bFGAhwCY
bFGAhwDc
bFGAhwDg
programy
kategorie
bFGAhwCZ

Wybieg dla psów. Odkrycie na miejscu budowy

Władze Poznania planowały wybudować wybieg dla psów. Jednak w miejscu budowy kiedyś był cmentarz ewangelicki. Wprawdzie było to dawno temu, bo w drugiej dekadzie XX wieku i zaraz po odzyskaniu przez Polskę niepodległości został zlikwidowany, to jednak pracę wstrzymano by wykonać badania archeologiczne. Naukowcy ze stowarzyszenia POMOST z końcem listopada zaczęli badania terenu, które potrwały do 14 grudnia. Badacze odkryli 10 grobów, w tym 5 dziecięcych, 3 kobiet i 2 mężczyzn oraz szczątki cmentarnego ogrodzenia. Naukowcy dokonali ekshumacji szkieletów. Szczątki trafią na inny cmentarz, a władze Poznania mogą kontynuować budowę wybiegu dla psów.

18-12-2020
108 reakcji
51
20
37
Podziel się
Komentarze (37)
18-12-2020
Mieszkamna takim cmentarzu/Szczecin/Zlikwidowany w 1919. Niemcy postawili domy-1925. W garażu mam trzy mogiły, co 1,5 m. Żyjemy od zawsze bardzo zgodnie.
zobacz więcej komentarzy (37)

Programy Wirtualnej Polski

bFGAhwDl
KOMENTARZE
(37)
Mieszkam
rok temu
na takim cmentarzu/Szczecin/Zlikwidowany w 1919. Niemcy postawili domy-1925. W garażu mam trzy mogiły, co 1,5 m. Żyjemy od zawsze bardzo zgodnie.
!!!
rok temu
"Wprawdzie było to dawno temu, bo w drugiej dekadzie XX wieku i zaraz po odzyskaniu przez Polskę niepodległości został zlikwidowany, to jednak pracę wstrzymano by wykonać badania archeologiczne" dla autora tego gniota to archeologia, dla niektórych osób czasy ich dzieciństwa!
emeryt
rok temu
Na innym cmentarzu ewangelickim w Poznaniu nad Maltą jest park linowy. Miejsca pochówku powinny być szanowane.
bFGAhwDD
Arhiwista
rok temu
Wszystkie Parki To Kiedys Byly Cmentarze
JASIO 1 C
rok temu
CO AUSTRYJACY POSTAWILI NA SZCZATKACH LUDZKICH W MATHAUSEN ?
Najnowsze komentarze (37)
RETY
rok temu
ŻADNA NOWOŚĆ --w Zamościu na jednym byłym cmentarzu żydowskim komuni, ści wybudowali dom kultury z parkiem i przedszkolem , na drugim postawili zakład DElia --a przy ALWP na byłym cmentarzu z czasów zaborów stoi 3 BLOKI ?????
ika
rok temu
To tak jak przed wielu laty komuniści ZLIKWIDOWALI NIENARUSZONY KIRKUT! Odkopali trochę szkieletów i wraz ze wszystkimi macewami wywieźli podobno do KD.Tam jest pomnik pomordowanych Żydów.Teren KRIKUTU pocięli na działki ,opchneli pod budowę domków jednorodzinnych.Na tym osiedlu to każdy nabywca mieszka na paru grobach!
Kameleon
rok temu
Chyba nie ma takiego miejsca na ziemi ktore byloby wolne od szczatkow ludzkich , ludzkosc istnieje na tyle dlugo ze nie watpliwosci co do tego , pozostaje jeszcze tylko kwestia jakiego byli sortu ?
Leszq
rok temu
W ogóle nie powinno byc miejsc pochówku. Spopielić, rozsypać i tyle. Za 3 pokolenia i tak nikt nie będzie pamiętał, a miejsca cmentarze zajmują coraz więcej. Biznes i tyle.
Ewa
rok temu
groby istnieją tak długo jak pamięć ( o opłatach )
dziadek
rok temu
przypomniał mi sie horror DOM
Heinrich
rok temu
Gdyby to byl cmentarz zydowski, to wybiegu dla psów by już nie było, a jakie larum na cały Świat by poszło...
A.Ś.
rok temu
W Grudziądzu też budowano domy na cmentarzach ale to było za komuny. Ale żeby teraz był brak szacunku dla zmarłych to się w głowie nie mieści.
bFGAhwDv
Kuracjuszka
rok temu
Mogiły są wszędzie pod blokami też, aby nie wstrzymywać prac to nikt nic nie widział pracujemy dalej tak to wygląda w rzeczywistości.
polak
rok temu
jak to jest że księża likwidują groby za nieuiszczenie oplat na cmentarzach szarych ludzi a groby żolnierzy wermachtu ,ss itp itd są nietykalne i nikt nie musi uiszczać opłat by nie zostaly zlikwidowane ??? wystarczy być pochowanym w lesie , parku, tam gdzie się poległo by grób nie był zlikwidowany przez nich i ktoś nowy w to miejsce nie był pochowany ??
tom mat
rok temu
To jest bardzo nie w porządku. Takie miejsca należy uszanować na zawsze. Pomyślcie o pamięci waszych bliskich spoczywających pod garażem lub domkiem letniskowym.
ttt
rok temu
Jak wybieg dla psów to pewnie jest tam Irasiad.