bGXocDMA
bGXocDME
bGXocDMI
programy
kategorie
bGXocDMB

Zaparowane szyby w domu. Proste i skuteczne sposoby, aby pozbyć się problemu

Zaparowane szyby i wilgoć pod oknami to częsty widok zwłaszcza zimą. Wpływa na to duża różnica temperatury powietrza w domu oraz na zewnątrz, a także para wodna, która powstaje podczas codziennych obowiązków, np. gotowania. Zaparowane szyby jednak nie muszą być problemem. Wystarczy zastosować kilka trików oraz użyć konkretnych urządzeń lub produktów. Nie trzeba od razu kupować dosyć drogich, elektrycznych pochłaniaczy wilgoci. Wystarczy zastosować jeden lub kilka poleconych w tym wideo sposobów. Oto skuteczne metody pozbycia się wilgoci z domu i zaparowanych szyb.

1513 reakcji
923
513
77
Podziel się
bGXocDMD
Komentarze (77)
09-12-2021
Geres
Ja zawsze przecieram szyby smalcem, który jak wiadomo jest hydrofobowy i nie dopuszcza wody. Im grubiej tym lepiej. Jak dodamy jeszcze prażone skwarki ze słoniny, to mamy...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (77)

Programy Wirtualnej Polski

bGXocDMN
KOMENTARZE
(77)
Geres
rok temu
Ja zawsze przecieram szyby smalcem, który jak wiadomo jest hydrofobowy i nie dopuszcza wody. Im grubiej tym lepiej. Jak dodamy jeszcze prażone skwarki ze słoniny, to mamy fajny zapach ...
kolorowa
rok temu
Koń by się uśmiał :)))
Vbnjjj
rok temu
Co za sterta banałów i oczywistych oczywistości. Oby autorowi szyby zachodziły g-nem za takie dyrdymały.
bGXocDNf
Karp
rok temu
Super artykuł będę otwierał okna i kupię nowy okap
nickb
rok temu
osobiście proponuję wysmarować tłustą słoniną też jest ok
Najnowsze komentarze (77)
jarek
rok temu
Super, że są ludzie którzy pokazują takie perełki. Nawet w takim stanie, bo to są perły architektury. Zobaczcie w sieci, Zamek Gross Ziethen - Schloss Gross Ziethen. Budowla jest oddalona ok. 50 km na północ od Berlina. Jadąc autostradą z Berlina w kierunku na Hamburg. O ile dobrze pamiętam zamek w Niemczech wygląda b.podobnie do prezentowanego przez Was w Wielkopolsce. Ponad dwadzieścia lat temu zamek w Gross Ziethen rekonstruowały Pracownie Konserwacji Zabytków. Polska firma. Niestety nieistniejąca. Kompleksowo od fundamentów po kalenicę. Obecnie jest w rękach prywatnych. Odbywają się tam różne, jak to się teraz po Polsku nazywa, iventy. Na skalę lokalną, Gross Ziethen to mała wioska k. Oranienburga, ale również takie na skalę międzynarodową. Kiedy po raz pierwszy weszliśmy do budynku w Gross Ziethen, wyglądało to niemal tak, jak na Waszym filmie. Może kiedyś odrestaurowany zostanie zamek w Raszycach. Możliwości techniczno - budowlano - konserwatorskie raczej jeszcze są, pieniądze na to raczej też ( to kwestia dobrej inżynierii finansowej ), ramy prawne też nie powinny stanowić wielkiej przeszkody. Jako, de facto, dziedzictwo kultury narodowej i lokalnej, przy mądrym i transparentnym powiązaniu kosztorysowym środków prywatnych, samorządowych, krajowych, projekt renowacji powinien mieć szanse powodzenia. Kluczem jest jasno zdefiniowana prawnie umowa inwestora prywatnego z publicznym. Inwestor zarządza, dba i co oczywiste, prowadzi działalność komercyjną. Strona publiczna wspiera rekonstrukcję zarówno finansowo, jak i merytorycznie np. poprzez merytoryczną opiekę na poziomie właściwego konserwatora zabytków. W Niemczech to się udaje. Życzę Panom, aby znaleziony w jednym z pomieszczeń dokument ze skrótem PGR, który w minionych czasach wiadomo co znaczył, można by obecnie odczytywać jako Polskie Grupy Rekonstrukcyjne. Powodzenia.
maniek
rok temu
CZLOWIEK Z KSIEZYCA POSMARUJ SZYBY Z AUTA ALE BEDZIE JAZDA
prosty sposób...
rok temu
Mój kumpel Zdzisiek ma jeszcze lepszy sposób na zaparowane szyby. Po prostu jej wszystkie powybijał wyrzucając flaszki od ogorzały przez okna. I już nie potrzebuje do ich przecierania żadnego szmalcu.
heh
rok temu
Tylko smoła i lepik! Najlepiej zabezpieczają przed wilgocią, ale trzeba kłaść na gorąco. Stara sprawdzona metoda klejenia papy na dachu.
heh
rok temu
Okap wchłania parę wodną?! Boszsz, co zatepile? Wchłania parę i co dalej? Kumuluje w sobie? Bez wentylacji sam okap nic nie da!
jedrek
rok temu
picu picu moj dziedzicu. wystarczy posmarowac mydlem i juz pomaga, cienka warstwe zeby bylo mozna patrzec przez szyby
Chemik
rok temu
Najbardziej ekologiczny i trwały jest mocz ludzki, gdyż ma odczyn zasadowy i tworzy powłokę anty-para! . Spróbuj na kawałku lustra - przetrzyj moczem lusterko i chuchaj na nie, pary nie ma śladu. Mocz też idealnie nadaje się do czyszczenia kabin prysznicowych, gdyż rozpuszcza kamień i osady wapienne. Tylko o tym się głośno nie mówi, bo to nie higieniczne podobno.
Jak widać
rok temu
Zidiocenie wirtualnej postępuje.
bGXocDMX
Naparowany
rok temu
Ludzie radzieccy już dawno wymyślili na to sposób. Zaklejali szyby PRAWDĄ...
njhyt5
rok temu
Wilgoć w domu to ...brak wentylacji lub korzystniej odwilżacza ! Ciepło zostaje w domu i grzyb sie nie pojawia !
MISTRZ JODA
rok temu
ja nacieram szyby wydzieliną bobra, KTÓRĄ KUPUJĘ W GETING BANKU I WARCIE
Jarek k
rok temu
Nie do wiary kto wpadł na ten pomysł, jednak głupota nie boli
ciepłolubny
rok temu
Okien nie rozszczelniam, rzadko wietrzę, bo uwielbiam ciepło. Mam zimą 23-24 stopnie i nigdy nie zaparowały mi szyby w oknach.
OSTATNI SPRAW...
rok temu
Najprostszy sposób to zamienić szybę w oknie na błonę z jelit krowich. nie wiem czemu eksperci wp o tym zapomnieli! ;D
...
Następna strona
bGXocDNz
bGXocDMG
bGXocDNG
bGXocDNH