programy
kategorie

Stado martwych słoni. Makabryczne odkrycie leśników z Indii

W Indiach odkryto stado martwych dzikich słoni indyjskich (nazywanych też azjatyckimi). Z tym przerażającym odkryciem człowiek prawdopodobnie nie ma nic wspólnego. Według wstępnej oceny weterynarza, 18 słoni zginęło od... uderzenia pioruna. Zwierzęta przypadkowo odkryli leśnicy po ulewie w rezerwacie Kondali w stanie Asam, w północno-wschodnich Indiach. 14 zwierząt znajdowało się na szczycie wzgórza, a cztery osobniki na dole. Wśród nich były młode. Oficjalną przyczynę śmierci zwierząt ma potwierdzić szczegółowa autopsja. Indyjski stan Assam jest domem dla ok. 6 tys. przedstawicieli tego gatunku. Słonie indyjskie są uznane za zagrożone wyginięciem. Coraz chętniej wychodzą z okolicznych lasów, szukając pożywienia. Często niszą uprawy, a agresywne są w stanie zabić człowieka.

81 reakcji
7
50
24
Podziel się
Komentarze (24)
15-05-2021
JanekPłakać się chce.
zobacz więcej komentarzy (24)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(24)
Janek
3 lata temu
Płakać się chce.
ELSA
3 lata temu
POMIMO TRAGEDII MAM NADZIEJĘ ŻE TO NATURA UCZYNIŁA A NIE CZŁOWIEK.......
Kasia
3 lata temu
Jesteśmy na równi pochyłej w niszczeniu natury, piłujemy gałąź na której siedzimy. I pomyśleć, że kiedyś człowiek brzmiał dumnie.
jaś
3 lata temu
smutne to bardzo i przerażające......coraz szybciej świat idzie ku zagładzie,ludzie niszczą przyrodę wycinajac lasy,drzewa w miastach ,coraz wiecej śmieci w lasach przy drogach na szlakach,zabijamy ptaki,zwierzęta.......coraz wiecęj betonu,nawet już kosmos zaśmiecamy i tak sami doprowadzimy do katastrofy!!!
d3d
3 lata temu
A człowiek jest w stanie zabić bez powodu, dla zabawy lub dla noszenia zwłok zwierząt na sobie. I kto jest gorszy?
Najnowsze komentarze (24)
pisowiec
3 lata temu
..wina Tuska???
;poiu
3 lata temu
A ja mam nadzieję że kiedyś będą tak leżeć ci co to zrobili .
bed bab
3 lata temu
Piorun okrutny jak człowiek.
Ana
3 lata temu
biedactwa ależ mi ich ogromnie żal
Bollo
3 lata temu
Kto wam te tytuły na głównej pisze? Leżał jeden obok drugiego? Czyli jeden leżał? A drugi co, stał? Czyli dwa były?
cyrk
3 lata temu
Szkoda słoników.
Polak
3 lata temu
Gatunki które nie są w stanie ewoluować po prostu wyginą i tyle. Całe to "wielkie wymieranie" o którym tak trąbią niby-ekolodzy to nic innego jak dostosowywanie się zwierząt - albo się dostosujesz, albo wymrzesz. Być może musi zostać zaledwie kilkadziesiąt-kilkaset słoni żeby w jakiś sposób przystosowały się do zmian i wtedy przetrwają. Tymczasem ludzka ingerencja w "ratowanie zagrożonych gatunków" to nic innego jak przeciąganie agonii obracając nie małą kasiorą.
jaca
3 lata temu
Leśników?Moze dżunglistów?
przyrodnik
3 lata temu
Gdzie człowiek łapska wsadzi tam jest TRAGEDIA.
jerzy
3 lata temu
To jest efekt tego co jest nazwane --Koronawirusem--- to co puścili w powietrzu zabija nie tylko ludzi ale ; zwierzęta,ptaki,stworzenia morskie itp. Zależy gdzie i jaką dawkę puszczą ---masakra. Padają cale stada trzeba tylko śledzić wydarzenia to co się dzieje to koszmar i co gorsza to dopiero początek.
Grażyna
3 lata temu
"Leżał jeden obok drugiego"? dziennikarzu - kto Tobie dał maturę? Skoro "leżał" to jeden, nie mógł leżeć sam obok siebie :( Wstyd i obciach, a ponoć to je jestem obciachowa :(
THOR
3 lata temu
To dopiero grom z jasnego nieba aż 18 słoni.
vcz
3 lata temu
Rozumiem jak ginie słoń od pioruna. ale tyle sztuk????
mim
3 lata temu
Natura, z nią się nie wygra...