bGXoJFkk
bGXoJFko
bGXoJFks
programy
kategorie
bGXoJFkl

Ryba gigant. Zaskakujący połów na jeziorze w Januszkowicach

Koło Miejskie nr1 PZW w Kędzierzynie-Koźlu udostępniło na swoich mediach społecznościowych zdjęcia gigantycznej ryby, którą udało się złowić jednemu z wędkarzy. Ogromna Biała Tołpyga miała aż 138 centymetrów długości i ważyło 53 kilogramów. Do wydarzenia doszło na akwenie Linowym w Januszkowicach. Według relacji wędkarzy, wyłowienie ryby na brzeg trwało około godziny i to największy okaz od 2015 roku w tym rejonie. Ówczesny rekordowy okaz mierzył 123 cm i ważył ok. 25 kilogramów. - Została złowiona ryba, o której najstarsi wędkarze nic nie wiedzą – czytamy w poście na Facebooku Koła Miejskiego. Po zrobieniu kilku zdjęć rybie oraz dokładanych pomiarach zwierzę zostało ponownie w puszczone do wody.

08-11-2021
144 reakcje
105
13
26
Podziel się
bGXoJFkn
Komentarze (26)
08-11-2021
Kazek
Tołpyga to gatunek inwazyjny w żadnym wypadku nie powinno się jej wpuszczać do polskich wód, większe rozmnożenie tego gatunku będzie skutkowało zanikiem rodzimych...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (26)

Programy Wirtualnej Polski

bGXoJFkx
KOMENTARZE
(26)
Kazek
rok temu
Tołpyga to gatunek inwazyjny w żadnym wypadku nie powinno się jej wpuszczać do polskich wód, większe rozmnożenie tego gatunku będzie skutkowało zanikiem rodzimych gatunków ryb - tak jak ma to miejsce w akwenach USA.
zonk
rok temu
nie bardzo sie znam ale cz tolpyga nie jest przypadkiem gatunkiem inwazyjnym??
dozer
rok temu
Przecież to ryba "chwast" i nie powinno jej się wpuszczać , bo zagraża rodzimym gatunkom ryb
bGXoJFkP
Kooler
rok temu
Tołpygi nie wolno znów wypuszczać!
sbx
rok temu
To ostatnie zdanie podobało mi się najbardziej, Gratulacje za styl. Dla wędkarza.
Najnowsze komentarze (26)
annek
rok temu
Nie sprowadzajmy obcych. Nawet ryb. Karp też zostal sprowadzony z Azji. Czas aby go też z ojczyźnianych wód wydalić. Na zawsze.
plo
rok temu
Gatunek inwazyjny z listy IGO do zwalczania wypuszczenie to błąd.
GOŚĆ
rok temu
JESTEM WĘDKARZEM TOŁPYGA NAPRAWDĘ JEST RYBĄ INWAZYJNĄ TAK JAK SUMIK KARŁOWATY AMUR SUMIK KARŁOWATY TAK OPANUJE JEZIORO ŻE TYLKO TEN GATUNEK BĘDZIE W WODZIE INNE WYGINĄ AMURA SIĘ WPUSZCZAŁO BP WYJADAŁ CZCINĘ I JEZIORO NIE BYŁO ZAROŚNIĘTE TYCH RYB PONOWNIE ZABRONIONE JEST WPUSZCZAĆ DO ZBIORNIKA ZWŁASZCZA SUMIKA KARŁOWATEGO NALEŻY PO ZŁOWIENIU ZABIĆ I WYRZUCIĆ LUB USMAŻYĆ I ZJEŚĆ W ŻADNYM WYPADKU NIE WPUSZCZAĆ PONOWNIE
POLSKI PZW
rok temu
Podobna do Donalda niby taka fajna a szkodzi
andy
rok temu
złota rybka, biedna.
Nagietka
rok temu
"w puszczone", litości!!!
Mick
rok temu
Tołpyga nie jest rybą polskich ani europejskich wód, jest rybą introdukowaną do naszego środowiska i dla tego powinna być tępiona. Jestem wielkim zwolennikiem przywrócenia naturalnego środowiska Polski i wszystko co zostało tu sprowadzone powinno zniknąć (ryba Babka, barszcz Sosnowskiego. tołpyga, amur, norka amerykańska, rak amerykański, szop pracz, itp.) a powinniśmy odtworzyć to co straciliśmy przez nieumiejętną gospodarkę.
Vito Corleone
rok temu
wędkarze nigdy niczego nie pamiętają , bo zawsze są na bani
bGXoJFkH
wedkarz
rok temu
tołpyga jest gatunkiem inwazyjnym ,niszczy plankton i przy okazji maleńki narybek i podejrzewam że nie została złowiona tak jak inne ryby,a tak na marginesie tak jak szybki jest początek końca kk tak samo szybki początek końca PZW
Ada75
rok temu
W konińskich to prawie rozmiar ochronny.
stworek z Two...
rok temu
Zdarzały się i większe. Tołpyga, złowiona 5 maja 2016 roku w Jeziorze Rybnickim ważyła 56,8 kg i została już oficjalnie okrzyknięta największą dotąd w Polsce. Miała 138 cm długości.
tyle
rok temu
przetrwała i takie kamikadze ryby miała dość życia w zanieczyszczonej wodzie
fbgbfnfn
rok temu
przecież jest łosośiowa a nie biała
dozer
rok temu
Przecież to ryba "chwast" i nie powinno jej się wpuszczać , bo zagraża rodzimym gatunkom ryb
bGXoJFlj
bGXoJFkq
bGXoJFlq
bGXoJFlr