bFQmTyGI
bFQmTyGM
bFQmTyGQ
programy
kategorie
bFQmTyGJ

Woda w kosmosie. Nowe informacje napływają z Marsa

Łazik Perseverance potwierdził istnienie jeziora oraz rzeki na Marsie. Amerykańska agencja kosmiczna NASA poinformowała, że dane zebrane przez samobieżny pojazd pozwoliły potwierdzić istnienie źródeł wody. - Czasami bywa tak, że po to, by coś stwierdzić, trzeba wybrać się na miejsce. Z orbity wydawało się, że dno krateru było jeziorem. Naukowcy wysłali na miejsce łazik, by to zbadać - mowił gość programu "Newsroom WP" dr Tomasz Rożek, dziennikarz naukowy. Rożek dodał, że zdjęcia, które przesłał łazik Perseverance, pokazują osad, który mógł powstać jedynie wskutek działania wody. Według eksperta załogowa misja na czerwoną planetę może być przeprowadzona już niedługo.

18-10-2021
Tagi:
191 reakcji
92
39
60
Podziel się
Komentarze (60)
18-10-2021
comaLudzie bogaci niszczą tę planetę swoim wyzyskiem i ludzie bogaci pierwsi uciekną w kosmos, a nas tutaj zostawią...
zobacz więcej komentarzy (60)

Programy Wirtualnej Polski

bFQmTyGV
KOMENTARZE
(60)
coma
9 miesięcy temu
Ludzie bogaci niszczą tę planetę swoim wyzyskiem i ludzie bogaci pierwsi uciekną w kosmos, a nas tutaj zostawią...
ssr
9 miesięcy temu
przeczytałem nagłówek to pomyślałem, że znaleźli łazik obcej cywilizacji - "odkrycie łazika na marsie"
Skutki naduźy...
9 miesięcy temu
Same "przełomowe"odkrycia.W WP słowo "przełomowe"przestało oznaczać to co powinno.
bFQmTyHn
Raf
9 miesięcy temu
z tytułu wniosek jest taki rozumiem,że na Marsie odkryto łazika...tak brzmi to zdanie
Kacu
9 miesięcy temu
Wizyta ludzi na Marsie to będzie początek końca ludzkości. Przywiozą na Ziemię jakąś zahibernowaną dotąd formę życia i adios.....
Najnowsze komentarze (60)
Poszłe Dzieś
9 miesięcy temu
"Moje przełomowe odkrycie. Naukowcy są zszokowani". Dziś rano, ok. 5:30 się odkryłem - kołdra spadła na podłogę. Było to moje największe odkrycie dzisiaj.
zachęta
9 miesięcy temu
Anglicy gdy mówią o podnieceniu seksualnym używają słowa excited-ekscytacja. Polakom z kolei słowo podniecenie kojarzy się przeważnie z chucią. Dlatego używają słowa ekscytacja .
obiektywny
9 miesięcy temu
Tylko im sie wydaje że uciekną
Tymon
9 miesięcy temu
Może część rządzących wyleci?Oby!tam trza drug,chodników i rynków z kostką...
Adam
9 miesięcy temu
Już nas zachęcają do wypraw na obce planety motywując koniecznością opuszczenia Ziemi z powodu wszystkich nieszczęść, jakie nam na niej grożą. Taka narracja depopulacyjno-pandemiczna. Pewnie miliarderzy na niej zostaną, pozbędą się tylko niepotrzebnej siły roboczej. Ich będą obsługiwały maszyny i garść wykwalifikowanych specjalistów oraz kamerdynerów. Marzy im się więc taki biblijny Izrael, własność rodów świętych rabinów obsługiwanych przez zgraję lewitów zdolnych do rozwiązywania wszelkich ich problemów. Cóż, zanim zapewnią sobie ten obiecany raj, chcą jeszcze zdązyć udzielić kredytów, które sami zaciągniemy na wyekspediowanie nas samych gdzieś w przestrzeń kosmiczną... Będziemy zadłużeni na lata świetlne. Rabini będą liczyć te puste pieniądze i zachęcać nas do ciężkiej pracy, byśmy mogli je spłacać... Cóż, już wojny światowe ani kolejne pandemie nie będą potrzebne do uzdrawiania światowego systemu finansowego. Wystarczy ekspansja kosmiczna. Wszystkim biednym doradzi się, żeby znaleźli lepsze miejsce na innej planecie... Jak mawiają piewcy liberalnego kapitalizmu... Nie wolno karmić głodnych, trzeba dać im wędkę, żeby sami sobie jedzenie złapali. A najlepiej niech wędkę sami sobie zrobią na innej planecie.
kara dla nasa
9 miesięcy temu
Piękny post z informacjami "marsjanskmi" dotyczacymi wody. Na wyspie Devon która nalezy do Nasa w Kanadzie rzeczywiście wystapienie wody jest prawdziwe. Nasa powinna byc ukrarana za przesyłanie rzekomych marsjanskich relacji z wyspy Devon a Kanadzie
MMM
9 miesięcy temu
MARS JEST WYEXPLATOWANY I ZIEMIA TEZ TAKA BEDZIE NIESTETY .
Zostanie odkr...
9 miesięcy temu
obstawiam że tam było życie takie jak tu. Jak tam zaczną kopać to kiedyś znajdą jakąś piramidę lub coś podobnego.
bFQmTyHf
Oczy
9 miesięcy temu
Bzdety na miare tego "serwisia"! "Potwierdzenie istnienia" CZEGO? Rzeki? To tam jest rzeka? Dopisalibyscie laskawie, ze "w przeszlosci", a i z tym bym mocno uwazal! Przypomina mi sie tu dyskusja o erozji egipskiego Sphinksa: od wiatru pozioma, od wody pionowa, a widac tam wlasciwie obie. Problem w tym, ze czeste deszcze bywaly tam 14.000 lat temu, a wiec Sphinks nie ma prawa byc egipski, wiec co? Tych od badania erozji wodnej okrzyknieto "glosicielami teorii spiskowej" i przestano powaznie traktowac. Tu tez moze sie okazac, ze pod pewnymi warunkami podobne osady moze naniesc i wiatr, a co wtedy z ta woda?
Adam
9 miesięcy temu
Woda tam była miliony lat temu... Podgrzewanie szumnymi tytułami zainteresowania.
Turysta
9 miesięcy temu
I co z tego,że odkryli tam wodę!Człowiek oddycha tlenem i niezbędna mu jest do życia temperatura zbliżona do zera a nie minus 100 stopni!
olo
9 miesięcy temu
sensacja na Marsie odkryto Łazik ciekawe czyj !!!!!!!!!!
yio
9 miesięcy temu
Niech pokaza zdjecie wody to uwierze
Lampart
9 miesięcy temu
Powinniśmy być bardziej tolerancyjni i wreszcie zrozumieć to co najważniejsze: Mars dla Marsjan, Ziemia dla Ziemian, Księżyc dla Księży !!!!!
...
Następna strona
bFQmTyHH
bFQmTyGO
bFQmTyHO
bFQmTyHP