bESsMSAA
bESsMSAE
bESsMSAI
programy
kategorie
bESsMSAB

Zanieczyszczenie mórz i oceanów przyczyną śmierci delfinów i wielorybów

Darmowa telewizja na wakacje. Sprawdź szczegóły na se.pl. W tłuszczu ponad 80 martwych delfinów i wielorybów wykryto wysoki poziom toksyn. Zwierzęta znalezione na terenie USA w latach 2012-2018 przebadał Instytut Oceanograficzny z Uniwersytetu z Florydy.  Analizie poddano próbki tłuszczu martwych zwierząt na zawartość pięciu organicznych substancji toksycznych. Wyniki ujawniły, iż toksyny zawarte w szczątkach ryb, pochodzą z herbicydów, opakowań żywności, past do zębów, mydła, detergentów i zabawek. Co więcej, poziom zanieczyszczenia wynikał z położenia geograficznego, w jakim żerowały ryby. Delfiny znalezione na plażach Florydy miały wyższe stężenie ołowiu, rtęci i selenu, niż te które wylądowały na brzegu Północnej Karoliny. Badacze identyfikując źródło toksyn wskazują na paliwa kopalniane i...

rozwiń
83 reakcje
20
45
18
Podziel się
Komentarze (18)
12-08-2020
MarioNie wiedzialem ze wieloryby i delfiny to ryby! Dzieki za oswiecenie.
zobacz więcej komentarzy (18)

Programy Wirtualnej Polski

bESsMSAN
KOMENTARZE
(18)
Mario
rok temu
Nie wiedzialem ze wieloryby i delfiny to ryby! Dzieki za oswiecenie.
Gryfwald
rok temu
Dzisiejszy poziom dziennikarstwa jest żałosny, pozoracja, zamiast rzetelności, brak słów, nawet trudna takich ludzi nazwać dziennikarzami. Idźcie na zmywak!
ania
rok temu
Przynajmniej fotograf powinien nie układać butelek. Wiem, że jest żle, ale akurat położył się między 6 butelkami? Dajcie wiarygodne zdjęcie. Wystarczy zobaczyć Bałtyk.
bESsMSBf
Znachor
rok temu
Co nie ma wolności bez oglądalności reklam? Ten gryzipiórek co to wymyślił jest słaby. Same tytuły tych artykułów to kpina.... lol..... A ja mam wolność i adblocka nie wyłącze.
dybek61
rok temu
Miała by susza i ekstremalne temperatury w Polsce. Tak naprawdę nic się nie sprawdziło.Tak więc zabieranie się za przepowiednie jest obarczone dużym ryzykiem.
Najnowsze komentarze (18)
qq
rok temu
to taka F1 w sam raz na rosyjskie warunki i gusta
dario
rok temu
odkrycie dobre sobie , wieloryb na plaży , jakby znalżli szprotkę w koronie to tak.
tak zachowują...
rok temu
ekolodzy ich kultura --wymaga mandatów ---pora na monitoring ---będzie kasa na sprzątanie
gg
rok temu
a gdzie to napisali ze to ryby
SSS
rok temu
CZŁOWIEK KRÓLEM STWORZENIA.... CZYŃCIE ZIEMIĘ PODDANĄ.... JAKA TO RELIGIA ????
dybek61
rok temu
Miała by susza i ekstremalne temperatury w Polsce. Tak naprawdę nic się nie sprawdziło.Tak więc zabieranie się za przepowiednie jest obarczone dużym ryzykiem.
Gość
rok temu
To nie są jelenie, lecz daniele. Różnica subtelna, ale kto sie zna, ten wie, że te drugie są mniej bojażliwe od jeleni i ciekawskie.
papudrok
rok temu
Jeleniem to jest piszący.Co za wstyd.A daniele nadal mają się dobrze.Brafo redaktoże.
bESsMSAX
klara
rok temu
Człowiek to największy i najbardziej bezwzględny szkodnik na Ziemi.
Marcin NL
rok temu
Od kiedy delfiny lądują? Co najwyżej wyrzucane są na brzeg. Podobnie zanieczyszczenia nie lądują lecz przenikają. No chyba, że ktoś te delfiny i zanieczyszczenia zrzuca z samolotu. Poziom wypowiedzi dziennikarzyny jak w szkolnej gazetce redagowanej przez gimnazjalistów.
OLa
rok temu
Przecież to nie butelka im zaszkodziła tylko zawartość Whisky która jest pędzona na szczurach, a może i na nietoperzach była i to corvid ich załatwił.
Paul
rok temu
Lubie zwierzeta, ludzi nie.
Jhfsa
rok temu
No widze ze nie wszyscy w to uwierzyli. FAKE!!!!!
rybak Hel
rok temu
raczej się zapił, tyle butelek .....
bESsMSBz
bESsMSAG
bESsMSBG
bESsMSBH