bFGCKarU
bFGCKarY
bFGCKasc
programy
kategorie
bFGCKarV

Rozbiór Czechosłowacji przez Polskę. Kulisy zajęcia Zaolzia w 1938 roku

Zajęcie Zaolzia w 1938 r. uznano nad Wisłą za wielki sukces. W Europie o Polakach mówiono jako o sojusznikach Hitlera. Polsko-czechosłowacki konflikt o Zaolzie toczył się od 1920 r., po odebraniu Polsce prawa do tych ziem. Materiał powstał na podstawie tekstu opublikowanego na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Na konferencji monachijskiej w 1938 r. Francja, Anglia, nazistowskie Niemcy i Włochy przyłączyły sporne tereny do III Rzeszy. Polska wystąpiła do Czechosłowacji o oddanie Zaolzia. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Zajęcie Zaolzia przez Polskę w 1938 roku. Dlaczego nasze wojsko wzięło udział w rozbiorze Czechosłowacji?

1092 reakcje
175
525
392
Podziel się
Komentarze (392)
17-01-2022
Plpl
Gdy Polska walczyła z bolszewikami, Czesi zajęli Zaolzie. Taki przyjacielski nóż pod żebro, gdy sąsiad w biedzie. Tego już szanowna redakcja nie wiedziała? Do tego...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (392)

Programy Wirtualnej Polski

bFGCKash
KOMENTARZE
(392)
Plpl
4 miesiące temu
Gdy Polska walczyła z bolszewikami, Czesi zajęli Zaolzie. Taki przyjacielski nóż pod żebro, gdy sąsiad w biedzie. Tego już szanowna redakcja nie wiedziała? Do tego blokada dostaw broni z zachodu, również przez dokerów brytyjskich... 1938 to konsekwencja wcześniejszych wydarzeń.
swiadomy
4 miesiące temu
Odebralismy to co Czesi zabrali nam gdy my walczylismy z bolszewikami.
Marrs
4 miesiące temu
Blokowali amunicję z Francji kiedy Polska broniła się przed bolszewikami w 1920. Dlaczego w Czechach nie było partyzancki" Bo Hitler zabronił.
bFGCKasz
robert
4 miesiące temu
od początku agresorem byli Czesi. To oni wtargneli na nasze tereny korzystając z zagrożenia sowieckiego Warszawy i całej Polski. Nasza ówczesna dyplomacja nie potrafiła tej sprawy załatwić a kolejny błąd w 1939 roku uniemożliwił nam dochodzenie swoich racji
anatol
4 miesiące temu
Za mało wojska Polskie zajęły!
Najnowsze komentarze (392)
szkop
4 miesiące temu
Nie zajeli tylko odzyskali .Zreszta Czesi cala wojne produkowali uzbrojenie dla Niemcow
Pytam
4 miesiące temu
Może w końcu nasz rząd zacznie oskarżać za propagandę Zachód i media? Niech w końcu będzie głośno choćby w sieci, że po raz kolejny Polska wygrała taką i taką sprawę w kwestii pomówienia Polski na zasadzie pisania półprawd itd. Od 1990 to. nie mamy odważnych prawych?
Nick
4 miesiące temu
A czy czesi czasami nie wpuścili hitlerowców do kraju bez oddania ani jednego strzału??
Pozdrawiam
4 miesiące temu
I dlatego historii muszą się uczyć nasze dzieci, byle nie wkuwać, ale na zrozumienie powodów, gdyż inaczej Zachód i sąsiedzi wpoją im, że to polski naród był winien wszystkiemu, co złe. Niestety,w tej formie sposobu nauczania historia staje się nieatrakcyjna dla młodych. Może jakieś gry edukacyjne na wszystkie systemy operacyjne? Polacy drodzy, przecież potrafimy. Prawda? Dla ojczyzny, nas, potomków i w obronie naszych przodków. Nawet dziś nie możemy mieć spokoju. Trzeba wyplenić zło, odsiać fałsz od prawdy.
Bolek
4 miesiące temu
Tak się właśnie kreuje nową historię... W tym sporze jedynym agresorem były Czechy - prawdziwy sojusznik Hitlera.
Poiuy
4 miesiące temu
Co to za wieprz piszę takie rzeczy o Polsce . Czy ktoś mu karze . Czy co tylko złe to my . Bo to się czyta albo osłabia nasze ego . Powinni podpisywać się pod artykułem .
lucky lucek
4 miesiące temu
Nie rozbiór przez Polskę a aneksja przez Niemców. Polska tylko odebrała zagrabione zbrojnie w 1919 Zaolzie.
Dziękuję
4 miesiące temu
Piękna robota, identyczne kłamstwa jak z plandemia i cowidkiem. Przez co ludzie przestaną oglądać TV i czytać takie portale. Zaczną szukać prawdy w mediach internetowych które nie należą to dużych zakłamanych korporacji. Robicie dobra robotę, dziękuję.
bFGCKasr
Historia
4 miesiące temu
Ogłupiają i kreują inna historię. 85% medii na całym świecie są w rękach tych samych korporacji. Kłamstwa cowidowe to były ponad normę. W 04.2020 Wielka plandemia , tylko zapomnieli sprzedajni dziennikarze że szpitale na całym świecie byle puste jak nigdy. Później na jesień umierali ci którym odwołano operacje , a wpisali Cowid. Odkładajcie TV i szczepcie się dalej genetyka bez badań genotoksyczności, płodności i farmakokineczynych.
Dej
4 miesiące temu