programy
kategorie

Takiego zdjęcia jeszcze nie było. Orbiter Hope uchwycił zorzę na Marsie

Orbiter Hope Zjednoczonych Emiratów Arabskich na początku tego roku przybył na Marsa, a już w lipcu zaskoczył świat niezwykłymi zdjęciami. Ten widok zorzy na Czerwonej planecie obiegł świat, a dane zebrane przez sondę EMUS (Emirates Mars Ultraviolet Spectrometer) mogą mieć znaczący wpływ na dalsze badania nad wzajemnymi wpływami promieniowania słonecznego, atmosfery i pól magnetycznych Marsa. "Pełen zestaw danych, zebranych podczas tych obserwacji, obejmuje dalekie i ekstremalne ultrafioletowe emisje zorzy, których nigdy wcześniej nie sfotografowano na Marsie" – napisała Agencja Kosmiczna ZEA. Do wykonania zdjęcia użyto spektrometru ultrafioletowego. Okazuje się, że marsjańska zorza jest bardzo podobna do tej widzianej na Ziemi. Tak jak na naszej planecie, cząsteczki wiatru słonecznego przedostają się do atmosfery, a następnie wchodzą w interakcję z gazem w górnej jej części i ta jonizacja wywołuje poświatę. W przypadku Marsa - cząsteczek tlenu. To, co odróżnia...

rozwiń
05-07-2021
97 reakcji
60
13
24
Podziel się
Komentarze (24)
05-07-2021
AchaNic na wieczność ziemia też w końcu straci pole magnetyczne i stanie się marsem. Będą inne zorze:)
zobacz więcej komentarzy (24)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(24)
Acha
3 lata temu
Nic na wieczność ziemia też w końcu straci pole magnetyczne i stanie się marsem. Będą inne zorze:)
dewq3
3 lata temu
A już myślałem, że UFO się ujawniło.....znowu zawód....ile można czekać...
pracownik
3 lata temu
A kiedy zdjęcia od Chińczyków.
pawel
3 lata temu
a w południowej Kenii dzieci Masajów chodzą w podartych ubraniach , ale tego łazik nie widzi ...
Aro
3 lata temu
Grafika komputerowa to nie zdjęcie
Najnowsze komentarze (24)
smutna prawda
3 lata temu
Co nas to obchodzi, i tak nie mamy na to nawet minimalnego wpływu i do niczego tego nie jesteśmy w stanie wykorzystać.
Żal
3 lata temu
Fałszywe zdjęcie. Znamy się na Photoshopie...
Gates
3 lata temu
Kowidioci i inne pelikany łykają wszystko jak leci bez chwili refleksji .
Kit
3 lata temu
Walt Disney przedstawia ...
cynik
3 lata temu
Pewnie że za te pieniądze idące na badanie kosmosu można milionom ludzi teoretycznie zrobic dobrze. Tylko gdyby nie te pieniądze wydane na naukę przez tysiace lat, w tym na badanie kosmusu to dalej byśmy siedzieli wszyscy w jaskiniach a że jaskiń mało to tłuklibyśmy się pałami po łbach by je zdobyc, leczyli by nas szamani, gospodarka nadal by była zbieracko mhysliwska a średnia zycie nie przekraczałby lat 30. Poza tym na silę nikogo nie da się uszczęśliwić bo każdy kraj ma swoja drogę czego dowodem sa skutki siłowego wprwadzania tzw, demokracji w krajach arabskich, afrykańskich czy w Afganistanie lub Wietnamie. Najwięcej nieszczęść sprowadzają ludzie dla których wszystko jest proste.
Niestety
3 lata temu
Ale bzdury... Nikogo nie było w kosmosie. Ludzie obudźcie się.
synek_księdza
3 lata temu
... a więc ... jak dzieci we mgle tak naukowcy krążą po otchłani kosmosu zbierając to tu to tam dowody na kolejne tezy których udowodnienie zajmie dekady ... a prawda jest bardzo blisko ... co 600 000lat w pobliżu naszej planety pojawia się obiekt który zamieszkują pradawni i to oni przekazali naszym przodkom wiedzę i pokazali skąd pochodzą , mapa kontynentów jaką oddali w ręce ówczesnych ludzi dzisiaj sprawiłaby kłopot w sporządzaniu tak jest dokładna a człowiek współczesny zapomina o tym fakcie brnie w swojej nieomylności jak sądzi i tylko nienawiść do bliźniego szerzy aby budować co nowe uzbrojenia a potrzebne one są jak drzwi do lasu, gdyby pradawni zostali przez nas zaatakowani wychędożą nas jak dzik szyszkę ... dlatego tak ważne jest powstrzymanie rozlewającej się nienawiści i wrogości do bliźniego ... pojmij człowieku że Bóg jest Miłością !!! pradawni nie znają przemocy a dysponują wiedzą o jakiej człowiek współczesny marzyć będzie jeszcze przez tysiące lat ...
aaa
3 lata temu
to na cześć nowego starego prezesa
7654
3 lata temu
Rząd PiSS skolonizuje Marsa będzie tam produkował auta elektryczne i mieszkania dla PiSS
Ku rozwadze
3 lata temu
Za pieniądze zmarnowane na jedną misję na Marsa można osiedlić 20 000 (dwadzieścia tysięcy) ludzi w USA lub w UE z krajów objętych przemocą.
Aro
3 lata temu
Grafika komputerowa to nie zdjęcie
men
3 lata temu
Niech wyślą łazik w miejsce cydonii lepiej
Rob
3 lata temu
Co za bzdury!
Mateo
3 lata temu
Na Księżycu też są lokalne pola magnetyczne, które wynikają prawdopodobnie z dużych rud żelaza znajdujących się płytko pod powierzchnią. Ciekawe jak to wygląda na Marsie, oraz czy można znaleźć takie miejsca, w których te pola magnetyczne zapewnią kolonizatorom stosunkowe bezpieczeństwo.