programy
kategorie

Tlen na Ziemi się skończy. Naukowcy pokazali obliczenia

Badacze z Uniwersytetu Toho w Funabashi i Instytutu Technicznego w Georgii przeprowadzi badania, z których wynika, że na Ziemi może zabraknąć tlenu. Analiza przedstawiona w magazynie "Nature" przedstawia, że za ok. miliard lat nasza planeta nie będzie nadawała się do życia dla organizmów tlenowych. Poziom stężenia tlenu ma spaść do ok. 1 procenta tego, jakie ma współcześnie. Do przeprowadzenia tych badań naukowcy stworzyli specjalne modele systemów klimatycznych. Dzięki nim mogli lepiej sprawdzić jak zmienią się warunki atmosferyczne Ziemi. Badacze skupili się głównie na aspektach biologicznych i geologicznych. Na podstawie przeprowadzanej analizy ustalono, że w odległej przyszłości brak tlenu będzie spowodowany przez "starzenie się" Słońca. Ze względu na coraz większe jego nagrzanie, a co za tym idzie, dużo wyższy poziom uwalnianej energii, Ziemi zacznie brakować dwutlenku węgla, który jest pierwiastkiem pochłaniającym ciepło. Kiedy poziom CO2 będzie bardzo...

rozwiń
14-10-2021
568 reakcji
146
317
105
Podziel się
Komentarze (105)
14-10-2021
pracownik
To co obecnie dzieje się na świecie nie pozostawia złudzeń że czas dla większości właśnie się kończy a nie za 100 lub więcej lat , tylko najbogatsi wierzą że przetrwają i...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (105)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(105)
pracownik
2 lata temu
To co obecnie dzieje się na świecie nie pozostawia złudzeń że czas dla większości właśnie się kończy a nie za 100 lub więcej lat , tylko najbogatsi wierzą że przetrwają i powstaną jak feniks z popiołów , zgubne jest to myślenie bo biednych mogą oszukiwać dopóki mają władzę ale z naturą to jeszcze nikt nie wygrał , życzę zdrowia.
AStronom54
2 lata temu
Za miliard lat to mnie to będzie mało obchodziło a ludzie będą wtedy żyć na Marsie albo jakiejś innej Ziemi w innym Układzie Planetarnym. Co to tylko jedna Ziemia jest? To my tylko tak myślimy bo nie mamy wiedzy w temacie. Wszechświat jest zapewne pełen życia i choć to jedynie moje domniemanie, jestem pewien, że tak jest.
Umżemy przez ...
2 lata temu
Cytat z artykułu : ,, Kiedy poziom CO2 będzie bardzo niski, to proces fotosyntezy będzie niemożliwy. Oznacza to, że rośliny i bakterie przestaną dostarczać nam tlenu. Na Ziemi będą mogły przetrwać jedynie beztlenowce i najprostsze bakterie,,. Czy mi się wydaje, czy płacimy bardzo duże pieniądze, za produkcję dwutlenku węgla (np że spalania węgla kopalnianego) i zobowiązani jesteśmy ograniczać jego emisję? czyli mamy dążyć do tego by rośliny przestały fotosyntezowac, roślinożerne zwierzęta nie miały co jeść, mięsożerne padły z głodu, zapanował potworny upał z powodu braku pochłaniającego ciepło CO2 i by przeżyły tylko beztlenowe bakterie? I do tego jeszcze dopłacamy????
d_f
2 lata temu
Żeby się tym przejmować, musiałbym być nieśmiertelny. To dużo czasu. Miliard lat nazad nie było jeszcze dinozaurów.
Xxx
2 lata temu
Tu nie ma co tweetowac. Idę do sklepu kupić trochę tlenu na zapas
Najnowsze komentarze (105)
Maro
9 miesięcy temu
Może tak być, że dojdzie do dużej globalnej zmiany klimatu, który pozbawi nasz glob tlenu. Ciągle wycinane są lasy i powstają tam osiedla, to produkcja tlenu się zmniejsza, jednak jak na razie są to tylko spekulacje. Bilbordy koniec świata 2018 widziałem już kiedyś w dzieciństwie i jakoś się nie sprawdziło.
Darek
2 lata temu
Za miast odliczać czas jaki pozostał ludzkości do życia, może by ci "naukowcy" podali przyczynę i powiedzieli co możemy zrobić by to powstrzymać!.. Każdy z nas wie, że ludzi jest za dużo i trzeba coś z tym zrobić.. Tylko nasuwa się pytanie, czy mamy czekać aż ta bomba zegarowa wybuchnie?!.. Tak myślą tylko "naukowcy" na usługach..
boruta58-12
2 lata temu
Coś mi się wydaje że w Brukseli w KE tym nie robom juz dawno tlen odcięła i dlatego takie pierdoly wyczyniaja. Timmermans nam zalatwi i tlen i gaz i gorzale
Adam
2 lata temu
Ale tego typu rzeczy bedą bez komca pisane .. ......
Anarchia 75
2 lata temu
Jestem za tym zeby cos pieprznelo w te trzy państwa Chiny USA i Rosję to moze sie przebudza ze niesa sami na ziemi choc watpie czy to cos pomoze.
U 235
2 lata temu
Proponuje tym naukowcom i autorowi artykułu wrócić do szkoły podstawowej, od kiedy to rośliny produkują tlen ?? A jak kupuje używane auto i wyjmuje z niego silnik i sprzedaje to jestem producentem silników ?? Głupota powinna bolec. Tlen produkują na ziemi oceany a dokładnie kolonie cyjanobakterii w nich żyjące. Autorze artykułu a raczej wypocin czytaj ze zrozumieniem wyniki badań i dopiero zabieraj się za artykuły. Nawet te pseudonaukowe w twoim żałosnym wykonaniu
Fool
2 lata temu
Jak dożyję, to dam znać. Zy się sprawdzi
Antoni
2 lata temu
Za około miliarda lat braknie mi tlenu ? Kuźwa już się martwię. Co ja zrobię bo jak mi braknie tlenu ???? Ratunku co ja mam zrobić !!!!?????
Liznębobra24
2 lata temu
Wywalone mam na to,dawno będę piach Sachary gryzł...😊
Ede,
2 lata temu
Pindolenie o Szopienie,że był malarzem,może ludzie w to uwierzą.
Seb
2 lata temu
Tlen się nie skończy. Tylko głupota ludzka nas wykonczy
CV b
2 lata temu
A jaka katastrofa stanie się za 500 mln lat ? pozdro
Łosoś
2 lata temu
Miliard lat.... pogody na tydzień do przodu nie potrafią przewidzieć a obliczyli co będzie za miliard lat dobre.
Nick
2 lata temu
Haha... nigdy sie nie skonczy. Te wasze obliczenia sa nic nie warte. Predzej ludzi wykonczycie
...
Następna strona