bEiWijOY
bEiWijPc
bEiWijPg
programy
kategorie
bEiWijOZ

Stado martwych słoni. Makabryczne odkrycie leśników z Indii

W Indiach odkryto stado martwych dzikich słoni indyjskich (nazywanych też azjatyckimi). Z tym przerażającym odkryciem człowiek prawdopodobnie nie ma nic wspólnego. Według wstępnej oceny weterynarza, 18 słoni zginęło od... uderzenia pioruna. Zwierzęta przypadkowo odkryli leśnicy po ulewie w rezerwacie Kondali w stanie Asam, w północno-wschodnich Indiach. 14 zwierząt znajdowało się na szczycie wzgórza, a cztery osobniki na dole. Wśród nich były młode. Oficjalną przyczynę śmierci zwierząt ma potwierdzić szczegółowa autopsja. Indyjski stan Assam jest domem dla ok. 6 tys. przedstawicieli tego gatunku. Słonie indyjskie są uznane za zagrożone wyginięciem. Coraz chętniej wychodzą z okolicznych lasów, szukając pożywienia. Często niszą uprawy, a agresywne są w stanie zabić człowieka.

81 reakcji
7
50
24
Podziel się
Komentarze (24)
15-05-2021
JanekPłakać się chce.
zobacz więcej komentarzy (24)

Programy Wirtualnej Polski

bEiWijPl
KOMENTARZE
(24)
Janek
miesiąc temu
Płakać się chce.
ELSA
miesiąc temu
POMIMO TRAGEDII MAM NADZIEJĘ ŻE TO NATURA UCZYNIŁA A NIE CZŁOWIEK.......
Kasia
miesiąc temu
Jesteśmy na równi pochyłej w niszczeniu natury, piłujemy gałąź na której siedzimy. I pomyśleć, że kiedyś człowiek brzmiał dumnie.
bEiWijPD
jaś
miesiąc temu
smutne to bardzo i przerażające......coraz szybciej świat idzie ku zagładzie,ludzie niszczą przyrodę wycinajac lasy,drzewa w miastach ,coraz wiecej śmieci w lasach przy drogach na szlakach,zabijamy ptaki,zwierzęta.......coraz wiecęj betonu,nawet już kosmos zaśmiecamy i tak sami doprowadzimy do katastrofy!!!
d3d
miesiąc temu
A człowiek jest w stanie zabić bez powodu, dla zabawy lub dla noszenia zwłok zwierząt na sobie. I kto jest gorszy?
Najnowsze komentarze (24)
pisowiec
miesiąc temu
..wina Tuska???
;poiu
miesiąc temu
A ja mam nadzieję że kiedyś będą tak leżeć ci co to zrobili .
bed bab
miesiąc temu
Piorun okrutny jak człowiek.
Ana
miesiąc temu
biedactwa ależ mi ich ogromnie żal
Bollo
miesiąc temu
Kto wam te tytuły na głównej pisze? Leżał jeden obok drugiego? Czyli jeden leżał? A drugi co, stał? Czyli dwa były?
cyrk
miesiąc temu
Szkoda słoników.
Polak
miesiąc temu
Gatunki które nie są w stanie ewoluować po prostu wyginą i tyle. Całe to "wielkie wymieranie" o którym tak trąbią niby-ekolodzy to nic innego jak dostosowywanie się zwierząt - albo się dostosujesz, albo wymrzesz. Być może musi zostać zaledwie kilkadziesiąt-kilkaset słoni żeby w jakiś sposób przystosowały się do zmian i wtedy przetrwają. Tymczasem ludzka ingerencja w "ratowanie zagrożonych gatunków" to nic innego jak przeciąganie agonii obracając nie małą kasiorą.
jaca
miesiąc temu
Leśników?Moze dżunglistów?
bEiWijPv
przyrodnik
miesiąc temu
Gdzie człowiek łapska wsadzi tam jest TRAGEDIA.
jerzy
miesiąc temu
To jest efekt tego co jest nazwane --Koronawirusem--- to co puścili w powietrzu zabija nie tylko ludzi ale ; zwierzęta,ptaki,stworzenia morskie itp. Zależy gdzie i jaką dawkę puszczą ---masakra. Padają cale stada trzeba tylko śledzić wydarzenia to co się dzieje to koszmar i co gorsza to dopiero początek.
Grażyna
miesiąc temu
"Leżał jeden obok drugiego"? dziennikarzu - kto Tobie dał maturę? Skoro "leżał" to jeden, nie mógł leżeć sam obok siebie :( Wstyd i obciach, a ponoć to je jestem obciachowa :(
THOR
miesiąc temu
To dopiero grom z jasnego nieba aż 18 słoni.
vcz
miesiąc temu
Rozumiem jak ginie słoń od pioruna. ale tyle sztuk????
mim
miesiąc temu
Natura, z nią się nie wygra...
bEiWijPX
bEiWijPe
bEiWijQe
bEiWijQf