programy
kategorie

Wydmy na Marsie. NASA publikuje niesamowite zdjęcie

NASA opublikowała zachwycające zdjęcie z magicznym widokiem morza wydm na powierzchni Marsa. To dokładnie podkolorowany obraz zamarzniętego bieguna północnego Marsa. Fragment w kadrze obejmuje obszar Czerwonej Planety o szerokości 31 km. Niebieski kolor na fotografii ma oddawać chłód, a odcienie żółtego "rozgrzane słońcem wydmy" – podkreślili pracownicy amerykańskiej agencji kosmicznej. Zdjęcie pochodzi z okresu grudzień 2020-listopad 2004. Wykonał je instrument Thermal Emission Imaging System z sondy Mars Odyssey 2001 Orbiter. NASA opublikowała fotografię w związku z 20-leciem misji Mars Odyssey 2001. Sonda zajmuje się głównie poszukiwaniem śladów wody i lodu wodnego pod powierzchnią Czerwonej Planety, a także badaniem jej aktywności wulkanicznej.

12-04-2021
71 reakcji
39
4
28
Podziel się
Komentarze (28)
12-04-2021
monia
Wirtualna Polsko - nieładnie, że zamieściliście dzisiaj obok kilku poważnych tematów - tyle bzdur i bzdurek, a zabrakło komuś pomyślunku, żeby napisać, że dziś 60...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (28)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(28)
monia
3 lata temu
Wirtualna Polsko - nieładnie, że zamieściliście dzisiaj obok kilku poważnych tematów - tyle bzdur i bzdurek, a zabrakło komuś pomyślunku, żeby napisać, że dziś 60 rocznica, kiedy to JURIJ GAGARIN - JAKO PIERWSZY CZŁOWIEK W HISTORII ŚWIATA, poleciał w kosmos. Waszym zdaniem błahostka? Ważniejsze jest kolejne "niesamowite" zdjęcie z Marsa? Wstyd!
pop
3 lata temu
Przecież to jest grafika komputerowa.
13e4
3 lata temu
Fajne animacje 3d.
Tomek
3 lata temu
Hmm, coś mi to przypomina, chyba podeszwę mojego buta. Moge zrobić fotke i wysłać do NASA i taniej bedzie kosztowało niż zrobienie tego zdjecia "z Marsa."
desters
3 lata temu
co to ma byc? to jest grafika komputerowa... Pokazcie mi prawdziwe zdjecie ziemi z kosmosu to uwierze ze jest okragla.. A Mars? hahaha czy wogule istnieje. NASA to prywatna firma ..!!!
Najnowsze komentarze (28)
Wojciech
2 lata temu
PIS I DYRDUNIARZY NA MARSA
Kolo
2 lata temu
150 000 zmarło bo nikt ich nie chciał leczyć ... co tu porównywać !
cynik
3 lata temu
Któremu dzieciakowi z przedszkola ukradliście to dzieło sztuki bazgralnej ?
hrabiaRyszard
3 lata temu
Tam ewidentnie coś się dzieje!
hrabiaRyszard
3 lata temu
Tam ewidentnie coś się dzieje!
ZnAwCa
3 lata temu
"Zdjęcie pochodzi z okresu grudzień 2020-listopad 2004." Ciekawe, że po 4000 lat zdecydowali się je opublikować
Zgred
3 lata temu
Lepsze widziałem w Gwiezdnych Wojnach....
Rico
3 lata temu
Co to k. jest Jurassy Park ? :)
pepe
3 lata temu
Chyba widziałem surykatki
Kubrick
3 lata temu
Która Zonda robiła te "ujęcia" ?
God Sun
3 lata temu
Mercedes na Marsie ? to jakiś Fake News ! ;)
???
3 lata temu
Ale które zdjęcie?
antyrus
3 lata temu
dla ciebie jako erosjanki to morze najwazniejsze wydarzenie ale dla innych to tylko zwykla wiadomosc.Podniecacie sie tylko wlasnymi osiągnieciami a na inne nie zwracacie uwagi.
Ooooijhhg
3 lata temu
Najpierw mówiliście że podróż na Marsa trwała by 200 lat 😂 a teraz już tam jest łazik i robi zdjęcia 😂 najlepszy wałek na grabienie kasy od jeleni