programy
kategorie

Sensacyjne odkrycie w kosmosie. Ślady życia na asteroidzie

To pierwszy taki przypadek w historii i wielkie odkrycie z małego ziarnka pyłu. Na ziarnku z powierzchni asteroidy znaleziono składniki niezbędne do życia. Mowa o asteroidzie Itokawa, na której cząsteczce wykryto wodę i materię organiczną. Trafiła ona na Ziemię w 2010 r. dzięki sondzie Hayabusa Japońskiej Agencji Eksploracji Aerokosmicznej (JAXA). Badania cząsteczek prowadził teraz zespół naukowców z Royal Holloway University of London. Okazało się, że asteroida ewoluowała chemicznie przez miliardy lat, wchłaniając materię organiczną i wodę - podobnie jak Ziemia. Brytyjscy naukowcy podkreślają, że odkrycie to może na nowo stworzyć historię życia na naszej planecie. Badanie pokazało, że asteroidy typu S, jak Itokawa, z których pochodzi większość ziemskich meteorytów, zawierają podstawowe składniki życia.

05-03-2021
174 reakcje
73
35
66
Podziel się
Komentarze (66)
05-03-2021
Jan_LudwikPrzepraszam, ale co konkretnie znaleziono? Przecież cały ten tekst to jest bełkot bez treści!
zobacz więcej komentarzy (66)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(66)
Jan_Ludwik
3 lata temu
Przepraszam, ale co konkretnie znaleziono? Przecież cały ten tekst to jest bełkot bez treści!
Royal BLM
3 lata temu
Polski naukowiec usiłował w Nowym Jorku znaleźć tani hotel. Wszędzie tylko hotele dla czarnoskórych. Naukowiec znalazł sposób. Posmarował się czarną farba, dostał pokój i poszedł spać. Prosił by go obudzono o 7 rano. Tak się też stało. Poszedł do łazienki wlazł pod prysznic i zaczął się szorować. Nic nie pomagało, nadal był czarny. Sprawa wyjaśniła się po godzinie. Po prostu obudzono kogo innego.
tak
3 lata temu
Nie trzeba być naukowcem by wiedzieć, że życie może być w każdym zakamarku kosmosu a szczególnie takie jakie znaleźli teraz ..ślady wody i materię organiczna.
Kamil
3 lata temu
Wiara w życie wyłącznie na Ziemi jest typowa dla płaskoziemców.
Kontrkardynał
3 lata temu
Dzień pierwszy - uderzenie asteroidy...
Najnowsze komentarze (66)
babinicz
3 lata temu
Mury budzą respekt. Wewnątrz widać brak gospodarza, a można z tego zrobić perełkę. Synagoga - a komu przeszkadza? przecież to też historia miasta.
szef
3 lata temu
A my zaśmiecamy plastikiem naszą planetę i zabijamy życie.
Przemunio
3 lata temu
Skąd ten pył ? Jak się wziął na ziemi i skąd wiedzą, że to z niej itd. Interia to taka druga TVP Info...
Znudzony
3 lata temu
Zatem możliwa jest przypadkowa panspermia (teoretycznie).
miki
3 lata temu
Ten kawał skały wykopał najlepszy piłkarz świata (który dla reprezentacji strzelić bramki nie potrafi) która po jakims czasie wróciła na ziemię i została uznana za asteroidę
gta
3 lata temu
I znaleźli jeszcze na niej puszkę coca-coli
TUMORO
3 lata temu
te próbki to ludwik 16 tylko głupiec mówi że jesteśmy sami w kosmosie .NAPRAWDĘ TAKICH RAS JAK LUDZIE JEST TAK DUŻO W KOSMOSIE ŻE NIE MA LICZB ŻEBY TO POLICZYĆ.1 GALAKTYKA TO TRYLIARDY TRYLIARDÓW PLANET AI TAK SAMO Z UKŁADAMI SŁONECZNYMI IDENTYCZNYMI JAK NASZ UKŁAD TO TYLKO MÓWIĘ O JEDNEJ GALAKTYCE A JEST ICH W KOSMOSIE NIEOGRANICZONA ILOŚĆ NAWET NIKOMU SIĘ NIE ŚNIŁO JAK WSZECHŚWIAT JEST OGROMNY NIE WIADOMO CZY MA KONIEC I POCZĄTEK I CZY JEST JEDEN WSZECHŚWIAT 1 WYMIAR CZY JEST ICH MNÓSTWO
wojtek
3 lata temu
była tam także gwiazda dawida jako kosmiczna część usraela przedpotopowego
POMOJEMU
3 lata temu
A.Einstein -,,Bóg jest nic nie znaczącym słowem,,- jednak nigdzie nie stwierdził ani nie udowodnił, że Boga nie ma. Uznawał, że świadomość jest oddzielna od materii! A.E postawił znak równości pomiędzy MATERIĄ a ENERGIĄ. Ok 100 lat po A.E. Wybitny fizyk rosyjski G. Szypow stwierdził, że A.E. nie uwzględnił (to nie jest błąd) pól wirujących i swoją teorią i RÓWNANIAMI postawił znak równości pomiędzy MATERIĄ a INFORMACJĄ – dodał: ,,Jeśli ktoś wierzy w Boga to jego miejsce jest tu w matematycznym absolutnym ,,NIC,,. To co wyżej nie pozwala mi zniżać się do bełkotliwych komentarzy. Pozdrawiam …..wszystkich.  PS DLACZEGO ten sam wpis został usunięty - czy kogoś ranią poglądy A. Einsteina i G. Szypowa????
gazda
3 lata temu
No to teraz pani Godek będzie musiała chronić asteroidy
Rob
3 lata temu
Co za bzdury
Astronom Biol...
3 lata temu
W asteroidzie znajdowały się śladowe ilości COVID-19.
mamcia
3 lata temu
Dlaczego więc to "życie" nie ożyło od 2010 roku? Pierdoły dla dzieciaków tu piszecie. A one się uczą w podstawówce, że życie stworzył Bóg. Taką naukę mają wkładaną w głowy.
ddd
3 lata temu
przeczytałem i nie wiem nic, dzięki!
...
Następna strona