bEITxqGI
bEITxqGM
bEITxqGQ
programy
kategorie
bEITxqGJ

Szkielet sprzed 4500 lat. Tajemniczy pochówek

Niemieccy archeolodzy odkryli 4500-letni szkielet kobiety podczas wykopalisk w Uckermark, około 97 km na północny wschód od Berlina. Szczątki kobiety złożone były w prostym grobowcu, jednak zwracało uwagę staranne jego wykonanie. Naukowców zadziwił również sposób ułożenia szkieletu, który prawdopodobnie nie był przypadkowy. Szczątki zostały ustawione w jednej z najstarszych udokumentowanych pozycji pochówku w Europie. Obrócone na prawą stronę i zwrócone na północ, ze zgiętymi nogami i ramionami. Ułożenie szkieletu kobiety z Uckermark przypomina ułożenie innych szczątków kobiety, odnalezione na szkockiej wyspie Tiree. Ten szkielet pochodzi sprzed 5000 lat.

147 reakcji
55
30
62
Podziel się
Komentarze (62)
25-05-2020
wryyy
Nie bardzo rozumiem, czemu archeologów "zdziwił sposób ułożenia szkieletu". Przecież to była powszechna praktyka w neolicie - zmarłych składano do grobów w pozycji...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (62)

Programy Wirtualnej Polski

bEITxqGV
KOMENTARZE
(62)
wryyy
rok temu
Nie bardzo rozumiem, czemu archeologów "zdziwił sposób ułożenia szkieletu". Przecież to była powszechna praktyka w neolicie - zmarłych składano do grobów w pozycji embrionalnej. Również w Polsce występują tego typu pochówki, np. na Kujawach.
Pedant
rok temu
Panie redaktorku! Jak Pan idziesz na swój arbeit to możesz Pan tam szwargolić o jakiejś Uckermark, ale po polsku to ta część Europy nazywa się Marchia Wkrzańska!!! Wracaj Pan do szkoły!!!
Borys
rok temu
Jak niemców dziwi ten szkielet i jego ułożenie. A szkielety i ich ułożenie w około obozów zagłady was nie dziwią ??? bo mnie ilość przeraża.
bEITxqHn
Pozdrowienia
rok temu
I pomyśleć że to pra pra pra pra (...) babcia,któregoś z nas!
leon
rok temu
A zęby ma wszystkie. Nie wypierdziane i wstawione sztuczniaki ale swoje. Bez używania Colgate, nitek, Listerinów czy innych Dentaluxów. Jaki wniosek?
Najnowsze komentarze (62)
Trupiarz
rok temu
Tak dawno umarła a ciągle się uśmiecha. To musiały być dobre czasy !
jugend
rok temu
Ciekaw jestem czy to czysty typ aryjski, niebezpieczny dla wrogów rzeszy?
helmuth
rok temu
ja bym obstawial szkielet pra pra dziadka z wermahtu
Słowiański Au...
rok temu
Jakaś Wieletka, czy Redarka. W każdym razie Obodrytka ...
Rozsądny
rok temu
Tak będziecie wyglądać jak peło dojdzie do wladzy
henbuk
rok temu
Ja też tak śpię i dlatego nie chrapię.
leon
rok temu
A zęby ma wszystkie. Nie wypierdziane i wstawione sztuczniaki ale swoje. Bez używania Colgate, nitek, Listerinów czy innych Dentaluxów. Jaki wniosek?
jasio
rok temu
No popatrz no, kobita stara jak świat a nawet martwa i tak ma wszystkie zęby a ja młody i już ich nie mam. Juści to ta nowa stomatologia albo dentystów tam nie było.
bEITxqHf
Kanarek na da...
rok temu
Wyglądem przypomina tą posłę z Prawa i Lewa.
EU
rok temu
No faktycznie artykuł sensacja, rewelacja, to po prostu SZOK !!! Poprzednią sensację przeczytałem odnośnie pomidorów, że można je trzymać w lodówce !!! Gratuluję WP ....... chyba niektórym kwarantanna szkodzi ...
DENAT
rok temu
WIDAĆ TAK JEJ BYŁO WYGODNIE , A CI TEORIE SPISKOWE SNUJĄ . JA TEZ TAK ŚPIĘ
zorro
rok temu
a ja nie zdebiałem
anatommopatal...
rok temu
z wygladu to ta co prowadzi koło fortuny
Piotr
rok temu
Była młoda, miała jeszcze wszystkie zęby..
...
Następna strona
bEITxqHH
bEITxqGO
bEITxqHO
bEITxqHP