bEheAqXU
bEheAqXY
bEheAqYc
programy
kategorie
bEheAqXV

Szczątki niemieckiego żołnierza. Odkrycie archeologów w województwie lubuskim

Archeolodzy z grupy POMOST zajmują się poszukiwaniem niemieckich mogił w Polsce. Mimo iż od wojny minęło już 75 lat, wciąż trafiają się zapomniane lub nieoznakowane groby. Tak tez było w przypadku szczątków żołnierza z województwa lubuskiego. Odkrycia dokonano 3 listopada w Gorzupi w powiecie żagańskim. Według wstępnych analiz, grób pochodzi z lutego 1945 roku. Przy szczątkach znajdowały się również osobiste przedmioty, należące do żołnierza, jednak nie było tam dokumentów tożsamości.

220 reakcji
109
44
67
Podziel się
Komentarze (67)
06-11-2020
WitoldŚmierć zaciera różnice polityczne i narodowościowe. Nie można rozgraniczać, że polskim szczątkom należy się szacunek, a Rosyjskim, czy niemieckim - nie.
zobacz więcej komentarzy (67)

Programy Wirtualnej Polski

bEheAqYh
KOMENTARZE
(67)
Witold
7 miesięcy temu
Śmierć zaciera różnice polityczne i narodowościowe. Nie można rozgraniczać, że polskim szczątkom należy się szacunek, a Rosyjskim, czy niemieckim - nie.
Adela
7 miesięcy temu
a ktotych ubitych tu zapraszał ? oni nie zginęli w wypadku samochodowym ! ilu Polaków zabił jeden z drugim zanim go Polacy ubili w obronie własnej !? ku chwale Ojczyzny to należy szukać grobów Polaków a jak znajdzie się szczątki wroga to na koszt wyłącznie Niemiec ! - należy je oddać z szacunkiem należnym zwłokom wroga !!! zwłok , szczątek ,śladu po mojej ciotce nie ma ... powiesili ją niemcy w Warszawie na Gęsiówce ... miała dwoje dzieci - 6 i 11 lat i tylko 33 lata ! był 29 maja ... co mnie obchodzi niemieckie truchło ? oddać ! aby nie zatruwało polskiej ziemi ... i tyle w temacie ... czy niemieckie państwo zająknęło się na temat odszkodowań dla Polski ? dla rodzin zamordowanych?
D81
7 miesięcy temu
ale odkrycie- był krzyż spodziewali się tam garka złota?
bEheAqYz
lisek
7 miesięcy temu
Polacy wszystkie kości poległych oddadzą Niemcom i to jest chwalebne, a ukraińcy nie chcą nam oddać kości polskich cywilów, dlatego należy ukraińców traktować z dystansem a jak ktoś chce nawet nieprzychylnie
Gdanszczanka
7 miesięcy temu
Czy sadzicie ze ktorykolwiek z zolnierzy mial jakikolwiek wybor? Musial isc i tyle, jak nie to go zastrzelili, czesto wraz z rodzina na pokaz. Niezaleznie z jakiej byl nacji. Myslcie ludzie, myslenie czasem boli, ale warte jest wysilku.
Najnowsze komentarze (67)
Schlesier
7 miesięcy temu
Myslę że w Polsce powinny być odrestaurowane cmentarze niemieckie na ziemiech tzw odzyskanych. To by utrwaliło świadomosc że te tereny były , są i będą niemieckie.
Adam Michnik
7 miesięcy temu
Zginał za ojczyznę podonie jak polacy. Każdemu człowiekowi nalezy się szacunek, obojetnie cyz to szewc czy zołnież na wieżyczce w Auschwitz.
niełuk
7 miesięcy temu
Proponuje postawić pomnik .
Wolf
7 miesięcy temu
Ludzie , wedlug niemieckich danych nadal jest zaginionych ponad milion zolnierzy niemieckich wszystkich formacji.
katon
7 miesięcy temu
A nie miał tzw nieśmiertelnika ?
anna
7 miesięcy temu
Mój ojciec mieszkał w Tczewie był Niemcem za to że chciał wziąć ślub z Polką został wcielony do wojska i ślad zaginął po nim jego ojcu i siostrze. ego matka była polka ale już nie żyła i co mam też mówić że wróg. Nie każdy Niemiec był świnią i nie który Polak nim był.
Zygmunt
7 miesięcy temu
Te wszystkie mogiły żołnierzy świadczą o zbrodniach polityków.
Zzza
7 miesięcy temu
Czyli szczątki III rzeszy.
bEheAqYr
EMERYT Z JSW
7 miesięcy temu
PAMIETAM U NAS TEZ BYŁA MOGIŁA TERAZ NIE WIEM JUZ TAM NIE MIESZKAM 45LAT
23zwi
7 miesięcy temu
W mojej miejscowości odkopano szczątki 22 osób w tym z dwoma nieśmiertelnikami . Wykorzystany został schron-okop wykopany przez niemców dla obrony zbiegu dwóch ulic jak przemieszczał się front.
adam
7 miesięcy temu
Koło Górowa iławeckiego przy parkingu leśnym zwanym pod dębami też była jakaś stara mogiła poległego żołnierza. Ciekawe czy jescze przetrwała
sds
7 miesięcy temu
co to za odkrycie skoro rozkopali wiadomą i znaną mogiłe...?
Konrad
7 miesięcy temu
Pewnie walczył z imieniem boga na ustach i pasie. Też chrześcijanin ,katolik
zapakować
7 miesięcy temu
i odesłać.
...
Następna strona
bEheAqYT
bEheAqYa
bEheAqZa
bEheAqZb