bGxSNELE
bGxSNELI
bGxSNELM
programy
kategorie
bGxSNELF

Woda w kosmosie. Nowe informacje napływają z Marsa

Łazik Perseverance potwierdził istnienie jeziora oraz rzeki na Marsie. Amerykańska agencja kosmiczna NASA poinformowała, że dane zebrane przez samobieżny pojazd pozwoliły potwierdzić istnienie źródeł wody. - Czasami bywa tak, że po to, by coś stwierdzić, trzeba wybrać się na miejsce. Z orbity wydawało się, że dno krateru było jeziorem. Naukowcy wysłali na miejsce łazik, by to zbadać - mowił gość programu "Newsroom WP" dr Tomasz Rożek, dziennikarz naukowy. Rożek dodał, że zdjęcia, które przesłał łazik Perseverance, pokazują osad, który mógł powstać jedynie wskutek działania wody. Według eksperta załogowa misja na czerwoną planetę może być przeprowadzona już niedługo.

18-10-2021
Tagi:
191 reakcji
92
39
60
Podziel się
bGxSNELH
Komentarze (60)
18-10-2021
comaLudzie bogaci niszczą tę planetę swoim wyzyskiem i ludzie bogaci pierwsi uciekną w kosmos, a nas tutaj zostawią...
zobacz więcej komentarzy (60)

Programy Wirtualnej Polski

bGxSNELR
KOMENTARZE
(60)
coma
rok temu
Ludzie bogaci niszczą tę planetę swoim wyzyskiem i ludzie bogaci pierwsi uciekną w kosmos, a nas tutaj zostawią...
ssr
rok temu
przeczytałem nagłówek to pomyślałem, że znaleźli łazik obcej cywilizacji - "odkrycie łazika na marsie"
Skutki naduźy...
rok temu
Same "przełomowe"odkrycia.W WP słowo "przełomowe"przestało oznaczać to co powinno.
bGxSNEMj
Raf
rok temu
z tytułu wniosek jest taki rozumiem,że na Marsie odkryto łazika...tak brzmi to zdanie
Kacu
rok temu
Wizyta ludzi na Marsie to będzie początek końca ludzkości. Przywiozą na Ziemię jakąś zahibernowaną dotąd formę życia i adios.....
Najnowsze komentarze (60)
Poszłe Dzieś
rok temu
"Moje przełomowe odkrycie. Naukowcy są zszokowani". Dziś rano, ok. 5:30 się odkryłem - kołdra spadła na podłogę. Było to moje największe odkrycie dzisiaj.
zachęta
rok temu
Anglicy gdy mówią o podnieceniu seksualnym używają słowa excited-ekscytacja. Polakom z kolei słowo podniecenie kojarzy się przeważnie z chucią. Dlatego używają słowa ekscytacja .
obiektywny
rok temu
Tylko im sie wydaje że uciekną
Tymon
rok temu
Może część rządzących wyleci?Oby!tam trza drug,chodników i rynków z kostką...
Adam
rok temu
Już nas zachęcają do wypraw na obce planety motywując koniecznością opuszczenia Ziemi z powodu wszystkich nieszczęść, jakie nam na niej grożą. Taka narracja depopulacyjno-pandemiczna. Pewnie miliarderzy na niej zostaną, pozbędą się tylko niepotrzebnej siły roboczej. Ich będą obsługiwały maszyny i garść wykwalifikowanych specjalistów oraz kamerdynerów. Marzy im się więc taki biblijny Izrael, własność rodów świętych rabinów obsługiwanych przez zgraję lewitów zdolnych do rozwiązywania wszelkich ich problemów. Cóż, zanim zapewnią sobie ten obiecany raj, chcą jeszcze zdązyć udzielić kredytów, które sami zaciągniemy na wyekspediowanie nas samych gdzieś w przestrzeń kosmiczną... Będziemy zadłużeni na lata świetlne. Rabini będą liczyć te puste pieniądze i zachęcać nas do ciężkiej pracy, byśmy mogli je spłacać... Cóż, już wojny światowe ani kolejne pandemie nie będą potrzebne do uzdrawiania światowego systemu finansowego. Wystarczy ekspansja kosmiczna. Wszystkim biednym doradzi się, żeby znaleźli lepsze miejsce na innej planecie... Jak mawiają piewcy liberalnego kapitalizmu... Nie wolno karmić głodnych, trzeba dać im wędkę, żeby sami sobie jedzenie złapali. A najlepiej niech wędkę sami sobie zrobią na innej planecie.
kara dla nasa
rok temu
Piękny post z informacjami "marsjanskmi" dotyczacymi wody. Na wyspie Devon która nalezy do Nasa w Kanadzie rzeczywiście wystapienie wody jest prawdziwe. Nasa powinna byc ukrarana za przesyłanie rzekomych marsjanskich relacji z wyspy Devon a Kanadzie
MMM
rok temu
MARS JEST WYEXPLATOWANY I ZIEMIA TEZ TAKA BEDZIE NIESTETY .
Zostanie odkr...
rok temu
obstawiam że tam było życie takie jak tu. Jak tam zaczną kopać to kiedyś znajdą jakąś piramidę lub coś podobnego.
bGxSNEMb
Oczy
rok temu
Bzdety na miare tego "serwisia"! "Potwierdzenie istnienia" CZEGO? Rzeki? To tam jest rzeka? Dopisalibyscie laskawie, ze "w przeszlosci", a i z tym bym mocno uwazal! Przypomina mi sie tu dyskusja o erozji egipskiego Sphinksa: od wiatru pozioma, od wody pionowa, a widac tam wlasciwie obie. Problem w tym, ze czeste deszcze bywaly tam 14.000 lat temu, a wiec Sphinks nie ma prawa byc egipski, wiec co? Tych od badania erozji wodnej okrzyknieto "glosicielami teorii spiskowej" i przestano powaznie traktowac. Tu tez moze sie okazac, ze pod pewnymi warunkami podobne osady moze naniesc i wiatr, a co wtedy z ta woda?
Adam
rok temu
Woda tam była miliony lat temu... Podgrzewanie szumnymi tytułami zainteresowania.
Turysta
rok temu
I co z tego,że odkryli tam wodę!Człowiek oddycha tlenem i niezbędna mu jest do życia temperatura zbliżona do zera a nie minus 100 stopni!
olo
rok temu
sensacja na Marsie odkryto Łazik ciekawe czyj !!!!!!!!!!
yio
rok temu
Niech pokaza zdjecie wody to uwierze
Lampart
rok temu
Powinniśmy być bardziej tolerancyjni i wreszcie zrozumieć to co najważniejsze: Mars dla Marsjan, Ziemia dla Ziemian, Księżyc dla Księży !!!!!
...
Następna strona
bGxSNEMD
bGxSNELK
bGxSNEMK
bGxSNEML