bEpSAEms
bEpSAEmw
bEpSAEmA
programy
kategorie
bEpSAEmt

"Sieci widmo" na dnie Bałtyku. Nagranie z odkrycia i wielkiej akcji polskich nurków

Wielka akcja oczyszczania Bałtyku w okolicach Jastarni. To w tej części kraju, w miniony weekend, działali nurkowie z polskiego oddziału "Ghost Diving Poland" - stowarzyszenia, które zajmuje się ochroną zwierząt i morskiego środowiska oraz zwiększaniem bezpieczeństwa nurków w Polsce i na świecie. Ich celem były tzw. sieci widmo zalegające w tej części Morza Bałtyckiego. Chodzi o stare sieci rybackie, narzędzia połowowe oraz ich fragmenty, które są pod wodą. Często są gubione przez rybaków w trakcie sztormów lub porzucane gdy zaczepią się o wraki statków lub inne zatopione przedmioty. W Jastarni nurkowie za cel obrali oczyszczenie okolicy zatopionego wraku kutra rybackiego. W sieci opublikowali niezwykłe nagranie z akcji, które pokazuje to, co zalega na dnie Bałtyku i to tak blisko wybrzeża. Liczba zalegających morskich śmieci i skala samego problemu są ogromne. Tylko w 2017 r. z Bałtyku wyłowiono 147 ton odpadów morskich. Z roku na rok ich przybywa. W misji...

rozwiń
141 reakcji
103
9
29
Podziel się
Komentarze (29)
22-07-2021
malutkiNajwiększym problemem Bałtyku są beczki z chemikaliami po II wojnie światowej/zimnej wojnie..... rdzewiejące
zobacz więcej komentarzy (29)

Programy Wirtualnej Polski

bEpSAEmF
KOMENTARZE
(29)
malutki
3 dni temu
Największym problemem Bałtyku są beczki z chemikaliami po II wojnie światowej/zimnej wojnie..... rdzewiejące
eee
3 dni temu
inicjatywa swietna, tyle tylko ze nalezaloby wymoc znakowania sieci i obciazac pozniej wlasciciela !!!
ser
3 dni temu
za zaśmiecanie i dewastację środowiska na rybaków należy nakładać solidne kary
bEpSAEmX
juter
3 dni temu
Na kaszuba nie ma rady tak samo jak na górala. Kasa, kasa, kasa to domena chciwego skąpego kaszuba - a środowisko maja w 4 literach.
Pokak
3 dni temu
Akcja super, szkoda ze nazwa nie polska.
Najnowsze komentarze (29)
orka
50 min. temu
głupawe komentarze typu: "rybacy powinni oczyszczać". mają limity połowów, że ledwo na życie im wystarcza. państwo nie potrafi wyegzekwować utrzymania porządku na łowisku przez zwykłego wędkarza "kowalskiego".
Plogkivdsa
2 godz. temu
Durne te ludzie . Sami sobie są winni
on555
2 godz. temu
A kto wyrzuca te sieci do bałtyku? wiadomo, ze rybacy. Tylko oczekują niewiadomo czego jakiś nowych łowisk, zwiększenia połowów, ale od siebie nic nie dają przyrodzie. A moze by tak zorganizowali sami akcję sprzatnania bałtyku? bo co brac to każdy chce, ale od siebie cos dać naturze to już nie. Juz były też sytuacje kiedy zabijali foki, bo te polują na ryby. Pazerność rybakjów nie zna granic. Jak chcą zarabiac , to niech założą sobie łowiska ryb słodkowodnych i niech hodują.
Adam-Jan
3 godz. temu
Jaka kultura na lądzie, taka i pod woda , w lesie , na łące itd. Wstyd.
kris
21 godz. temu
tak sie robi .....bo co na dnie -to nie widac --a o innych sie nie mysli --ale to wroci --gdy nikt do takiego -syfu nie bedzie chcial przyjechac.....................
Artur
2 dni temu
Wielki szacun dla Was - dobra robota !!!
coś nie halo
2 dni temu
wielki przewodniczacy z unii tego nie załatwił ? to co on tam robił pisał kreda po ulicy jak lekarze bomby podkładali
Szarik
2 dni temu
Ghost Diving Poland " ??? Was ta pisowania angielska juz calkowicie oslabila !! Chcialbym wiedziec ilu z tych pletwonurkow zna j.angielski ?? Wstydzicie sie swojej ojczystej mowy ?
bEpSAEmP
Profesor
2 dni temu
To wszystko jest mało ważne. Najwięcej zanieczyszczeń na świecie wprowadzają Polacy paląc w piecach węglem i drewnem. Inne nacje świata są wolne od tego nałogu ogrzewania mieszkań.
C.Z
2 dni temu
Rybacy jojczą, że zabrania im się połowów, że ryb mało, ale jakoś nigdy nie mówią co robią dla Bałtyku i powiększania narybku. Pozostałości z II Wojny Światowej to jedno, ale bezmyślność naszych rybaków to drugie. Jakoś tak dziwnie, że rybacy robią wszystko , żeby zniszczyć środowisko , z którego czerpią zyski. Zresztą nie tylko oni. Leśnicy też niszczą to co mają chronić. Widocznie tak mamy, a później narzekania.
Czystość
3 dni temu
Ten, kto śmieci , ten powinien po sobie sprzątać !
przeczytajjjj...
3 dni temu
sieci powinny zawierac kody i kazda jednostka co lowi ryby powinna sie z nich rozliczc - proste
maniek
3 dni temu
komentarze samych ekspertów z kopalni diamentów.
Anonimek1
3 dni temu
Skąd coraz więcej śmieci, skoro rybaków coraz mniej ? Plażowicze tak śmiecą, czy z rzekami spływa więcej syfu niż wcześniej ? Ps. Przy tych beczkach i wrakach z 2 wojny światowej to kropla w morzu potrzeb.
bEpSAEnr
bEpSAEmy
bEpSAEny
bEpSAEnz