bErXsYjo
bErXsYjs
bErXsYjw
programy
kategorie
bErXsYjp

Wybieg dla psów. Odkrycie na miejscu budowy

Władze Poznania planowały wybudować wybieg dla psów. Jednak w miejscu budowy kiedyś był cmentarz ewangelicki. Wprawdzie było to dawno temu, bo w drugiej dekadzie XX wieku i zaraz po odzyskaniu przez Polskę niepodległości został zlikwidowany, to jednak pracę wstrzymano by wykonać badania archeologiczne. Naukowcy ze stowarzyszenia POMOST z końcem listopada zaczęli badania terenu, które potrwały do 14 grudnia. Badacze odkryli 10 grobów, w tym 5 dziecięcych, 3 kobiet i 2 mężczyzn oraz szczątki cmentarnego ogrodzenia. Naukowcy dokonali ekshumacji szkieletów. Szczątki trafią na inny cmentarz, a władze Poznania mogą kontynuować budowę wybiegu dla psów.

18-12-2020
108 reakcji
50
20
38
Podziel się
Komentarze (38)
18-12-2020
Mieszkamna takim cmentarzu/Szczecin/Zlikwidowany w 1919. Niemcy postawili domy-1925. W garażu mam trzy mogiły, co 1,5 m. Żyjemy od zawsze bardzo zgodnie.
zobacz więcej komentarzy (38)

Programy Wirtualnej Polski

bErXsYjB
KOMENTARZE
(38)
Mieszkam
8 miesięcy temu
na takim cmentarzu/Szczecin/Zlikwidowany w 1919. Niemcy postawili domy-1925. W garażu mam trzy mogiły, co 1,5 m. Żyjemy od zawsze bardzo zgodnie.
!!!
8 miesięcy temu
"Wprawdzie było to dawno temu, bo w drugiej dekadzie XX wieku i zaraz po odzyskaniu przez Polskę niepodległości został zlikwidowany, to jednak pracę wstrzymano by wykonać badania archeologiczne" dla autora tego gniota to archeologia, dla niektórych osób czasy ich dzieciństwa!
emeryt
8 miesięcy temu
Na innym cmentarzu ewangelickim w Poznaniu nad Maltą jest park linowy. Miejsca pochówku powinny być szanowane.
bErXsYjT
JASIO 1 C
8 miesięcy temu
CO AUSTRYJACY POSTAWILI NA SZCZATKACH LUDZKICH W MATHAUSEN ?
Arhiwista
8 miesięcy temu
Wszystkie Parki To Kiedys Byly Cmentarze
Najnowsze komentarze (38)
RETY
7 miesięcy temu
ŻADNA NOWOŚĆ --w Zamościu na jednym byłym cmentarzu żydowskim komuni, ści wybudowali dom kultury z parkiem i przedszkolem , na drugim postawili zakład DElia --a przy ALWP na byłym cmentarzu z czasów zaborów stoi 3 BLOKI ?????
ika
8 miesięcy temu
To tak jak przed wielu laty komuniści ZLIKWIDOWALI NIENARUSZONY KIRKUT! Odkopali trochę szkieletów i wraz ze wszystkimi macewami wywieźli podobno do KD.Tam jest pomnik pomordowanych Żydów.Teren KRIKUTU pocięli na działki ,opchneli pod budowę domków jednorodzinnych.Na tym osiedlu to każdy nabywca mieszka na paru grobach!
SPRAWIEDLIWY
8 miesięcy temu
UWAGA POLAXY !!!! W ULOTKACH "SZCZEPIONEK NA COVID" PRODUCENCI NAPISALI, ŻE BADANIA NAD SZCZEPIONKAMI ZAKOŃCZĄ SIĘ W STYCZNIU 2023 ROKU. 3 FAZA BADAŃ NADTYMI SUBSTANCJAMI (EKSPERYMENT MEDYCZNY) MA SIE ODBYĆ NA ŚWIATOWĄ SKALĘ !!! WNIOSEK ?? OFEROWANE POLAKOM SPECYFIKI, TO NIE SĄ ŻADNE SZCZEPIONKI, TYLKO NIEZBADANE SUBSTANCJE, KTÓRE ZAWIERAJĄ OBCE MRNA I BĘDĄ GENETYCZNIE MODYFIKOWAĆ LUDZKI ORGANIZM !!! SUWEREN PROPONUJE, ABY W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI ZASZCZEPILI SIĘ: WODZOWIE, POSŁOWIE I MEDYCY, KTÓRZY ZACHĘCAJĄ POLAKÓW DO SZCZEPIENIA SIĘ TĄ NIEZBADANĄ SUBSTANCJĄ, A INNYCH NIECH PRZESTANĄ DO TEGO ZMUSZAĆ !!! TYLKO JEST BARDZO ISTOTNY WARUNEK - NIECH ZASZCZEPIĄ SIĘ NAPRAWDĘ I NIE TYMI WITAMINKAMI, PRZEZNACZONYMI DLA VIPÓW, ALE TYMI SPECYFIKAMI, KTÓRYMI CHCĄ SZCZEPIĆ STARSZYCH I CHORYCH LUDZI !!! I NIECH TO ZROBIĄ DOBROWOLNIE, POD RYGOREM WYLOTU Z PAŃSTWOWYCH STOŁKÓW !!! ŻYCZYMY ODWAGI I BRAKU SKUTKÓW UBOCZNYCH, PO PRZYJĘCIU OBCEGO DNA (SZYMPANSA ??) I NANOTECHNOLOGII !!! ZANIM PUBLICZNIE ZASZCZEPIĄ SIĘ, NIECH ODPOWIEDZĄ WSZYSTKIM POLAKOM NA PYTANIE: DLACZEGO PRODUCENCI "SZCZEPIONEK NA COVID" ZOSTALI ZWOLNIENI Z ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TE SUPER SPECYFIKI, KTÓRE W RZECZYWISTOŚCI SZCZEPIONKAMI NA COVIDA NIE SĄ, A DE FACTO SĄ SUBSTANCJAMI MODYFIKUJĄCYMI GENETYCZNIE ORGANIZM LUDZKI I CO WIĘCEJ, NIE ZOSTAŁY ZBADANE W DŁUGIM OKRESIE CZASU ?! PS. APEL DO POLITYKÓW, POLICJANTÓW, WOJSKA I LEKARZY: NIE WOLNO NIKOGO ZMUSZAĆ DO EKSPERUMENTÓW MEDYCZNYCH !!!! CHCECIE UCZESTNICZYĆ W ZBRODNI LUDOBÓJSTWA !!!
Kameleon
8 miesięcy temu
Chyba nie ma takiego miejsca na ziemi ktore byloby wolne od szczatkow ludzkich , ludzkosc istnieje na tyle dlugo ze nie watpliwosci co do tego , pozostaje jeszcze tylko kwestia jakiego byli sortu ?
Leszq
8 miesięcy temu
W ogóle nie powinno byc miejsc pochówku. Spopielić, rozsypać i tyle. Za 3 pokolenia i tak nikt nie będzie pamiętał, a miejsca cmentarze zajmują coraz więcej. Biznes i tyle.
Ewa
8 miesięcy temu
groby istnieją tak długo jak pamięć ( o opłatach )
dziadek
8 miesięcy temu
przypomniał mi sie horror DOM
Heinrich
8 miesięcy temu
Gdyby to byl cmentarz zydowski, to wybiegu dla psów by już nie było, a jakie larum na cały Świat by poszło...
bErXsYjL
A.Ś.
8 miesięcy temu
W Grudziądzu też budowano domy na cmentarzach ale to było za komuny. Ale żeby teraz był brak szacunku dla zmarłych to się w głowie nie mieści.
Kuracjuszka
8 miesięcy temu
Mogiły są wszędzie pod blokami też, aby nie wstrzymywać prac to nikt nic nie widział pracujemy dalej tak to wygląda w rzeczywistości.
polak
8 miesięcy temu
jak to jest że księża likwidują groby za nieuiszczenie oplat na cmentarzach szarych ludzi a groby żolnierzy wermachtu ,ss itp itd są nietykalne i nikt nie musi uiszczać opłat by nie zostaly zlikwidowane ??? wystarczy być pochowanym w lesie , parku, tam gdzie się poległo by grób nie był zlikwidowany przez nich i ktoś nowy w to miejsce nie był pochowany ??
tom mat
8 miesięcy temu
To jest bardzo nie w porządku. Takie miejsca należy uszanować na zawsze. Pomyślcie o pamięci waszych bliskich spoczywających pod garażem lub domkiem letniskowym.
ttt
8 miesięcy temu
Jak wybieg dla psów to pewnie jest tam Irasiad.
Ewa
8 miesięcy temu
Mieszkałam w Poznaniu w latach pięćdziesiątych, a moja babcia od 1908 roku. Pamiętam, że między ulicami Reymonta i Grunwaldzkiej też był park na terenie dawnego poniemieckiego cmentarza. Mieszkałam na Marcelińskiej
bErXsYkn
bErXsYju
bErXsYku
bErXsYkv