bGXPHdmc
bGXPHdmg
bGXPHdmk
programy
kategorie
bGXPHdmd

Wyznania byłej świadek Jehowy. Życie po wyjściu z "niebezpiecznej sekty"

- To niebezpieczna sekta i grupa religijna o skrajnych poglądach, która szerzy prawdy moralne, a w rzeczywistości zniewala i oszukuje innych – tak dzisiaj o świadkach Jehowy mówi Katarzyna Haniewska, autorka bloga "jaoniion.pl", była głosicielka, która wystąpiła z organizacji w 2017 r. Dziś nazywa siebie "kobietą po przejściach, która pokazuje życie po wyjściu z sekty". Ten duży związek wyznaniowy liczy w Polsce obecnie ok. 114 tys. głosicieli. – Wydaje się, że życie świadków Jehowy nie różni się od życia innych osób. To są jednak tylko pozory. Dzieci od małego są izolowane od ludzi "ze świata", a osoby dorosłe obracają się głównie w swoim towarzystwie – inne towarzystwo jest niewłaściwe – tłumaczy Katarzyna Haniewska. – W 2016 r. zauważyłam z mężem rzeczy, które nas zaniepokoiły. W tym czasie nagłaśniana była m.in. sprawa przypadków pedofilii w Australii. Zaczęliśmy się nad tym wszystkim głęboko zastanawiać – dodaje była świadek Jehowy. Wraz z mężem i dziećmi...

rozwiń
574 reakcje
277
122
175
Podziel się
bGXPHdmf
Komentarze (175)
23-10-2021
irasiadZ tej sekty przynajmniej można wyjść
zobacz więcej komentarzy (175)

Programy Wirtualnej Polski

bGXPHdmp
KOMENTARZE
(175)
irasiad
rok temu
Z tej sekty przynajmniej można wyjść
Ryszard
rok temu
Moja babka mówiła 'bida jak rozumu ni ma "
Ateista65
rok temu
I tak najgorszą sektą religijną jest sekta watykańskich katolików.
bGXPHdmH
666
rok temu
Widzę że bracia w wierze są aktywni w komentarzach
takie fakty
rok temu
Świadkowie Jehowy tak naprawdę, to Biblii nie znają, bo znają tylko tyle, co im redagowana przez Cielca Kierowniczego (ich guru) Strażnica pozwala rozumieć i co chwile zmienia i wprowadza nowe światła niczym Lucyfer - niosący światło! Zabronione tam jest wszelkie samodzielne myślenie i nie można głośno wypowiedzieć jakichkolwiek wątpliwości co do nauk tej organizacji, bo od razu taka odważna osoba jest piętnowana i obgadywana przez "miłosiernych" braci, a szczególnie agentów jakimi są starsi zboru! Starsi zboru i nadzorcy, to w większości wilki w owczej skórze, którzy śledzą i szpiegują swoich współbraci i nadają na nich niczym kapo w obozach! Miłość na pokaz, aby zaimponować innym i nowym, a w rzeczywistości zakłamanie , plotkarstwo i cieszenie się z cudzej krzywdy, szczególnie wykluczonych lub tych co sami od nich odeszli! Karierowicze na przywilejach w tej sekcie z wielkim ego na swoim punkcie! Masakra i każdy naprawdę przyzwoity i mający nieco oleju w głowie człowiek prędzej czy później będzie chciał się wydostać z tej sekty i wielu to zrobiło! Każdy jednak kto opuszcza tą organizacje doświadcza ostracyzmu i zerwania wszelkich kontaktów ze znajomymi czy rodziną która tam została! Ostrzegam - nie dajcie się nabierać na te gładkie gadki, bo jeżeli dacie się zmanipulować i wejdziecie do ich grona biorąc chrzest, to kiedy zmienicie zdanie jesteście przez nich już osądzeni i traktowani jak powietrze! Oni są zmanipulowani do tego stopnia, ze żadne argumenty do nich nie docierają! Według Biblii pośrednik miedzy Bogiem i człowiekiem jest jeden - Jezus Chrystus - a religie tworzą sobie swoich pośredników, którym ludzie mają być ślepo posłuszni , a w rzeczywistości są przez takich zwodzeni. Oni nadają na Kościół katolicki, a w rzeczywistości się z nim bratają i nawet co do dźgania szczypawami ludzi teraz są zgodni! Hipokryci ! Jeden wielki Babilon, który Biblia nakazuje opuścić! Rządy kłamią, religie kłamią, a Słowo Boże Biblia mówi nam najwięcej prawdy i tam zaglądajmy, bo w niedługim czasie i rządy (Bestia) i religie ( Babilon) będą przez samego Boga osądzeni! Okazujmy jednak współczucie i miłosierdzie wszystkim, którzy są w tych religiach zwiedzeni i są nadal ślepi ! Miłuj bliźniego jak się siebie samego !!
Najnowsze komentarze (175)
Tomek z Dąbek
3 miesiące temu
Zasadniczo tak, ale dodałbym jeden aspekt. Otóż w mojej ocenie aby trafić do tej sekty trzeba mieć już pewne predyspozycje do postaw aspołecznych. Ja swego czasu miałem - nie znosiłem np. urodzin, ogólnie wszelkich uroczystości, w tym składania życzeń (czego nie lubię po dziś dzień). Ale to nie wystarczyło i zostałem wyproszony na etapie zainteresowania. Do czego zmierzam. To nie jest tak, że trafiają tam ludzie tyle dobrzy co naiwni. Trafiają ludzie o bardzo określonych predyspozycjach, które sekta rozwija trwale uzależniając swą ofiarę.
Tomasz N
4 miesiące temu
Gdy ta pani tak opowiada, to zastanawiam się, czy mówi o Świadkach Jehowy, czy o strukturze Kościoła Katolickiego? Wszystkie wymienione tutaj zarzuty mają lub miały odzwierciedlenie w katolicyźmie i podobnie mają różnych przedstawicieli -tych dobrych i tych złych. Osobiście znam kilka wspaniałych osób jechowych, jak również katolików, natomiast na pewno znam więcej złych katolików niż jehowych.. Swoją drogą, ten wywiad wygląda jakby był inspirowany i prowadzony przez księdza.. :D
Strażak
5 miesięcy temu
Niestety, zbyt dużo kłamstw w wypowiedziach tej pani, czy, może lepsze określenie: manipulacji słownej.
pozdrawiam
6 miesięcy temu
Mój sąsiad też jest ś.j. Ukradł klamki z okien na korytarzu, bo nienawidzi otwartych okien. (By nie było lekko uchylone górą w ciepły dzień, albo np, by pozbyć się kurzu) Zgłoszone w administracji i naprawione. Ma tez mandaty za samowolę budowlaną. Świeci po oknach laserem, pluje na na podłogę, ulotki ze skrzynki wyrzuca na schody. Muza? Najlepiej w Wigilię i dni świąteczne, remonty to samo).Co zrobił, gdy okazało się, że naprawili okno? Poszedł do sąsiada i stwierdził, że jestem stara, głupia, wariatka, powinna się leczyć i chłopa mi trzeba. Pomawia mnie za to, co sam zrobił z oknami. Tak dwulicowych ludzi jak oni, nie ma gdzie indziej. Czasem się go boję, bo jest nieobliczalny. Zastanawiam się też nad podaniem go do sądu za pomówienia.
A32
7 miesięcy temu
Odeszła jest szczęśliwa więc czy nie szkoda marnować czas i energię na rozpowszechnianie takich bzdur?
Na obczyznie
rok temu
Droga Pani ja bylam swiecka kolezanka osoby ktora jest Yehowy(Ukrainka). Zniszczyla mi zycie osmieszyla poprzez manipulacje zdjeciami I tekstami w komunikatorze Whatsup. Rozeslala po sasiadach zrobila ze mnie k...e, pania lekkich obyczajow. Sama kamufluje sie, udaje przed wszystkimi kogos innego, jest bardzo nieszczesliwa w swoim zwiazku. Jej maz i syn choruja na schizofrenie. Okazalam jej tyle wsparcia. To sa wilki w owczych skorach!!! Nauczaja swoje, a za plecami robia swoje. Oszukuja panstwo w podatkach, zatrudniaja nielegalnie pracownikow, skladaja falsxywe zeznania co do zdrowia aby dostac sie do pracy w sluzbie zdrowia, graja w lotto czego im niewolno. Duzo widzialam. Sa nieuczciwi przebiegli aktorzy
Zorro
rok temu
Wyznawcy Strażnicy to zmanipulowana społeczność , która balansuje na granicy euforii, innym razem depresji.Cechują ich separatystyczne poglądy, destrukcyjny model na życie. Wszystko dobrze opakowane w miłość obłudną oraz w krawaty i brak zarostu. Uwaga, można popaść w uzależnienie.
mimi
rok temu
Pani Kasiu wielkie brawa i szacunek za Pani odwagę. Polecam kanał Światusy - na Youtube, To wspaniali, sympatyczni i życzliwi, dobrzy ludzie. Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego życia.
bGXPHdmz
emanuel
rok temu
Przez wiele lat żyłem w przekonaniu, że sól i cukier to największe zło tego świata, z których powinniśmy jak najszybciej zrezygnować, jeżeli chcemy dbać o nasze zdrowie i cieszyć się długim życiem. Nie ma co ukrywać, że zarówno sól, jak i cukier ma bardzo wielu przeciwników, propagujących swoje idee za pośrednictwem mediów masowego przekazu. Niestety bardzo często ich tezy pozbawione są logicznej i spójnej argumentacji. Częściej przypomina to szereg głoszonych i wielokrotnie powtarzanych stereotypów, rozmijających się z naukowymi faktami.
Green240
rok temu
Wszystko to prawda, polecam poszukać sobie informacji o Świadkach Jehowy w internecie i na ich stronie. Można zobaczyć jaki mają stosunek do ludzi ze świata, jacy to oni są zepsuci, niemoralni, bezbożni itp. a jakie sami mają mierniki moralne według nich. Polecam też zobaczyć film apostasy można go zobaczyć z polskimi napisami w internecie.
Podtruwany
rok temu
Jak to jest drodzy Świadkowie że usuwacie z pośród siebie palących papierosy a palącym tworzywa sztuczne (plastik) włos z głowy nie spadnie? Czyżby dym z plastiku był obojętny dla zdrowia? Mam sąsiadów którzy są Świadkami Jehowy i systematycznie spalają śmieci w piecu CO, mam astmę oskrzelową i takie "inhalacje" toksycznym dymem nie są obojętne dla mojego zdrowia. Szczególnie uciążliwe jest to latem przy wysokich temperaturach kiedy okna w domu są pootwierane a sąsiedzi zaczynają palić i nie robią tego z biedy tylko, no właśnie z czego? Z niewiedzy, głupoty? Próbowałem z nimi o tym rozmawiać prosząc aby nie używali tego rodzaju "paliwa" ale oni twierdzą że nie palą śmieciami i nie widzą problemu. Wodę do mycia podobnie jak mnie ogrzewają im solary wiec po co palić w piecu latem? Jeśli ktoś pali papieros truje siebie, a paląc plastikowe odpady zatruwa się też innych, dlaczego więc takich się nie upomina i nie usuwa z waszego wyznania?
Tomasz
rok temu
ŚJ poznałem dosyć gruntownie mogę stwierdzić że to ludzie raczej prości bardzo ograniczeni ,nie potrafią samodzielnie myśleć,powtarzają wyuczone na pamięć zdania , zadasz im pytanie na które nie są przygotowani to nie wiedzą jak z tego wybrnąć i to nie jest sekta w pełnym tego słowa znaczeniu może funkcjonują podobnie ale według mnie nie są szkodliwi .
Malutka 123
rok temu
Dziękuję serdecznie za ukazanie prawdy. Szanuję wszystkich ludzi jednakowo bez względu na wyznania religijne, wygląd czy pochodzenie. Smutne jest to że mam w rodzinie wyznawców tego odłamu religii i tylko mogę się przyglądać jak bliska mi osoba jest podporządkowana innej osobie, boi się sama podejmować wiele decyzji bo myśli że źle postępuje
Świadek Jeho...
rok temu
"Nie lubię gdy mi mówią po imieniu. Gdy w zdaniu jest co drugie słowo - brat. Nie lubię gdy mnie klepią po ramieniu z uśmiechem wykrzykując - kopę lat! Nie lubię gdy czytają moje listy, przez ramię odczytując treść ich kart. Nie lubię tych co myślą że na wszystko najlepszy jest cios w pochylony kark. Nie znoszę gdy do czegoś ktoś mnie zmusza, nie znoszę gdy na litość brać mnie chce. Nie znoszę gdy z butami lezą w duszę, tym bardziej gdy mi napluć w nią starają się. Nie znoszę much co żywią się krwią świeżą, nie znoszę psów co szarpią mięsa strzęp. Nie znoszę tych co tępo w siebie wierzą, gdy nawet już ich dławi własny pęd!" JACEK KACZMARSKI - NIE LUBIĘ
...
Następna strona
bGXPHdnb
bGXPHdmi
bGXPHdni
bGXPHdnj