bGKYfvqs
bGKYfvqw
bGKYfvqA
programy
kategorie
bGKYfvqt

Szczątki żołnierzy przy kościele na Dolnym Śląsku. Odkrycie z czasów II wojny światowej

Eksperci z Pracowni Badań Historycznych i Archeologicznych "Pomost" odkryli kolejne szczątki żołnierzy sprzed 76 lat. 25 sierpnia kontynuowano rozpoczęte w lipcu prace ekshumacyjne w Siekierczynie w powiecie lubańskim na Dolnym Śląsku. Badacze z "Pomostu" odkryli na przykościelnym cmentarzu kolejne pochówki. Okazało się, że to niemieccy żołnierze, którzy polegli w walkach z aliantami o Lubań na przełomie lutego i marca 1945 r. Jak podali archeolodzy, przy szczątkach Niemców odkryto cztery znaki tożsamości. Badacze odkryli też dużo przedmiotów osobistych żołnierzy. Odkopali m.in. czaszkę w okularach. Eksperci z pracowni "Pomost" regularnie odkrywają i badają polskie i niemieckie mogiły z czasów II wojny światowej.

378 reakcji
231
65
82
Podziel się
bGKYfvqv
Komentarze (82)
26-08-2021
drogowskaz
Z aliantami? Alianci to walczyli na froncie zachodnim, a Lubań atakowały i niszczyły odziały Armii Czerwonej. Związek Radziecki pod dyktaturą Stalina utrzymywał alianse z...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (82)

Programy Wirtualnej Polski

bGKYfvqF
KOMENTARZE
(82)
drogowskaz
rok temu
Z aliantami? Alianci to walczyli na froncie zachodnim, a Lubań atakowały i niszczyły odziały Armii Czerwonej. Związek Radziecki pod dyktaturą Stalina utrzymywał alianse z mocarstwami zachodnimi tylko dla potrzeb zwycięstwa nad Niemcami Hitlerowskimi i późniejszej polityki zagarnięciem połowy Europy. Już na Konferencji Poczdamskiej cały sojusz się posypał.
Świadomy
rok temu
Teraz to Niemcy a nie naziści ?
anda
rok temu
To Polskę wyzwolili alianci a nie ruscy? ciekawa hipoteza
bGKYfvqX
dr Adrian
rok temu
"odkryli na przykościelnym cmentarzu kolejne pochówki" - Niebywałe, ale ciekawostka.
Krzysztof
rok temu
Pewnie esesmani a teraz będą im honorowe pogrzeby robić
Najnowsze komentarze (82)
Magila2227
rok temu
Aliantami były wszystkie państwa należące do koalicji antyhitlerowskiej
Stary
rok temu
12 listopada 1933 odbyły się wybory parlamentarne do Reichstagu. Wtedy NSDAP czyli Hitler zdobył 92,11% głosów. Przy frekwencji 95,3%, to znaczy, że prawie wszyscy Niemcy poparli Hitlera! Ale to nie koniec. Od samego początku do samego końca wszyscy Niemcy bezwzględnie popierali Hitlera i jego ludobójstwo.
Endi
rok temu
Zostawcie trupy w spokoju. Po co grzbiecie w tej glebie...
Kasia
rok temu
Ktoś z rodziny lokaja Merkel Donalda?:)
Karol
rok temu
No to się porobiło znów będzie na katolików i kościół
Misiek
rok temu
Sowieci szli na Lubań jak burza!!! Alianci? jacy Alianci? Może generał Paton i Montgomery?😂
Mirka
rok temu
I to dlatego dzis Niemcy sa PACYFISTAMI gdyz odebrali twarda i wyczerpujaca lekcje wychowawcza a Polacy nadal chcieliby MORDOWAC sie bo widac za malo im bylo totez prowokuja od rana do nocy Rosje. W Niemczech w oczach Mlodych Pokolen WSTYD byc Zolnierzem Bundeswehr a w Polsce odwrotnie to wielki HONOR i dlatego Bundeswehr chetnia zasilaja Muzulmanie ,bo wiedza ze wojny nie bedzie a co najwyzej moga ich poslac na Misje Pokojowe ale do TABOROW a nie na I Linie , staus Prawny wysoki bo to BEAMTE czyli to samo co Urzednik Panstwowy masa przywilejow w tym emerytalnych itp. a robota lekka a cwiczenai sportowe i ruch na wolnym powietrzu sluzy ZDROWIU. Z czego to wynika? Otoz Niemcy wiedza ze do mysle nia sluzy MOZG a Polacy mysla emocjami i latwo ulagaja MANIPULACJI ze strony Oszolomow w typie Rusofobicznego PARANOIKA co nadal wierza, ze 143 Miliony Rosjan moze pobic 1,3 MILIARDA NATO i zadne argumenty ich nie przekonaja bo ten SLOWIANSKI Typ tak juz ma i jest ODPORNY na rzeczowe fakty.
mar
rok temu
dajcie znać jak ,,Pomost'' odkryje Polskie groby!!!!!!!!!!
bGKYfvqP
mar
rok temu
dajcie znać jak ,,Pomost'' odkryje Polskie groby!!!!!!!!!!
mar
rok temu
kiedy ,,Pomost''odkryje szczątki Polskich żołnierzy?
Herbatnik
rok temu
Ofiary tych SS mannów leżą w innych zbiorowych mogiłach bez rzeczy osobistych, jeden na drugim lub miejsca jeszcze nie odkryte. Jak na tamte czasy to jeszcze godnie byli pochowani, na pewno za zasługi. Grub przekopać, sprawdzić czy nie ma Polskich skradzionych rzeczy i Niemcy poinformować niech zabierają swoich bohaterów. Sensacje sobie zrobili z morderców.
alianci
rok temu
Polski opanowany w stopniu dostatecznym, ale z historii pała!
Państwo, nie
rok temu
róbcie bohaterów z niemieckich faszystów! To wstyd i Hańba! Nieśli śmierć i zniszczenie! Nic złego ich nie spotkało, tylko zasłużona kara!
grabarz
rok temu
Nieboszczyk na cmentarzu. Coś niesamowitego!
...
Następna strona
bGKYfvrr
bGKYfvqy
bGKYfvry
bGKYfvrz