programy
kategorie

Tak wygląda noc na granicy. Rutkowska o dramatycznych warunkach

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej nadal jest napięta. Straż graniczna informuje o kolejnych próbach przekroczenia granicy. Na miejscu są również przedstawiciele organizacji niosących pomoc humanitarną. Gościem programu "Newsroom WP" była Aleksandra Rutkowska z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. - Musimy zdać sobie sprawę, że medycy, często, żeby dotrzeć do osób potrzebujących pomocy, muszą przejść przez gęsty las. Nocą, czasami 30-40 minut. [...] Trudno jest wejść w sytuację osób, które spędzają tam całą noc. Temperatura przy gruncie spada poniżej zera. Co jest bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia. Tych trudnych przypadków może być tylko więcej. Temperatura w tym czasie tylko spada - powiedziała Rutkowska. Jej zdaniem powinniśmy spróbować wczuć się w rolę imigrantów, by zrozumieć ich położenie. -Trudno nam wcielić się w tę rolę. Pomyślmy, jak my, czy nasze dzieci czulibyśmy się w nocy, w środku puszczy, w środku listopada - dodała.

17-11-2021
240 reakcji
12
100
128
Podziel się
Komentarze (128)
17-11-2021
Nie nasza sprawaŁukaszenka zapraszał, to niech teraz zadba o gości.
zobacz więcej komentarzy (128)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(128)
Nie nasza spr...
3 lata temu
Łukaszenka zapraszał, to niech teraz zadba o gości.
azzz
3 lata temu
Polscy pacjenci umierają, bo karetka nie dojechała. A szlachetni lekarze szukają po lasach przestępców. Są loty powrotne. Zgłosiło się tylko około 500 chętnych. To niech siedzą w lesie jak nie chcą wracać.
j.g
3 lata temu
No ale co to nas niech Białorus ich wezmie do schroniska.W końcu sami ich ściągnęli do siebie.
Obserwator
3 lata temu
A kto im kaze tam byc? . NIECH ZWIEDZAJA Minsk ! Bialorus im sie nie podoba ??
Leśnik
3 lata temu
Nikt ich tam nie zapraszał.
Najnowsze komentarze (128)
podanik-slużb...
3 lata temu
Mnie wpadł w oko metalowy opilek,poszedlem do przychodni to wyznaczyli mi wizyte za 4 miesiące. Przez 40 lat płace na służbe nie(zdrowia )nigdy nie kożystałem ze słuzby zdrowia nie chorowałem po tylu latach chciałem pomocy to mi łaske zrobili i wyznaczyli po 4 miesiące-A ZA 150ZŁ NA DRUGI DZIEŃ MOGLEM UZYSKAC POMOC. A UZALAJĄ SIE NA EMIGRANTACH
kto
3 lata temu
finansuje Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej i ile zarabiają tam lekarze biegający po lasach w poszukiwaniu migrantów próbujacych w nielegalny sposób przekroczyć granicę. Media donoszą o polakach umierajacych przed przychodniami i izbami przyjęć polskich szpitali. Ludzi, którzy całe zycie płacili składki na utrzymanie polskiej opieki medycznej. Może tam przeniosą się ci wspaniali lekarze z granicy których polski podatnik wykształcił a teraz umiera przy całkowitej obojętności medyków.
335
3 lata temu
Biedni ludzie powinni wrocic do siebie
Wow
3 lata temu
Oczywiście że lekarz idize tam gdzie trzeba i nie patrzy na granice. Teraz proszę się wczuc w sytuację żołnierza milicjanta ppgranicznika.ich rodziny.. Tych co są odpowiedzilani za naszą granice... Nikt tego nie chial a jednak się stało. Chyba nie ten adres do zażaleń bo to nie z naszej strony stoją nielegalni imigranci.
Rydz
3 lata temu
Zabierzcie ich sobie do swoich domów, No trzeba pomagać bliźnim prawda? A nie pisać tylko jak im to źle i sumienie spokojne, do domciu do własnego łóżeczka, i tak na rok może dwa, a nie bełkot.
Wolny
3 lata temu
Lekarze biegają po lasach to ciekawe to ja się zapytam Rutkowska a co lekarze mówią na na stan zdrowia psychicznego pani
lew8
3 lata temu
A CZEMU TA PANI RUTKOWSKA NIE WSPOMNIAŁA O KAMIENOWANIU NASZYCH MUNDUROWYCH ????????? ZAPOMNIAŁA JEŚLI JEST TAKA DOBRA TO NIECH PIERWSZA PRZYJMIE NA SWOJĄ POSESJE ZE 100 IMIGRANTÓW I OTOCZY ICH SWOJĄ OPIEKĄ NA SWÓJ KOSZT , A NIE NA KOSZT PAŃSTWA I PODATNIKA TO ŁUKASZENKA ICH ZAPROSIŁ DOSTAŁY BIAŁORUSKĄ WIZĘ NA ZWIEDZANIE LASÓW JAK WIZA SIĘ SKOŃCZYŁA TO CZAS POWROTÓW DO SWOJEGO PAŃSTWA TO ON PONOSI PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ŁUKASZENKA NIE NIE NIE POLACY .
dze
3 lata temu
Gdyby do waszych drzwi zaczął dobijać się jakiś obcy, rzucałby w wasze drzwi kamieniami, to byście otworzyli?...
Lux
3 lata temu
Państwa tych emigrantów proszą ich o powrót do domu i oferują pomoc.
Bubu
3 lata temu
Wykupili wycieczkę na zwiedzanie Mińska wraz z surwiwalem więc niech składają reklamację do biura podróży
Tew
3 lata temu
Nie mogę tego pojąć. To są wrogowie Polski, białej rasy i chrześcijaństwa. Jak można się nad nimi uzalac.
1234
3 lata temu
Pl Katolicki kraj ..to robi kościół tak uczy szacunku do drugiego człowieka Średniowiecze...... Zaraz będziecie mieć zbiorowe mogiły no ale o to wam chyba chidzi... Żal...
jaa
3 lata temu
Ale przecież są tam z własnej woli. Wykupili w białoruskim biurze turystycznym wyjazd na ten ekstremalny obóz survivalowy.
Aleksandro
3 lata temu
Zgodnie z Twym życzeniem wczułem się w sytuację migrantów na polskiej granicy. Co mam teraz z tym zrobić??? Bo o wpuszczeniu ich na teren kraju ani myślę. Jestem zdruzgotany. Poradź co dalej.
...
Następna strona