programy
kategorie

Wyznania byłej świadek Jehowy. Życie po wyjściu z "niebezpiecznej sekty"

- To niebezpieczna sekta i grupa religijna o skrajnych poglądach, która szerzy prawdy moralne, a w rzeczywistości zniewala i oszukuje innych – tak dzisiaj o świadkach Jehowy mówi Katarzyna Haniewska, autorka bloga "jaoniion.pl", była głosicielka, która wystąpiła z organizacji w 2017 r. Dziś nazywa siebie "kobietą po przejściach, która pokazuje życie po wyjściu z sekty". Ten duży związek wyznaniowy liczy w Polsce obecnie ok. 114 tys. głosicieli. – Wydaje się, że życie świadków Jehowy nie różni się od życia innych osób. To są jednak tylko pozory. Dzieci od małego są izolowane od ludzi "ze świata", a osoby dorosłe obracają się głównie w swoim towarzystwie – inne towarzystwo jest niewłaściwe – tłumaczy Katarzyna Haniewska. – W 2016 r. zauważyłam z mężem rzeczy, które nas zaniepokoiły. W tym czasie nagłaśniana była m.in. sprawa przypadków pedofilii w Australii. Zaczęliśmy się nad tym wszystkim głęboko zastanawiać – dodaje była świadek Jehowy. Wraz z mężem i dziećmi...

rozwiń
581 reakcji
286
122
173
Podziel się
Komentarze (173)
23-10-2021
irasiadZ tej sekty przynajmniej można wyjść
zobacz więcej komentarzy (173)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(173)
irasiad
2 lata temu
Z tej sekty przynajmniej można wyjść
Ateista65
2 lata temu
I tak najgorszą sektą religijną jest sekta watykańskich katolików.
666
2 lata temu
Widzę że bracia w wierze są aktywni w komentarzach
takie fakty
2 lata temu
Świadkowie Jehowy tak naprawdę, to Biblii nie znają, bo znają tylko tyle, co im redagowana przez Cielca Kierowniczego (ich guru) Strażnica pozwala rozumieć i co chwile zmienia i wprowadza nowe światła niczym Lucyfer - niosący światło! Zabronione tam jest wszelkie samodzielne myślenie i nie można głośno wypowiedzieć jakichkolwiek wątpliwości co do nauk tej organizacji, bo od razu taka odważna osoba jest piętnowana i obgadywana przez "miłosiernych" braci, a szczególnie agentów jakimi są starsi zboru! Starsi zboru i nadzorcy, to w większości wilki w owczej skórze, którzy śledzą i szpiegują swoich współbraci i nadają na nich niczym kapo w obozach! Miłość na pokaz, aby zaimponować innym i nowym, a w rzeczywistości zakłamanie , plotkarstwo i cieszenie się z cudzej krzywdy, szczególnie wykluczonych lub tych co sami od nich odeszli! Karierowicze na przywilejach w tej sekcie z wielkim ego na swoim punkcie! Masakra i każdy naprawdę przyzwoity i mający nieco oleju w głowie człowiek prędzej czy później będzie chciał się wydostać z tej sekty i wielu to zrobiło! Każdy jednak kto opuszcza tą organizacje doświadcza ostracyzmu i zerwania wszelkich kontaktów ze znajomymi czy rodziną która tam została! Ostrzegam - nie dajcie się nabierać na te gładkie gadki, bo jeżeli dacie się zmanipulować i wejdziecie do ich grona biorąc chrzest, to kiedy zmienicie zdanie jesteście przez nich już osądzeni i traktowani jak powietrze! Oni są zmanipulowani do tego stopnia, ze żadne argumenty do nich nie docierają! Według Biblii pośrednik miedzy Bogiem i człowiekiem jest jeden - Jezus Chrystus - a religie tworzą sobie swoich pośredników, którym ludzie mają być ślepo posłuszni , a w rzeczywistości są przez takich zwodzeni. Oni nadają na Kościół katolicki, a w rzeczywistości się z nim bratają i nawet co do dźgania szczypawami ludzi teraz są zgodni! Hipokryci ! Jeden wielki Babilon, który Biblia nakazuje opuścić! Rządy kłamią, religie kłamią, a Słowo Boże Biblia mówi nam najwięcej prawdy i tam zaglądajmy, bo w niedługim czasie i rządy (Bestia) i religie ( Babilon) będą przez samego Boga osądzeni! Okazujmy jednak współczucie i miłosierdzie wszystkim, którzy są w tych religiach zwiedzeni i są nadal ślepi ! Miłuj bliźniego jak się siebie samego !!
Zainteresowan...
2 lata temu
Nie przesadzajmy, ŚJ nie są żadną groźną sektą. Natomiast dla mnie jedna sprawa jest niepodważalna. Organizacja ŚJ powinna zostać rozwiązana wraz z przeminięciem Pokolenia 1914. Kluczową doktryną ŚJ było to, że pokolenie, które było naocznym świadkiem wydarzeń w roku 1914, miało nie przeminąć i miało stać się świadkiem ponownego przyjścia Jezusa na Ziemię oraz świadkiem nastania nowego porządku rzeczy. Pokolenie 1914 przeminęło, a przywódcy ŚJ wycofali się z doktryny Pokolenia 1914 i dali wyznawcom nowe światło. Powinni się rozwiązać, a istnieją nadal. Jeśli ktoś daje tak sobą manipulować przez grupę oświeconych z USA to jego sprawa.
Najnowsze komentarze (173)
Tomek z Dąbek
10 miesięcy temu
Zasadniczo tak, ale dodałbym jeden aspekt. Otóż w mojej ocenie aby trafić do tej sekty trzeba mieć już pewne predyspozycje do postaw aspołecznych. Ja swego czasu miałem - nie znosiłem np. urodzin, ogólnie wszelkich uroczystości, w tym składania życzeń (czego nie lubię po dziś dzień). Ale to nie wystarczyło i zostałem wyproszony na etapie zainteresowania. Do czego zmierzam. To nie jest tak, że trafiają tam ludzie tyle dobrzy co naiwni. Trafiają ludzie o bardzo określonych predyspozycjach, które sekta rozwija trwale uzależniając swą ofiarę.
Tomasz N
10 miesięcy temu
Gdy ta pani tak opowiada, to zastanawiam się, czy mówi o Świadkach Jehowy, czy o strukturze Kościoła Katolickiego? Wszystkie wymienione tutaj zarzuty mają lub miały odzwierciedlenie w katolicyźmie i podobnie mają różnych przedstawicieli -tych dobrych i tych złych. Osobiście znam kilka wspaniałych osób jechowych, jak również katolików, natomiast na pewno znam więcej złych katolików niż jehowych.. Swoją drogą, ten wywiad wygląda jakby był inspirowany i prowadzony przez księdza.. :D
Strażak
11 miesięcy temu
Niestety, zbyt dużo kłamstw w wypowiedziach tej pani, czy, może lepsze określenie: manipulacji słownej.
A32
rok temu
Odeszła jest szczęśliwa więc czy nie szkoda marnować czas i energię na rozpowszechnianie takich bzdur?
Na obczyznie
2 lata temu
Droga Pani ja bylam swiecka kolezanka osoby ktora jest Yehowy(Ukrainka). Zniszczyla mi zycie osmieszyla poprzez manipulacje zdjeciami I tekstami w komunikatorze Whatsup. Rozeslala po sasiadach zrobila ze mnie k...e, pania lekkich obyczajow. Sama kamufluje sie, udaje przed wszystkimi kogos innego, jest bardzo nieszczesliwa w swoim zwiazku. Jej maz i syn choruja na schizofrenie. Okazalam jej tyle wsparcia. To sa wilki w owczych skorach!!! Nauczaja swoje, a za plecami robia swoje. Oszukuja panstwo w podatkach, zatrudniaja nielegalnie pracownikow, skladaja falsxywe zeznania co do zdrowia aby dostac sie do pracy w sluzbie zdrowia, graja w lotto czego im niewolno. Duzo widzialam. Sa nieuczciwi przebiegli aktorzy
Zorro
2 lata temu
Wyznawcy Strażnicy to zmanipulowana społeczność , która balansuje na granicy euforii, innym razem depresji.Cechują ich separatystyczne poglądy, destrukcyjny model na życie. Wszystko dobrze opakowane w miłość obłudną oraz w krawaty i brak zarostu. Uwaga, można popaść w uzależnienie.
mimi
2 lata temu
Pani Kasiu wielkie brawa i szacunek za Pani odwagę. Polecam kanał Światusy - na Youtube, To wspaniali, sympatyczni i życzliwi, dobrzy ludzie. Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego życia.
emanuel
2 lata temu
Przez wiele lat żyłem w przekonaniu, że sól i cukier to największe zło tego świata, z których powinniśmy jak najszybciej zrezygnować, jeżeli chcemy dbać o nasze zdrowie i cieszyć się długim życiem. Nie ma co ukrywać, że zarówno sól, jak i cukier ma bardzo wielu przeciwników, propagujących swoje idee za pośrednictwem mediów masowego przekazu. Niestety bardzo często ich tezy pozbawione są logicznej i spójnej argumentacji. Częściej przypomina to szereg głoszonych i wielokrotnie powtarzanych stereotypów, rozmijających się z naukowymi faktami.
Green240
2 lata temu
Wszystko to prawda, polecam poszukać sobie informacji o Świadkach Jehowy w internecie i na ich stronie. Można zobaczyć jaki mają stosunek do ludzi ze świata, jacy to oni są zepsuci, niemoralni, bezbożni itp. a jakie sami mają mierniki moralne według nich. Polecam też zobaczyć film apostasy można go zobaczyć z polskimi napisami w internecie.
Podtruwany
2 lata temu
Jak to jest drodzy Świadkowie że usuwacie z pośród siebie palących papierosy a palącym tworzywa sztuczne (plastik) włos z głowy nie spadnie? Czyżby dym z plastiku był obojętny dla zdrowia? Mam sąsiadów którzy są Świadkami Jehowy i systematycznie spalają śmieci w piecu CO, mam astmę oskrzelową i takie "inhalacje" toksycznym dymem nie są obojętne dla mojego zdrowia. Szczególnie uciążliwe jest to latem przy wysokich temperaturach kiedy okna w domu są pootwierane a sąsiedzi zaczynają palić i nie robią tego z biedy tylko, no właśnie z czego? Z niewiedzy, głupoty? Próbowałem z nimi o tym rozmawiać prosząc aby nie używali tego rodzaju "paliwa" ale oni twierdzą że nie palą śmieciami i nie widzą problemu. Wodę do mycia podobnie jak mnie ogrzewają im solary wiec po co palić w piecu latem? Jeśli ktoś pali papieros truje siebie, a paląc plastikowe odpady zatruwa się też innych, dlaczego więc takich się nie upomina i nie usuwa z waszego wyznania?
Tomasz
2 lata temu
ŚJ poznałem dosyć gruntownie mogę stwierdzić że to ludzie raczej prości bardzo ograniczeni ,nie potrafią samodzielnie myśleć,powtarzają wyuczone na pamięć zdania , zadasz im pytanie na które nie są przygotowani to nie wiedzą jak z tego wybrnąć i to nie jest sekta w pełnym tego słowa znaczeniu może funkcjonują podobnie ale według mnie nie są szkodliwi .
Malutka 123
2 lata temu
Dziękuję serdecznie za ukazanie prawdy. Szanuję wszystkich ludzi jednakowo bez względu na wyznania religijne, wygląd czy pochodzenie. Smutne jest to że mam w rodzinie wyznawców tego odłamu religii i tylko mogę się przyglądać jak bliska mi osoba jest podporządkowana innej osobie, boi się sama podejmować wiele decyzji bo myśli że źle postępuje
Świadek Jeho...
2 lata temu
"Nie lubię gdy mi mówią po imieniu. Gdy w zdaniu jest co drugie słowo - brat. Nie lubię gdy mnie klepią po ramieniu z uśmiechem wykrzykując - kopę lat! Nie lubię gdy czytają moje listy, przez ramię odczytując treść ich kart. Nie lubię tych co myślą że na wszystko najlepszy jest cios w pochylony kark. Nie znoszę gdy do czegoś ktoś mnie zmusza, nie znoszę gdy na litość brać mnie chce. Nie znoszę gdy z butami lezą w duszę, tym bardziej gdy mi napluć w nią starają się. Nie znoszę much co żywią się krwią świeżą, nie znoszę psów co szarpią mięsa strzęp. Nie znoszę tych co tępo w siebie wierzą, gdy nawet już ich dławi własny pęd!" JACEK KACZMARSKI - NIE LUBIĘ
Marko
2 lata temu
"To niebezpieczna sekta i grupa religijna o skrajnych poglądach," A wcześniej w czasie studium i później odpowiadając na 3 serie pytań do chrztu i w czasie chrztu dwa podstawowe pytania - nie wiedziała pani z kim się utożsamia? Dziwnym trafem wszyscy wykluczeni piszą to samo.Czyżby gryzło sumienie ? Tak pluć we własne gniazdo.Oj nieładnie,nieładnie. Straszna to rzecz wpaść w ręce Boga żywego
...
Następna strona