Czesi zabrali Zaolzie (wbrew Wersalowi) w czasie gdy Polska była zajęta wojną z Bolszewią w 1920. Potem odebraliśmy tylko to, co nam przyznał traktat wersalski.
Poniżej stand...
2 lata temu
Może w ogóle zdjąć ten niefortunny materiał ze strony?
metal520
2 lata temu
Polacy NIGDY nie przyznaja sie do bledow, zawsze Polska jest ofiara, a inni be. Dlaczego nie dala korytarz dla pomocy sasiadowi w 1938? a potem lament w 1939, a historia od 1938 mogla potoczyc sie calkiem inaczej
...
Następna strona