bGkPbzJw
bGkPbzJA
bGkPbzJE
programy
kategorie
bGkPbzJx

"Sieci widmo" na dnie Bałtyku. Nagranie z odkrycia i wielkiej akcji polskich nurków

Wielka akcja oczyszczania Bałtyku w okolicach Jastarni. To w tej części kraju, w miniony weekend, działali nurkowie z polskiego oddziału "Ghost Diving Poland" - stowarzyszenia, które zajmuje się ochroną zwierząt i morskiego środowiska oraz zwiększaniem bezpieczeństwa nurków w Polsce i na świecie. Ich celem były tzw. sieci widmo zalegające w tej części Morza Bałtyckiego. Chodzi o stare sieci rybackie, narzędzia połowowe oraz ich fragmenty, które są pod wodą. Często są gubione przez rybaków w trakcie sztormów lub porzucane gdy zaczepią się o wraki statków lub inne zatopione przedmioty. W Jastarni nurkowie za cel obrali oczyszczenie okolicy zatopionego wraku kutra rybackiego. W sieci opublikowali niezwykłe nagranie z akcji, które pokazuje to, co zalega na dnie Bałtyku i to tak blisko wybrzeża. Liczba zalegających morskich śmieci i skala samego problemu są ogromne. Tylko w 2017 r. z Bałtyku wyłowiono 147 ton odpadów morskich. Z roku na rok ich przybywa. W misji...

rozwiń
155 reakcji
113
10
32
Podziel się
Komentarze (32)
22-07-2021
malutkiNajwiększym problemem Bałtyku są beczki z chemikaliami po II wojnie światowej/zimnej wojnie..... rdzewiejące
zobacz więcej komentarzy (32)

Programy Wirtualnej Polski

bGkPbzJJ
KOMENTARZE
(32)
malutki
rok temu
Największym problemem Bałtyku są beczki z chemikaliami po II wojnie światowej/zimnej wojnie..... rdzewiejące
eee
rok temu
inicjatywa swietna, tyle tylko ze nalezaloby wymoc znakowania sieci i obciazac pozniej wlasciciela !!!
ser
rok temu
za zaśmiecanie i dewastację środowiska na rybaków należy nakładać solidne kary
bGkPbzKb
juter
rok temu
Na kaszuba nie ma rady tak samo jak na górala. Kasa, kasa, kasa to domena chciwego skąpego kaszuba - a środowisko maja w 4 literach.
Pokak
rok temu
Akcja super, szkoda ze nazwa nie polska.
Najnowsze komentarze (32)
Wistula
rok temu
Nich Niemcy zaczną oczyszczać swoje nieczystości z II wojny światowej .
Jolly Roger
rok temu
Rejon bez śmiadolicych?
111
rok temu
Trudno zrozumieć ludzi. Człowiek musi mieć BAT nad sobą. Dlaczego tak bardzo zaśmiecają środowisko?.Trudno pojąć, trudno zrozumieć. Jakie to smutne.
orka
rok temu
głupawe komentarze typu: "rybacy powinni oczyszczać". mają limity połowów, że ledwo na życie im wystarcza. państwo nie potrafi wyegzekwować utrzymania porządku na łowisku przez zwykłego wędkarza "kowalskiego".
Plogkivdsa
rok temu
Durne te ludzie . Sami sobie są winni
on555
rok temu
A kto wyrzuca te sieci do bałtyku? wiadomo, ze rybacy. Tylko oczekują niewiadomo czego jakiś nowych łowisk, zwiększenia połowów, ale od siebie nic nie dają przyrodzie. A moze by tak zorganizowali sami akcję sprzatnania bałtyku? bo co brac to każdy chce, ale od siebie cos dać naturze to już nie. Juz były też sytuacje kiedy zabijali foki, bo te polują na ryby. Pazerność rybakjów nie zna granic. Jak chcą zarabiac , to niech założą sobie łowiska ryb słodkowodnych i niech hodują.
Adam-Jan
rok temu
Jaka kultura na lądzie, taka i pod woda , w lesie , na łące itd. Wstyd.
kris
rok temu
tak sie robi .....bo co na dnie -to nie widac --a o innych sie nie mysli --ale to wroci --gdy nikt do takiego -syfu nie bedzie chcial przyjechac.....................
bGkPbzJT
Artur
rok temu
Wielki szacun dla Was - dobra robota !!!
coś nie halo
rok temu
wielki przewodniczacy z unii tego nie załatwił ? to co on tam robił pisał kreda po ulicy jak lekarze bomby podkładali
Szarik
rok temu
Ghost Diving Poland " ??? Was ta pisowania angielska juz calkowicie oslabila !! Chcialbym wiedziec ilu z tych pletwonurkow zna j.angielski ?? Wstydzicie sie swojej ojczystej mowy ?
Profesor
rok temu
To wszystko jest mało ważne. Najwięcej zanieczyszczeń na świecie wprowadzają Polacy paląc w piecach węglem i drewnem. Inne nacje świata są wolne od tego nałogu ogrzewania mieszkań.
C.Z
rok temu
Rybacy jojczą, że zabrania im się połowów, że ryb mało, ale jakoś nigdy nie mówią co robią dla Bałtyku i powiększania narybku. Pozostałości z II Wojny Światowej to jedno, ale bezmyślność naszych rybaków to drugie. Jakoś tak dziwnie, że rybacy robią wszystko , żeby zniszczyć środowisko , z którego czerpią zyski. Zresztą nie tylko oni. Leśnicy też niszczą to co mają chronić. Widocznie tak mamy, a później narzekania.
Czystość
rok temu
Ten, kto śmieci , ten powinien po sobie sprzątać !
bGkPbzKv
bGkPbzJC
bGkPbzKC
bGkPbzKD