programy
kategorie

Tragiczna sytuacja w Indiach. 20 milionów zakażonych

We wtorek oficjalna liczba zakażonych koronawirusem w Indiach przekroczyła 20 milionów przypadków. Podwoiła się w zaledwie trzy miesiące. Liczba zgonów z powodu COVID-19 to ponad 220 tysięcy. Liczba zakażeń i zgonów w Indiach rośnie w zastraszającym tempie. Nie widać końca kryzysu, a indyjscy eksperci alarmują, że nadchodzące tygodnie będą "potworne". Lekarze ze szpitala w New Delhi w wywiadzie dla Sky Media przekazali, że sytuacja służby zdrowia w ich kraju jest już na granicy załamania. Ordynator szpitala - Dr Sumit Ray - zaapelował o wszelką pomoc. - Co się dzieje w przypadku poważnej katastrofy, np. trzęsienia ziemi? Przyjeżdżają lekarze, pielęgniarki, łóżka szpitalne i szybko budują szpital od podstaw. To musi się stać - mówił w wywiadzie Ray. Brakuje łóżek, tlenu, pacjenci z innymi dolegliwościami są pozbawieni opieki. W Indiach powstała nowa, podwójna mutacja koronawirusa. Tamtejsze Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o odkryciu mutacji 24 marca...

rozwiń
04-05-2021
184 reakcje
59
71
54
Podziel się
Komentarze (54)
04-05-2021
WiDz20 mln to raptem 1.5 % populaji Indii, tymczasem nasze 2.8 mln zakażonych to ponad 7% populacji Polski. Jak tam tragedia to u nas co?
zobacz więcej komentarzy (54)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(54)
WiDz
3 lata temu
20 mln to raptem 1.5 % populaji Indii, tymczasem nasze 2.8 mln zakażonych to ponad 7% populacji Polski. Jak tam tragedia to u nas co?
Dzido
3 lata temu
Tragiczna sytuacja jest tam od zawsze po za tym tam mieszka miliard ludzi więc po co ten paniczny obraz tylko na potrzeby szopki medialnej co kolwiek by się tam nie działo będzie tragicznie podobnie jak w Polsce
gość
3 lata temu
O co ten raban? Z danych wynika, ze zakażonych w Indiach jest 1,4% populacji, w Polsce 7,4%, a jak twierdzi Pinokio, Polska sobie radzi najlepiej w Europie. Oczywiście, zapaść służby zdrowia w Indiach jest możliwa, bo poziom tych służb był tam zawsze tragiczny. Gdybyśmy my mieli taki poziom zachorowań jak w Indiach, bylibyśmy szczęśliwi. Zadziwia jednak, że przy tak niewydolnej służbie zdrowia jak w Indiach, choruje co 70 Hindus, a u nas, przy wspaniałych rządach PiS, co 14 Polak!
velo
3 lata temu
Kilka razy mniej niż w Polsce w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Ale ciennikarze rachunków nie znają, bo po nowych szkołach. Co za głupota w tych mediach przerażająca.
Damian
3 lata temu
Dziwne, tyle czasu już trwa ta plandemia i dopiero teraz jest nagły wzrost zakażeń w Indiach, a czy to nie wygląda tak, że teraz zaczęli tam masowo testować, wszystko jest ustawione. W Chinach tak szybko sobie poradzili, w kraju w którym mniej dbają o higienę, liczba ludności jest 2x większa niż w Europie, i gęstość zaludnienia. I skoro szaleje morderczy wirus to dlaczego nie ma specjalnych koszy na zużyte maski i rękawiczki tylko walają się po trawnikach???
Najnowsze komentarze (54)
hłop
3 lata temu
Tam nawet nie wiadomo ilu ich jest. A poza tym za sprawą narodowego sportu (zbiorowe gwałty) szybko zrobią nowych.
Ludzie
3 lata temu
ten kraj ma 1500 milionów mieszkańców! A wy o 20 mówicie.
Uczciwy
3 lata temu
CHINY DO KOŃCA ŻYCIA POWINNI PŁACIĆ WSZYSTKIM BLISKIM KTÓRZY ZMARLI NA COVID .TO ONI WYPUSCILI SPECJALNIE ZEBY ZROBIC SELEKCJĘ .SZKODA TYLKO ZE NIE ZABIJAJĄ SWOICH TYLKO JUŻ TRZECI RAZ IM SIE NIBY WYPSNĘŁO/.TO JEST ZBRODNIA W BIAŁY DZIEŃ!!!!!!!!!!!!!Świat isę z nimi Cacka zamiast skarżyc do sadu
just
3 lata temu
W Indiach tak jak w Polsce Covid jest używany do rozgrywek politycznych i przekierowania uwagi. Tak jak nikt nie kontrolował w Europie co dzieje sie w enklawach uchodźców tak nikt w Indiach nie kontroluje ogromnych slumsów. Gdyby w takich miejscach rozwinęła się epidemia, a warunki higieniczne w slumsach nie istnieją, musiałaby rozlać się na wszystkie wilekie miasta. Epatowanie przez ten portal zdjęciami płonących stosów to nadużycie emocjonalne i manipulacja, nigdzie w Indiach nie pali się zwłok na ulicach, jest to karalne. W zeszłym roku ten portal straszył trumnami z Włoch, a był to fake, wszyscy już to wiemy; teraz to samo ma miejsce w związku z Indiami. Czym zajmuje się redakcja tego portalu, nie sprawdza swoich źródeł, czy ma jedno jedyne poprawne żródło informacji. Mam nadzieję, że wszyscy ludzie dziennikarze, lekarze, politycy, celebryci poniosą odpowiedzialność za szerzenie nieprawdy
wax
3 lata temu
nowe kłamstwa, zaszczepili prawie 200 milionów Hindusów i efekt jest widoczny
R55
3 lata temu
Minister Zdrowia niech się nie cieszy i zbytnio nie popuszcza bo w Polsce będzie tak samo, niech nie postępuje jak w tamtym roku bo nie ma wiadomości ani wyczucia
Anka
3 lata temu
Zawsze jest tragedia kiedy umieraja ludzie. Nie ma co porownywac gdzie wiecej a gdzie mniej. Okropna choroba ten Covid a dalej tyle niedowiarkow. Nie rozumiem was ludzie.
wieja
3 lata temu
Tragedia to jest w Polsce, bo na milion mieszkańców umarło 1794,4 zakażonych a w Indiach 157,4 na milion. To gdzie jest ta tragedia w Indiach czy Polsce?
Garubb
3 lata temu
A wy dalej te brednie powielacie. Mam znajomych w Indiach i sie smieja z tych bajek
Garubb
3 lata temu
A wy dalej te brednie powielacie. Mam znajomych w Indiach i sie smieja z tych bajek
współczuję..
3 lata temu
Przykro to mówić, ale takie trzęsienie ziemi jest teraz na całym świecie i nie można za bardzo liczyć na pomoc.
Mofa
3 lata temu
Haha i na jesieni znowu lockdown. Wirusa nie ma, przekupieni pieniędzmi politycy niszczą gospodarki własnych krajów przy okazji mordując ludzi. Czy wszyscy są tacy ślepi?
Taka prawda
3 lata temu
Chiny szybko se poradziły z SARS2. Od razu wiedziały że to wirus z grupy broni biologicznej. Tam był taki dystans zachowany że ludzi zamykali w domach a drzwi zaspawywano. A na zachodzie mowa o jakieś grupie interesów szczepionkowych.
Taka prawda
3 lata temu
Więcej edukacji w zakresie ddm i więcej wojska do pilnowania ddm i większe kary za nieprzestrzeganie ddm (dystans, dezynfekcja, maseczka) a nie tylko dajcie? Wszędzie są braki.